• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Deutsch
Через вислови щодо Криму Посол України піддає жорсткій критиці лідера ВДП Лінднера
Опубліковано 23 вересня 2017 року о 15:33

Неофіційний переклад з німецької

 

Через вислови щодо Криму

Посол України піддає жорсткій критиці лідера ВДП Лінднера

 

Чи повинна Німеччина прийняти пропозицію про визнання російської анексії Криму «довготривалою проблемою»?

Такою пропозицією лідер ВДП К.Лінднер зробив згадане зовнішньополітичне питання елементом виборчої кампанії до Бундестагу. Про це і про ситуацію у себе на Батьківщині у розмові з редактором «Міттельдойче Цайтунг» Х.Айхлером поділився український посол Андрій Мельник

 

Пане Посол, що є найбільшою проблемою для іміджу Вашої держави?

 

А.Мельник: Це – звичайно ж російська війна на сході. Куди б я не прийшов, - скрізь перше запитання: яка ситуація? Чи можна взагалі безпечно летіти до Києва? Друга проблема – це негативна картина навколо корупції, і тут потрібно активно роз’яснювати, що відбувається насправді.

 

Ця проблема дестабілізує країну, так само, як і війна. Яких заходів вживають з метою протидії?

 

Наша країна упродовж десятиліть була просякнута корупцією. У нас досі є олігархи, втім після Революції на Майдані 2014 р. їхній вплив суттєво знизився, адже було повністю змінено правила гри. Наприклад, на торгівлі газом більше не можуть наживатися посередники, оскільки ми упродовж останніх двох років ми вже не купуємо жодного кубічного метру газу з Росії. Ми не хочемо платити політичну ціну, відтак отримуємо російський газ переважно з Німеччини , через прозорі договори. Водночас жорстоко карають корупціонерів.

 

У який спосіб?

 

Наша нова антикорупційна установа НАБУ має понад 200 слідчих. Вони отримують зарплатню, яка в рази перевищує заробіток посла, з тим, аби вони залишалися незалежними від політиків. Понад 300 справ потрапили до суду, у т.ч. проти суддів, депутатів та прокурорів. Крім того, ми запровадили електронну систему з метою звітування понад мільйона політиків і чиновників про власні статки і заробіток. Вони є доступними в мережі Інтернет. Наразі ведеться ретельна перевірка цих даних на предмет можливого незаконного збагачення.

 

Петро Порошенко – сам є олігархом, який очолює державу

 

Президент тривалий час займався бізнесом. Коли його було обрано, люди знали, що він – заможна людина. Він передав контроль над бізнесом в інші руки. І він так само публічно декларує сьогодні власні статки, заробіток і витрати. Такий рівень прозорості є безпрецедентним у Європі.

 

На окупованих територіях Донецької та Луганської області досі мешкає три мільйони осіб з попередніх п’яти. Скільки з них визначилися б на користь України, якби мали можливість вільного вибору?

 

Там скрізь нишпорять солдати і найманці зі зброєю в руках, вночі – комендантська година. Люди вкрай залякані. Попри це переважна більшість людей підтримує Україну. Це довело і останнє дослідження німецького дослідницького інституту ZOIS.

 

Скільки російських солдатів там розташовано?

 

За нашою інформацією, там наразі перебуває близько 3 тис. регулярних російських офіцерів, передусім високого рангу. Помітним є засилля росіян в цивільних адміністраціях. Кривава геополітична гра коштує росіянам близько 3 млрд. євро на рік.

 

Ваш президент упродовж тривалого часу вимагає направлення миротворчої місії, і нещодавно російський глава держави В.Путін несподівано підтримав цю ідею. На що ви сподіваєтесь?

 

Ми не знаємо, чи це серйозна позиція Путіна, чи просто жалюгідний трюк з метою впливу на виборчу кампанію у ФРН. Ми з обуренням сприймаємо заклики окремих політиків щодо скасування санкцій проти РФ вже внаслідок такої ініціативи. Це безвідповідально. Скасування може відбутися лише тоді, коли МД повністю буде виконано, коли Україна контролюватиме власний кордон з РФ, а російські солдати залишать нашу територію.

 

Ситуація в Криму залишається без змін. Які ознаки того, що колись він знову стане українським?

 

Нам відомий німецький досвід. Ще влітку 1989 року жоден не міг собі уявити, що за кілька місяців впаде Мур, а роком пізніше Німеччина об’єднається.

 

Тобто, ви сподіваєтесь на диво…

 

Так, мі віримо в диво. Але ми й робимо все можливе, аби возз’єднання відбулося, і проблема Криму не зникала з порядку денного світу. В основі цього - принцип невизнання анексії Криму на міжнародному рівні. Це є ключовим. А тепер повинен розпочатися політичний процес. Тут ми сподіваємося на активнішу роль Федерального уряду. Глава ВДП К.Лінднер запропонував погодитись зі злочином. Це є абсурдним. Ми ніколи не приймемо такої позиції. На жаль пан Лінднер кілька днів тому відмовився від зустрічі зі мною, про яку було домовлено.

 

Ті, хто подорожує до Криму, чинять протизаконно з  точки зору України. Чи це - перспективна позиція?

Кожен, хто так чинить, є в наших очах злочинцем. Жоден пасажирський лайнер не повинен досягати берегів Севастополя чи Ялти. Не можна імпортувати і Кримське шампанське. Підприємства з Саксонії-Ангальт не мають права інвестувати в Криму. Все це – порушення нашого суверенітету. І в цьому сенсі нам, на жаль, доводиться залишатися дуже принциповими і жорсткими.

Mitteldeutsche Zeitung,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux