• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Deutsch
Інтерв'ю Посла України у ФРН Андрія Мельника регіональній газеті Баден-Вюрттемберга "Schwäbisches Tagblatt"
Опубліковано 24 липня 2019 року о 20:31

«Українці – нетерплячий народ», одна з провідних регіональних газет землі Баден-Вюрттемберга «Schwäbisches Tagblatt» (м. Тюбінген, близько 60 тис. читачів)  

Посол України у ФРН Андрій Мельник в розмові з редакцією газети «Schwäbisches Tagblatt»

Наскільки розрядженою могла б стати політика, як би було більше таких дипломатів, як пан Андрій Мельник. Посол України, який з візитом побував в Тюбінгені, - настільки активний, приємний та невибагливий посадовець, що йому б одному можна було б довірити вирішення конфлікту на Донбасі та питання з окупацією Криму, як би йому це доручили. Але, на жаль, йому це завдання не доручають і наразі він навіть сам не знає, чи він ще очолюватиме Посольство України протягом наступних тижнів.

Тому що в Україні тепер новий Президент – Володимир Зеленський, тісно з яким Посол ще не знайомий, але йому відоме його телевізійне шоу. «Пана Зеленського можна порівняти з Олівером Вельке з телевізійної програми «Heute Show», пояснює німецькій публіці Посол суть телевізійної діяльності Володимира Зеленського. Пан Посол є великим фанатом цього саркастичного німецького шоу. Він поважає Олівера Вельке, намагається не пропускати жодного випуску. І перемогу колишнього колегу по цеху Володимира Зеленського на президентських виборах він оцінює дуже позитивно.

Так само, як і Олівер Вельке, новий Президент України є розумною людиною зі стержнем, якому під силу було провести сучасну та надзвичайно успішну виборчу кампанію у соціальних мережах: «Виборча кампанія була незвична, напружена, але вона продемонструвала, наскільки живою у нас є демократія.»

У перші три дні після свого обрання Главою держави Володимир Зеленський шукав можливості для співпраці з українським парламентом, що було проявом доброї волі. І зараз йому так само потрібно діяти. «Українці – нетерплячий народ», - каже Посол Мельник, - «і вони розглядають своїх політиків під величезною лупою.» Хоча пан Зеленський перед виборами не так багато і давав передвиборчих обіцянок, все одно йому доведеться мати справу з високими очікуваннями. «Люди хочуть побачити швидких змін».

Але передусім вони хочуть миру, коментує Посол А. Мельник. Війна на Сході України тероризує країну, забирає все більше людських жертв і наносить величезну шкоду економіці. Українці витрачають 6 відсотків свого ВВП на озброєння, у Німеччині цей показник складає 1,2 відсотки. Посол Мельник сподівається, що Президенту Володимиру Зеленському вдасться переконати російського президента Путіна виконувати Мінські домовленості, ніж це було за його попередника Петра Порошенка. «Порошенко став для росіян кимось на кшталт диявола.»

На нового Президента України чекають також великі економічні виклики. Економіка країни з 42 мільйонним населенням хоча і має зріст, але «громадяни це ще поки що не відчули у своїх гаманцях». На жаль, країна все ще страждає від бюрократії та корупції. У руках олігархів все ще зосереджений великий вплив, і все ще багато підприємств залишаються у власності держави. «Ми є рекордсменами по кількості державних підприємств.» З іншого боку, Україна належить також до рекордсменів по кількості започаткованих «старт-апів» та високо кваліфікованих спеціалістів в ІТ-сфері, тому має хороші шанси на світовому ринку. «Вільний дух, який панує в нашій країні, сприяє економіці.»

Посол А. Мельник розглядає Україну як частину Європи, а в майбутньому також членом ЄС: «Ми не тільки географічно найбільша країна Європи, ми також віддані європейським цінностям». Він сам у 2004 році проводив багато ночей на Майдані, коли там вирувала Помаранчева Революція проти близького до російського президента Віктора Януковича. І наразі Майдан залишається для дипломата «святинею».

Німеччина є для України найважливішим партнером на Заході. 10 000 українців навчаються наразі в Німеччині, більше мільйона українців говорять німецькою мовою. 43-річний дипломат Андрій Мельник вивчив німецьку мову у своєму рідному місті Львів, де він навчався на факультеті Міжнародного права. 22 роки поспіль він вже на дипломатичній посаді, а останні чотири роки він курує Посольством України в Берліні.  

З задоволенням він хоче працювати і далі на своїй посаді і супроводжувати нового Президента Володимира Зеленського під час його візиту до канцлера Ангели Меркель. Чи порозуміються вони? У А. Мельника на це впевнена відповідь: «У пані Меркель теж є почуття гумору і дотепність.»

Подяка Тюбінгенському Університету

Офіційним приводом для візиту Посла України в Тюбінген стала передача коштовної грамоти [українській стороні], у якій цар Петро І у 1708 році підтвердив призначення Митрополита Київського. Під час Другої світової війни солдатами вермахту грамота була вивезена з України. Наприкінці 50-тих років проф. Вернер Маркерт, засновник Інституту Східноєвропейської історії, придбав цю грамоту як окрасу для зали бібліотеки. Грамота буда передана ще у березні місяці, проте пан Посол вирішив особисто подякувати керівництву за повернення знахідки. Для його країни ця грамота має «надзвичайне значення».

Автор публікації Ульріх Янсен

"Schwäbisches Tagblatt", Ullrich Janßen

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux