• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Deutsch
Україна вітає відкритість пропозиції Путіна щодо миротворчої місії ООН
Опубліковано 15 вересня 2017 року о 19:00

Україна вітає відкритість пропозиції Путіна щодо миротворчої місії ООН

Берлін (Рейтер) Україна в цілому привітала відкритість пропозиції Росії щодо направлення місії «блакитних шоломів» до контрольованого сепаратистами сходу країни.

«Ми вважаємо, що повномасштабна миротворча місія сприяла б деескалації становища, давши поштовх мирному вирішенню конфлікту на Донбасі», - зазначив радник Президента України з питань зовнішньої політики Костянтин Єлісєєв цього четверга у розмові з кореспондентами інформагенції «Рейтер» у Берліні. Втім, диявол прихований в деталях. Відтак, миротворчий контингент повинен бути розташований по всій окупованій території, у т.ч. уздовж до цього часу неконтрольованого кордону з Росією. Крім того, місія повинна мати нейтральний характер. «Це означає, що Росія, яка є стороною конфлікту, не може брати участь у миротворчій місії».

Єлісєєв закликав всі зацікавлені сторони, Німеччину, США і Францію, докласти спільних зусиль у рамках РБ ООН з метою втілення в життя ідеї направлення миротворчої місії. «Ми не повинні втрачати час. Потрібно використати шанс, який ми отримали завдяки позитивному сигналу з Москви, аби зробити діяльність такої місії реальністю.» Якщо місія запрацює, це можна буде вважати проривом. Україна також вітала б залучення німецьких солдатів до такої миротворчої діяльності. Бундесвер відомий великою традицією участі у миротворчих операціях по всьому світу. Разом з тим, за словами Єлісєєва, Україна б високо оцінила й фінансову допомогу Німеччини. «Будемо чесними: питання фінансування буде одним з ключових випробовувань для місії».

Радник: Сподіваюся, що після виборів Габріель переосмислить свою ідею

Ініціативу Федерального міністра закордонних справ З.Габріеля щодо пом’якшення санкцій проти РФ вже на стадії досягнення стабільного припинення вогню Єлісєєв чітко відкидає. «Росія продовжує агресію на сході України, передусім на Донбасі, відтак санкції повинні залишатися в силі, допоки повністю не буде виконано МД, а територіальну цілісність не буде у повному обсязі відновлено», - вимагає радник. «Ми закликаємо всіх німецьких політиків залишатися пильними і не вдаватися до безвідповідальних заяв, які не лише не зупиняють агресію, а й додатково заохочують агресора». Він дуже сподівається, що висловлювання Габріеля є лише елементом передвиборчої риторики, і після 24 вересня федеральний міністр переосмислить таку позицію.

Союз ХДС/ХСС також піддав критиці згадану ініціативу Габріеля. «Формальне рішення виглядає так: лише коли буде на 100 відсотків досягнуто миру, буде на 100 відсотків скасовано санкції», - сказав Габріель. Він вважає це нереалістичним. «Ми покроково запроваджували санкції, покроково їх і скасовуватимемо – по суті це знає кожен».

Внаслідок тривалих порушень режиму припинення вогню, укладеного у Мінську, ЄС продовжив термін дії санкцій проти РФ ще на шість місяців, до початку січня. ЄС і США закидають Росії підтримку проросійських сепаратистів, які у 2014 році захопили схід України.

 

Thomson Reuters,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux