Група парламентаріїв від «Альтернативи для Німеччини» всупереч українському законодавству відвідує Крим, анексований Росією. Цю справу наразі розслідує українська прокуратура
Для російських ЗМІ ця поїздка стала подією. Гості з Німеччини з приїздом до Криму весь час оточені камерами та мікрофонами. Подібний візит можна вважати політичним сигналом як для господарів, так і для гостей: вісім депутатів (АдН) парламенту від Берліна, Північного Рейну-Вестфалія і Баден-Вюртембергу, а також представник спілки «Російські німці в АдН» залишаться до п'ятниці на Кримському півострові, окупованому Росією, всупереч українському законодавству.
«Депутати АдН здійснюють поїздку. Поки ще подорожувати дозволено», - написав депутат парламенту Північного Рейну-Вестфалія Р. Беккамп на своїй сторінці у Твіттері. Але навіть з приїздом через Москву група порушила закони у країні перебування. Крим все ще належить Україні відповідно до міжнародного права. Будь-який, хто подорожує до Криму через Росію, карається українським законодавством. Крім того, Міністерство закордонних справ наполегливо рекомендує не їздити до Криму взагалі.
"Правопорушення з серйозними наслідками"
Посол України у Німеччині Андрій Мельник засуджує поїздку депутатів від АдН. «Це не вибрик підлітків, а кримінальний злочин з важкими наслідками, на який не можна закривати очі», - зазначив він. «Українська прокуратура розпочала провадження, у рамках якого і Федеральний уряд просять про надання правової допомоги». Перед цим Федеральний уряд публічно дистанціювався від візиту. «Ми у цілому критично сприймаємо такі поїздки», - зазначив речник уряду Ш.Зайберт. «Ми на регулярній основі звертаємо увагу на те, що міжнародна спільнота дотримується принципу невизнання».
Своїм візитом політики від АдН намагаються висловити протест проти запроваджених внаслідок анексії Криму санкцій - теми, яку залюбки підхоплюють наближені до державного апарату мас-медіа РФ. «Депутати від партії АдН намагаються прорвати блокаду Криму», - під таким заголовком подала свій матеріал «Комсомольська правда». Напередодні візиту політики від АдН оголосили, що намагатимуться «малими кроками» зміцнити німецько-російські відносини і знайти відправні точки для співпраці. Також одне з бажань - надіслати сигнал тим виборцям, «які сподіваються на деескалацію конфлікту з Росією", в тому числі багатьом російським німцям, які, у свою чергу, просувають ідеї партії АдН. Але для АдН подібний захід є не просто саморекламою, члени парламенту вважають «односторонню орієнтацію на Захід такою, що не відповідає духу часу».
Водночас депутати підкреслили, що подорожують виключно як «приватні особи». Представники депутатської фракції АдН в берлінському парламенті також заявили в понеділок, що депутати «перебувають у приватній мандрівці, підчас якої не мають мандату ні від фракції АдН, ані від партії».
Гауланд зустрівся у Москві з політиком, який має обмеження на в'їзд до ЄС
Посол України звернувся до керівництва АдН з проханням зупинити такі «провокації» в майбутньому. Проте, в січні лідер партії та фракції А.Гауланд разом із заступником Б.фон Шторх перебували у Москві. Там вони зустрілися з головою Комітету з міжнародних справ державної Думи РФ Л.Слуцьким, який належить до ультраправої партії ЛДПР. Ця зустріч не могла відбутися в Берліні, адже Слуцькому заборонений в'їзд до ЄС, оскільки він «активно підтримував розгортання російської кампанії в Україні та анексію Криму».