• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Deutsch
„Якщо Україна буде нетто-платником, її одразу приймуть в ЄС“
Опубліковано 02 грудня 2017 року о 22:12

Посол України - про відносини з Німеччиною, ЄС та Росією, а також про економічну ситуацію в Україні.

 

Він - дипломат, як у книжці: спочатку Андрій Мельник, Посол України у Німеччині, завітавши до редакції „Euro am Sonntag“, з ввічливою посмішкою потискає кожному руку і вітається ідеальною німецькою мовою. У рамках своєї поїздки Німеччиною він виступає за вступ своєї держави до ЄС та зростання рівня інвестицій у свою Батьківщину, ослаблену війною, яка щоправда наразі демонструє поступовий вихід з кризи показниками зростання. При цьому він критичний до Росії.

 

Пане Посол, упродовж чотирьох місяців між ЄС та Україною діє Угода про асоціацію. Який вплив вона має?

 

А.Мельник: Позитивний. Німеччина – найважливіший торговий партнер всередині ЄС. За 2017 рік ми очікуємо 8 млрд. євро обігу. Німецький експорт зріс на 30 відсотків, і наш експорт стрімко йде вгору. Крім того, діє безвізовий режим для українських громадян.

 

Багато Ваших співвітчизників відвідують Німеччину?

 

Так, у т.ч. як туристи. Але й багато висококваліфікованих фахівців, серед них спеціалісти ІТ-сфери. Загалом у Німеччині мешкає майже 140 тис. українців, серед них 10 тис. – студенти.  Втім я майже їх не помічаю, адже вони дуже добре інтегровані в це суспільство.

 

Упродовж 2014-2015 рр. рівень економічного падіння становив майже 18 відсотків. Яка ситуація зараз?

 

На даному етапі маємо показники економічного зростання 2,5 відсотка. Крім того, стабілізувалася національна валюта, гривня, і державний бюджет. Доброго розвитку зазнала сфера ІТ, в якій нині задіяно 100 тис. працівників. Зараз в США, Китаї та Росії працює більше людей в сфері ІТ.

 

Яку роль відіграють німецькі підприємства в Україні?

 

Понад 4 тис. німецьких фірм працюють на моїй Батьківщині. Лише у сфері проміжного виробництва німцями створено 30 тис. робочих місць. Запчастини для німецьких автівок виробляються в Україні, у Львові, на Заході.

 

Як позначаєтсья війна на сході України на розвитку економіки?

 

Донбас  - це лише 5 відсотків нашої території, які щоправда давали 20 відсотків ВВП. Для нас цей регіон був важливіший, аніж Рурська область - для Німеччини. Тепер нам доводиться від цього відмовитись, і це важкий удар. Крім того, Росія блокує наш експорт. Через агресію довелося спрямувати 5 відсотків ВВП на оборонну галузь.

 

І Ви все одно оптимістично налаштовані?

 

Так, однак нам все одно треба інтенсивніше впроваджувати реформи. Близько 3600 підприємств досі належать державі і потребують приватизації. Крім того, іноземці не мають права купляти землі сільськогосподарського призначення.  Це суттєво відлякує інвесторів. У фінансовій галузі багато вдалося. Понад 80 збиткових банків було закрито.

 

Чи допоміг би економічному зростанню вступ країни до ЄС?

 

Це – наша мета. Німецькі дипломати з гумором кажуть, якщо ви, мовляв,  щедрий платник внесків, ми готові вас прийняти вже.

 

Проти цього очевидно виступав би В.Путін. А він міцно тримаєтьс в сідлі.

 

Президентські вибори в РФ відбудуться у 2018 році у день річниці анексії Криму. Це зроблено навмисно.  Націоналізм сьогодні – єдиний козир Путіна. Він не здійснив економічного розвитку своєї країни, йому ліпше занурюватись у дорогі для бюджету війни. У такий спосіб Росія віддаляє себе від економічного зростання, залишаючись таким собі велетнем на глиняних ногах. Втім, втеча президента В.Януковича у 2014 році продемонструвала, як  швидко можна змінити політичну систему.

 

Попри війну, чи збрегли Ви контакти з Росією?

 

Ми завжди були добрими сусідами з нормальними стосунками. Моя дружина – наполовину росіянка. Її тітка мешкає у Москві, а мати – в Україні. Обидві сестри майже не телефонують. А якщо й так, то розмову ведуть здебільшого хіба що про погоду і здоров”я.

 

Андрій Мельник, 42-річний батько і чоловік, походить зі Львова (раніше - Галичина). Захищав кандидатську дисертацію з міжнародного права. З 2007 по 2010 рр. був Генеральним консулом України у Гамбурзі, наприкінці 2014 р. призначений Послом України у ФРН. Любить українську музику і охочий до історичної літератури. Раніше залюбки проводив відпустку у Криму.

EURO am Sonntag,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux