• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Deutsch
«Канцлер Ангела Меркель – щасливий випадок для України»
Опубліковано 20 жовтня 2018 року о 15:50

Посол України Андрій Мельник виступає за збільшення військової міці Німеччини як противагу Росії

Пане Посол Мельник, Канцлера Ангелу Меркель, яка найбільше вас підтримує, затягує урядова криза. Це Вас не лякає?

Канцлер Ангела Меркель – єдина політик у світі, хто займає тверду роль посередника у військовому конфлікті навколо України. Ні до кого більше не прислухається російський президент Путін, як до неї. Тому пані Меркель для України – щасливий випадок. Мабуть, немає жодного дипломата в Європі, який би більше розумівся на темі Мінських домовленостей, ніж вона.

Чому пан Путін прислухається до пані Меркель?

Як виглядає, між ними є довірливі стосунки. Схоже, що у них є повага один до одного. Проте все частіше канцлер розчаровується в ньому, бо не знає, чи Путін бреше, чи говорить правду. Прикладом того є випадок з турбінами Сіменс, коли не зважаючи на обіцянки Путіна, що турбіни не будуть постачатись в Крим, вони все ж там опинились. Цей скандал майже повністю знищив довіру до очільника Кремля. Але прямий контакт між політиками все ж залишається бути важливим, також для нас.

Що потрібно для того, щоб вирішити конфлікт між Росією та Україною?

Чим вищою ставатиме ціна для Росії, тим скоріш вони підуть на поступки. Один тільки окупований Донбас коштує Путіну три мільярди євро на рік. Агресія буде тривати стільки, поки він зможе оплачувати таку ціну. З початку його вбивчої військової кампанії на стороні Ассада очільник Кремля знову повернувся на світову арену і тепер до нього почали «говорити». Він провокує німців та французів, в Сирії поводить себе як божевільний. Чим більше безглуздих прийомів він застосовує, тим більше ваги він набирає. Його просять утриматись від нападу в сирійській провінції Ідліб. Ціна санкцій є для нього дуже високою, проте ще не достатньою. 

Тобто Ви пропонуєте військовий тиск?

Звичайно! Тут потрібно і більш жорсткі економічні санкції, і військовий тиск на Москву. Східна політика, запроваджена канцлером Віллі Брандтом, вже стала міфом, але і тоді запроваджувалась політика сили і було введено Подвійне рішення НАТО. Без цього не було б позитивного розвитку. Нам, українцям, потрібна сильніша Європа і сильніша Німеччина. Знову виникає потреба у військовій міці на континенті. Хоча Федеративна Республіка і миролюбна країна, проте у відповідальний момент вона має бути боєздатною. Той факт, що Німеччина була обрана на два роки до складу непостійних членів Ради безпеки ООН, надає нам шанс. І цей час ми хочемо разом використати з користю.

А той факт, що наразі проглядається конфлікт в запровадженні політики між Європою та США, вас не бентежить?

Звичайно, що це несе за собою багато ризиків. Тому що саме єдність через Атлантику для України відіграє ключову роль. Антанта між Європою та США має бути збережена. Перемога на виборах Президента Дональда Трампа і для нас відкрила нову сторінку. Але фактом залишається, що санкційна політика США по відношенню до Росії стала ще жорсткішою. Без політики Трампа і Німеччина не змогла б більше інвестувати в бюджет на оборону.

Чи хоче Україна поставок зброї з Німеччини?

Ми повинні бути в змозі себе захистити! Це життєво важливо для нас. В Східній Україні панує кривава війна, і це відбувається на порозі Німеччини, дві години літаком з Кьольну і Ви вже біля окопів, в епіцентрі війни. Наше прохання як і раніше залишається одним, щоб Німеччина нас підтримала оборонним озброєнням. Існуюче табу слід ламати! Путін не зрушить ні на крок, він просто вичікує, коли в європейців обірветься терпець і вони підуть йому на поступки. Таким іграм має бути покладено кінець.

Ви змирились з Кримом?

Чи ми відмовились від Криму? Наша відповідь – НІ! Це ж наша рідна земля. За чотири роки незаконно анексований півострів перетворився на «сіру зону», замість туристичного раю перетворився на військову базу, тепер туди не має дозволу приземлитись жодний літак, до Ялти пришвартуватись жодний круїзний лайнер, не можна імпортувати товари з Криму. Крім того, ситуація з правами людини стала катастрофічною, в першу чергу це стосується переслідуваних кримських татар і півмільйона етнічних українців, у яких більше навіть немає жодної школи на рідній мові. Тому Німеччина має діяти зараз! Ми віримо в повернення Криму так само, як німці вірили в об’єднання західної та східної частин. Тому що росіяни скоро зрозуміють, що відновлення добрих стосунків з Україною має центральне значення.

Інтерв’ю з Послом України у ФРН Андрієм Мельником провели Міхаель Гессе та Штефан Клемм.

Kölner Stadt-Anzeiger,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux