17 січня є визначною датою у календарі українсько-німецьких відносин. Цього дня 1992 року були відновлені дипломатичні стосунки між незалежною Україною та Федеративною Республікою Німеччина, початок яких у новітній історії вертається до початку 1918 року. Адже тоді, 9 лютого революційного 1918 року, відбулося підписання Берестейської угоди про мир між Українською Народною Республікою з одного боку та Німецькою імперією, Австро-Угорською імперією, Османською імперією і Болгарським царством. Саме у Бересті (чи Брест-Литовську) цими чотирма державами було визнано незалежність України.
З цієї нагоди у 28-му річницю відновлення дипломатичних відносин між Україною та Німеччиною дипломати Посольства України у ФРН разом з Керівником робочого штабу «Україна» МЗС ФРН Флоріаном Лауді відзначили цю пам'ятну для обох країн подію, поклавши квіти до пам’ятної дошки на місці розташування першої дипломатичної місії у Берліні.
За часів Української Держави Німеччина відкрила посольство та консульство в Києві, Генеральне консульство в Одесі, Віце-консульства в Катеринославі (зараз Дніпро), Миколаєві та Маріуполі. Першим послом було призначено Альфонса Мумм фон Шварценштейна.
Українська Народна Республіка у відповідь започаткувала першу дипломатичну місію у Берліні за адресою Кронпрінценуфер, 10, а також консульство у Мюнхені.
17 березня 1918 році УНР направила до Берліна свого тимчасового представника Олександра Севрюка. Перший посол Української Держави в Німецькій імперії барон Федір Штейнгель прибув до Берліна 1 липня 1918 року. 11 лютого 1919 року після відновлення Української Народної Республіки послом УНР в Берліні став Микола Порш.
Перша українська дипломатична місія проіснувала в Берліні недовго – вже 6 лютого 1923 року посольство УНР припинило свою роботу на вимогу Німецької Держави, яка на той момент вже визнала Українську СРР та встановила дипломатичні відносини з СРСР. Проте навіть цей короткий проміжок часу заклав важливі підвалини існування української дипломатії в Німеччині та світі. Молода команда тодішнього посольства працювала наполегливо, відстоюючи інтереси Держави закордоном та активно розвиваючи відносини між українським та німецьким народами.