• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Deutsch
“Путін прагне знищити Україну”
Опубліковано 03 червня 2017 року о 12:47

Київський посол вимагає від Заходу постачання оборонної зброї.

 

Починаючи  з 2014 року, між Україною і проросійськими вояками триває війна. Росія анексувала Крим, і на сході України точаться криваві бої. За цей час загинуло 10000 осіб.  А увага Заходу до проблеми, схоже, вщухає.

 

Пане Посол, чи можна назвати бої між проросійськими бойовиками і українською армією, а також ситуацію в Криму забутою війною?

 

Я б так не сказав, навіть якщо виникає таке враження в мас-медіа.  Майже кожного дня гинуть люди, у т.ч. цивільне населення. Щодня життєвій загрозі підаються майже 1 млн. осіб, 100 тис. дітей,  3 млн. осіб на окупованих територіях стали заручниками Путіна.  У вільній Європі не можна закривати очі на таке.

 

Як Ви оцінюєте Путіна?

 

Путін рішуче налаштований знищити , чи принаймні розколоти Україну.  Він чинить хитро. Спочатку він привласнив собі Крим всупереч нормам міжнародного права, а тепер здійснює на Сході України підступний курс на поступову анексію. Російський рубль там запроваджено як валюту в обігу.  Нещодавно на окупованому Донбасі було експропрійовано цілу низку українських підприємств.  Все це серйозно суперечить домовленостям, досягнутим у Мінську у 2015 році, в основі яких – повне відновлення суверенітету України.  Від цього стану ми, нажаль, дуже віддалені.

 

Що робить Захід?

 

Саме тому Захід повинен чинити масивніший тиск на господаря Кремля, демонструючи більше жорсткості.  Чи останній візит Глави МЗС ФРН до Санкт-Петербурга сане вірним сигналом, - дуже спірно. Німеччина – наш найголовніший союзник.  Канцлер докладає зусиль  з метою досягнення стабільного миру. Нам пощастило, що президентом Франції було обрано Е.Макрона, він теж долучається. Важко уявити, що було б, аби перемогла М.Ле Пен.  Ми не маємо ілюзій, що одразу буде знайдено блискуче рішення проблеми, втім і маленькі кроки дуже важливі.

 

Економічні питання теж мають значення.

 

Так, нам конче потрібні закордонні інвестори. Вони можуть бути певними, що 95 відсотків українськохї території, де не ведуться безпосередньо бойові дії, є  абсолютно безпечними.  Після етапу рецесії українська економіка зростає.  І німецькі підприємства відчувають цей тренд: експорт зріс цього року на 20 відсотків.  Щоправда, ми звертаємось до Заходу із ще одним закликом.

 

Яким саме?

 

Ми потребуємо підтримки у вигляді постачання оборонних видів зброї.  Військова присутність Росії щораз суттєво зростає. Підтримка нашої обороноздатності мала б превентивний характер і допомогла б зашкодити ще більшій війні. Наразі Захід і Німеччина реагують на це дуже стримано, і ми не розуміємо, чому.  Втім, можливо, наступний Федеральний уряд матиме іншу думку з цього приводу.  Ми ні в якому разі не будемо спекулювати щодо його складу. Втім, із задоволенням відзначаємо, що, прикладом, Вільна демократична партія в свой виборчій програмі презентує чітку лінію в частині агресивної політики Росії.

 

Деякі країни на Заході дедалі критичніше сприймають політику санкцій проти РФ

 

Це прикро. Ми наразі не можемо, на жаль похизуватися готовністю,  у т.ч. Берліна, щодо поглиблення санкцій з огляду на загострення ситуації внаслідок російської агресії останнім часом, однак принаймні в існуючому вигляді вони повинні продовжуватися. Тут ми сподіваємось на консолідуючу роль ФРН середині ЄС.  І, попри намагання Путіна применшити їх значення: санкції діють і сильно вдаряють не в останню чергу по олігархах, тій кліці, до якої наближений Путін.

 

До речі, олігархи. Нещодавно канцлер Меркель зауважила, що реформи в Україні, особливо в частині боротьби з крупцією, повинні активно продовжуватися. 

 

Німеччина є не лише партнером, який нагадує, а й надає активну підтримку процесу реформ.  У питанні боротьби з корупцією ще багато роботи попереду, втім упродовж останніх двох років нами було багато досягнуто.  В апараті юстиції впроваджено суттєві кадрові зміни, а це важливо для інвесторів.  Новостворене НАБУ розпочало 300 проваджень,  серед їхніх фігурантів – крупна риба.  Ми досягли безпрецедентної прозорості: в Інтернеті можна знайти всі дані про статки Президента, міністра, посла, чиновника, судді і прокурорів, включно з інформацією про приватну власність, якою володіють вони і члени їхніх родин. Державні підприємства вважалися суттєвим джерелом корупції: наразі відбувається активний процес їх приватизації.  Війну не можна використовувати як прикриття  для непроведення реформ.  Ситуація напружена, але ми впевнено боремось далі, по всіх напрямках.

 

Бесіду вів Райнхард Брайденбах.

 

 

Allgemeine Zeitung,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux