• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Deutsch
Коментар Посла України у ФРН А. Мельника найпопулярнішій газеті Німеччини "BILD" щодо відтермінування голосування за поправки, які б дозволили проекту Північний потік-2 обійти газову директиву ЄС
Опубліковано 08 листопада 2019 року о 18:31

8 листопада ц.р. у найпопулярнішій газеті Німеччини «БІЛЬД» (8,6 млн. читачів) було оприлюднено статтю з детальним перебігом голосування в Німецькому Бундестазі за поправки, які дадуть можливість газопроводу «Північний потік-2» обійти газову директиву Європейського Союзу, з особливим акцентом на коментар Посла України у ФРН Андрія Мельника.

Голосування провалилось о 2:08 ночі

Нічний детектив навколо «Північного потоку-2» в Бундестазі

Нове голосування відбудеться попередньо через два тижні

Підготував Ю.Рьопке

На годиннику 1:42 ночі, коли Віце-президент Бундестагу Ганс-Петер Фрідріх оголосив про розгляд 22 пункту порядку денного: Прийняття законопроекту про внесення змін до закону Федерального уряду про енергетику. Зміни до цього законопроекту були внесені «Великою Коаліцією» в останні хвилини. Наступні 30 хвилин мали би стати катастрофою для партій «Великої Коаліції» – ХДС/ХСС та СДПН – та покарати за їхню політику щодо побудови газопроводу «Північний потік-2».

Але все по порядку.

За повідомлення газети «БІЛЬД», закон, прийнятий Федеральним урядом у вівторок, призвів до дипломатичного напруження в середині ЄС.

Так, український уряд ще у четвер увечері намагався призупинити закон, який, на їхню думку, уможливлював побудову газопроводу «Північний потік-2» у такому вигляді, як того хоче Газпром. Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко о 19:48 поширив допис у своєму Твітері (німецькою!): «Ми уважно стежимо за результатами голосування у німецькому Бундестазі – голосування, що може вирішити долю #NordStream2 – російського політичного проекту, що становить загрозу не лише для України, а також для всієї Європи і вільного європейського енергетичного ринку.»

О 22:21 у своїй промові в Бундестазі Юрген Трітін від партії Зелених нещадно критикував Велику Коаліцію: «Не можна такого допустити, щоб ви не дотримались європейського права і проголосували за розукрупнення. Це те, що ви плануєте зробити сьогодні ввечері.»

Мова йде про розукрупнення трубопроводів та транзиту газопроводом, що здійснюється Газпромом. Нещодавно змінений Бундестагом законопроект щодо побудови російського газопроводу викликав у багатьох занепокоєння, що «Північний потік-2» може стати винятком у політиці ЄС, і тоді Газпрому не доведеться дотримуватись нових директив ЄС.

Через дві години після півночі вирішальне друге і третє читання законопроекту про Велику Коаліцію у майже порожньому Бундестазі.

Штеффен Котре з фракції «Альтернатива для Німеччини» о 1.41 стає за трибуну і дивує своєю промовою більше 100 депутатів: «Ця директива ЄС порушує чинне законодавство ЄС. Європейський Союз відповідає за внутрішній ринок, але не за газопроводи, що постачають газ із третьої країни до держави-члена ЄС. ЄС хотів запобігти побудові Північного потоку-2.»

Простою мовою: Навіть партія Альтернатива для Німеччини виступає проти закону «Великої коаліції». Не тому, що вона вважає, що він дозволить експлуатацію «Північного потоку-2» за бажанням Росії, а тому, що «Альтернатива для Німеччини» боїться, що цей закон завадить експлуатації «Північного потоку-2», якщо його імплементуватимуть чітко і послідовно згідно з міжнародно-правовими нормами ЄС.

"Хто їх тільки наштовхнув на цю ідею", з нерозумінням ситуації коментує один з депутатів редакції «БІЛЬД» поведінку дружньої до Кремля партії «Альтернатива для Німеччини».

О 1.51 проходить перше голосування за закон, до якого в середу «Велика коаліція» у відповідальному комітеті внесла правки. ХДС/ХСС, СДПН та Вільні демократи виступають за, Зелені та Альтернатива для Німеччини - проти, Ліві утримуються.

Але процес стає турбулентним. „Альтернатива для Німеччини“ о 1.46 ставить під сумнів кворум Бундестагу. Голова засідання Ганс-Петер Фрідріх заперечує: «Все виглядає дуже добре. Ми вважаємо, що кворум є.» На це фракція Альтернатива для Німеччини витягає свій останній «козир», вимагаючи поіменного голосування.

Смертельний удар по прийняттю закону «Великої коаліції» цього вечора.

О 2.08 Ганс-Петер Фрідріх оголошує: «Проголосували 133 депутати. Але для кворуму необхідно 355 голосів. Кворуму на засіданні немає.»

Це відплата за те, що фракції «Великої коаліції» винесли голосування за такий суперечливий закон, до якого прикута підвищена увага, як всередині країна, так і позі її межами, на таку пізню годину.

Перевернутий світ: О 2.12 оприлюднює фракція Зелених в Німецькому Бундестазі селфі з підписом: «Північний потік 2 щойно вбито… тимчасово :)».

Але ж насправді це була «Альтернатива для Німеччини», яка з зовсім інших причин призвела до перенесення прийняття закону. «Гібридна демократія» так пізніше інсайдер характеризує ситуацію для редакції «БІЛЬД» – зовсім різні інтереси, які приводять до того самого результату. І таке трапляється особливо з проектами Кремля, як то побудова газогону «Північний потік-2». Як в Німеччині, так і по всій Європі.

Хто радіє такому відтермінуванню, так це Посол України в Німеччині Андрій Мельник. Редакції газети «БІЛЬД» він прокоментував ситуацію:

«Україна закликає Німецький Бундестаг та Уряд використати паузу в декілька днів для того, щоб зняти всі застереження по відношенню до цього важливого законопроекту та щоб максимально врахувати безпеково-політичні інтереси України та інших задіяних при цьому партнерів в Європі.» Північний потік-2 залишається «геополітичним проектом, що несе надзвичайні ризики для європейської безпеки та ставить під велику загрозу економічний розвиток України», - говорить Андрій Мельник редакції газети «БІЛЬД».

Мовою оригіналу доступно для передплатників видання за посиланням:

https://www.bild.de/bild-plus/politik/ausland/politik-ausland/abstimmung-scheiterte-um-2-08-uhr-nacht-krimi-um-nord-stream-2-im-bundestag-65903560.bild.html#remId=1636214447806258423###wt_ref=https%3A%2F%2Fm.bild.de%2Fbild-plus%2Fpolitik%2Fausland%2Fpolitik-ausland%2Fabstimmung-scheiterte-um-2-08-uhr-nacht-krimi-um-nord-stream-2-im-bundestag-65903560%2Cview%3DconversionToLogin%2Coview%3Damp.bildMobile.html&wt_t=1573218715257

Bild,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux