• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Deutsch
Коментар Посла України А. Мельника впливовій німецькій газеті „Leipziger Volkszeitung“
Опубліковано 24 червня 2019 року о 14:03

„Leipziger Volkszeitung“, André Böhmer 23 червня 2019 р.

Реакція на відкритий лист: Посол України атакує ХДС

Відкритий лист Лейпцизького осередку ХДС з вимогами послабити санкції проти Росії викликав гостру критику Посла України Андрія Мельника. Він цим листом обурений.

Лейпциг. Відкритий лист лейпцизьких лідерів ХДС до очільниці партії Аннеґрет Крамп-Карренбауер з вимогами відійти від образу Росії як ворога і більше враховувати інтереси східних регіонів Німеччини набув тепер міжнародного резонансу. Так Посол України Андрій Мельник у своїй заяві (в редакції є її дослівна версія) з гіркотою скаржиться на ініціативи з Саксонії.

Зазвичай, каже Мельник, це не є задачею Посла коментувати відкриті листи деяких рядових членів ХДС до своєї партійної шефині. «Але, на жаль, це не є звичний випадок, принаймні не для України».

Андрій Мельник посилається на війну на Сході

Дипломат посилається на війну на Сході своєї Батьківщини, яка лютує 5 років, «принесла понад 13 тис. жертв, яку Президент Росії Путін розв’язав і цинічно продовжує до сьогодні». Щоб зупинити цю військову агресію Росії, ЄС у 2014 році наклав на Кремль санкції.

Далі Мельник в незвичному для дипломата різкому тоні звертається напряму до авторів листа, серед яких, зокрема, Міністр юстиції Саксонії Себастіан Ґемков та заступники міського голови (Лейпцига) Уве Альбрехт (з економічний питань) і Торстен Бонев (з фінансових питань). «Тому я вкрай гостро засуджую ці взяті з повітря вимоги політиків з Лейпцизького ХДС».

Послаблення «російських» санкцій означало б ніж біля горла українців

Послаблення санкцій проти Росії приставило б ножа до горла українців. На завершення Мельник ще зводить рахунки з главою саксонського уряду Кречмером, який незадовго перед Трійцею зустрічався з Путіним в Санкт-Петербурзі на економічному форумі. «В такому випадку виникає запитання, навіщо ХДС ютубер Рецо[1]? Його роль міг би так само старанно взяти на себе Прем’єр-міністр Кречмер власною персоною разом з лейпцизьким районним партосередком».

Лист Посла дослівно:

«За нормальних обставин не було б задачею іноземного посла коментувати відкритий лист деяких місцевих членів ХДС із Лейпцига до своєї голови партії. Але це, нажаль, не є звичайним випадком. Принаймні не для України. Адже понад п’ять років на Сході моєї Батьківщини лютує кривава війна, яка принесла понад 13 тисяч жертв, яку Путін розв’язав і до сьогодні цинічно продовжує.

Щоб зупинити цю військову агресію Росії в центрі Європи, Європейський Союз у 2014 році наклав на Кремль санкції. Навіть якщо ці штрафні заходи проти Москви ще не змогли зупинити злочинне вторгнення Путіна, вони поставили перед ним потужну перешкоду, щоб ця віроломна війна була щонайменше локалізована і не поширювалася далі. Відтак санкції ЄС аж ніяк не є «вираженням безпомічності», а єдиним мирним інструментом, який має в руках світова спільнота, щоб закінчити цю жахливу війну і встановити сталий справедливий мир.

Якщо зняти санкції без виконання Москвою своїх зобов’язань за Мінськими домовленостями і її виходу з українського Донбасу, то єдиним шляхом відновлення територіальної цілісності України залишиться військовий. Неможливо, щоб це було в інтересах Німеччини. Тому я вкрай гостро засуджую цю взяту з повітря вимогу політиків з Лейпцизького ХДС.

Послаблення санкцій проти Росії приставило б ножа до горла українців. Водночас цей безвідповідальний крок завдав би ХДС та її голові Аннеґрет Кармп-Карренбауер небувалих наслідків і якнайсильніше надщербив би авторитет Німеччини. Але можливо саме на це хочуть піти? В такому випадку виникає запитання, навіщо ХДС ютубер Рецо? Його роль міг би так само старанно взяти на себе Прем’єр-міністр Кречмер власною персоною разом з лейпцизьким районним партосередком.»[1] Перед виборами до Європарламенту у травні 2018р. в youtube з‘явився блог дописувача під нікнеймом Rezo «Знищення ХДС», який переглянули 15 млн. осіб і який завдав партії значних електоральних втрат».

Leipziger Volkszeitung, André Böhmer

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux