«Ройтлінген. «Багато галасу з нічого», - так прокоментував Посол України в Німеччині д-р Андрій Мельник під час візиту в округ Ройтлінген. Мова йде про список осіб, до переліку якого додано колишнього канцлера ФРН Герхарда Шредера як «державного ворога». Не існує такого списку на державному рівні, пояснює пан Мельник. Оператор його – приватна веб-сторінка, яка вже декілька років поспіль складає такий список. Йдеться про веб-сторінку «Миротворець». Туди заносять імовірних державних ворогів України. Цей список може вміщати сотні або десятки тисяч таких імен. Імена постійно вносять забирають зі списку. Нещодавно до нього також занесли колишнього канцлера Герхарда Шредера (СДПН).
«Німецька сторона нас попросила закрити цей сайт», - говорить пан Мельник, «але цього нам не дозволяє правове поле». Схоже, що сторінка функціонує на сервері, який є поза територією України. До цього списку були занесені також українські політики, як, наприклад, колишня Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко, яка висунула свою кандидатуру на наступних президентських виборах. Історія зі списком наробила багато галасу і абсолютно абсурдним є те, що пані Сойєон Шредер-Кім хвилюється за свого чоловіка, каже пан Мельник.
Пан Шредер є головою наглядової ради російського нафтового концерну «Роснефть». Це найбільший російський платник податків. «За рахунок цих грошей ведеться війна на Сході України», – каже пан Мельник. З 2014 року «Роснефть» перебуває під санкціями ЄС. До того ж пан Шредер є головою наглядової ради Акціонерного товариства «Північний потік», яке будує газопровід в Балтійському морі, проти якого виступає Україна. «Тому пан Шредер має небагатьох прихильників в Україні», – говорить Мельник. Він наголошує, що Уряд України немає нічого спільного з цим сумнівним списком.
Юрист за фахом пан Мельник з 2014 року Посол в Німеччині. З 2007 по 2012 роки був Генеральним консулом України в Гамбурзі. На запрошення депутата Бундестагу від фракції ХДС Міхаеля Донта з дводенним робочим візитом перебуває в його виборчому окрузі. 43-х річний дипломат вітає посередницьку роль Німеччини у розв’язанні конфлікту на Сході України та особисту участь Канцлера Ангели Меркель. Він сподівається, що така підтримка буде і надалі. Все ж таки вдалось завадити розширенню війни на Сході України.
Ціль Києва залишається незмінною – вступ до ЄС і НАТО. Київ чекає на відповідні сигнали Заходу. У цьому вбачають гарантію безпеки країни. Російський Президент Владімір Путін конфліктом на Сході України намагається цьому завадити. З переобранням Путіна на посаду ситуація ще більше погіршилась. Декілька днів тому Путін дозволив провести сумнівні вибори на окупованих територіях на Сході України. Війна там коштує Росії три мільярди євро на рік. До цього часу він витратив майже 14 мільярдів євро. Але виявляється, що для Путіна це того варте, говорить пан Мельник.
Вирішити конфлікт в Україні буде неможливо, допоки Путін на це не погодиться. Тому пан Мельник закликає не тільки не відміняти санкції ЄС проти Росії, але ще їх і посилити. Посол Мельник також говорить про наростаючу недовіру між партнерами по переговорам. Перемовини між Путіним та Президентом України Петром Порошенком вже стали майже неможливими, але також між Меркель та Путіним відносини стали складними. Меркель більше не довіряє Путіну.
Місія ООН, за словами Посла Мельника, може стати рішенням для розв’язання конфлікту. «На даний момент це, мабуть, єдине, хоча і складне, рішення». Путін сам за два тижні до проведення виборів в Бундестаг оголосив про місію блакитних шоломів. «З того часу він і на міліметр не просунувся у цьому напрямку». Це дало б російському президенту можливість вийти з конфлікту на Сході України, не втративши обличчя. В обмін – могли бути зняті санкції. Бо санкції сильно б’ють по Росії, наголошує Посол Мельник. «Публічно Путін заявляє про зворотнє, але за кулісами – це тема номер один». »