• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Deutsch
Генеральний прокурор України поспілкувався з німецькими та українськими ЗМІ
Опубліковано 24 січня 2013 року о 15:04

Під час робочого візиту до Федеративної Республіки Німеччина, Генеральний прокурор України Віктор Пшонка поспілкувався з німецькими та українськими журналістами щодо вручення повідомлення про підозру Ю. Тимошенко 18 січня 2013 року.

Віктор Пшонка повідомив, що Генеральна прокуратура України та Служба безпеки України закінчили розслідування двох епізодів кримінальних справ, які стосуються Ю. Тимошенко:
Перший епізод: підозра у вчиненні фінансових махінацій, які в результаті призвели до заборгованості України перед Міноборони Російської Федерації у сумі 405 млн.дол. США.
Другий епізод: підозра в організації та оплаті вбивства народного депутата Є.Щербаня.
Генеральний прокурор звернув увагу журналістів на те, що жодного права Ю. Тимошенко, у тому числі і права на захист, під час вручення повідомлення про підозру порушено не було. 
Віктор Пшонка зазначив, що за версією слідства, будучи керівником корпорації ЄЕСУ Ю. Тимошенко за змовою з П. Лазаренком, шляхом підроблення документів та фінансового шахрайства, отримала гарантії держави під угоди своєї корпорації. Ці угоди були укладені з Міністерством оборони Російської Федерації.
Після того, як корпорація ЄЕСУ не розрахувалась з Російською Федерацією за отриманий газ, фактично оплату боргів приватної компанії в розмірі 405 млн. дол. було перекладено на державу. Сьогодні, згідно з рішенням Господарського суду м. Києва Україна почала сплачувати Росії ці борги. Вже сплачено близько 2 млн. дол США.
«Як ви самі розумієте, це не просто розкрадання коштів, це не просто фінансові махінації, це ситуація, коли народ України платить за борги приватної фірми, кожен українець зі своєї кишені вимушений за це платити» – зазначив Віктор Пшонка.
Щодо другого епізоду, а саме підозри Ю. Тимошенко в організації та оплаті вбивства народного депутата Є. Щербаня, Генеральний прокурор повідомив:
3 листопада 1996 року в аеропорту м. Донецька були розстріляні народний депутат Є. Щербань та його дружина, а також бортмеханік і авіатехнік, тобто 4 людини. 
На думку слідства, у Ю. Тимошенко і П. Лазаренка були мотиви для вчинення цього злочину, і це бізнес-інтереси. За версією слідства, тоді Ю. Тимошенко не вдалося домовитися з Є. Щербанем, про постачання газу компанією ЄЕСУ в Донецький регіон. Тобто мав місце бізнесовий конфлікт між компанією ЄЕСУ і підприємствами Донецького регіону, зокрема і «Індустріальним Союзом Донбасу».
«Слідство вважає, що Тимошенко разом з Лазаренком, на початку 1996 року, домовились розв’язати цей конфлікт шляхом фізичного усунення Є. Щербаня, тобто вбивства. Відповідно до спільного плану П. Лазаренко мав підшукати, через свого радника виконавців вбивства, а Ю. Тимошенко - здійснити оплату злочину за рахунок коштів, отриманих від підконтрольних фірм», - пояснив Віктор Пшонка.
Він додав, що за версією слідства і П. Лазаренко і Ю. Тимошенко особисто зустрічалися з керівником банди, для обговорення вбивства. 
Після вбивства, з відому Ю. Тимошенко та її згоди, з рахунків ЄЕСУ, за посередництва радника П. Лазаренка, було перераховано 2 млн. 329 тис. доларів, в якості оплати за вбивство. 
«Ще півмільйона П. Лазаренко оплатив готівкою. А тому загальна сума за виконання замовного вбивства склала майже 3 млн. дол. США. Рівно стільки коштувало життя людей», - сказав Генеральний прокурор.
Віктор Пшонка також підкреслив, що слідство має свою версію, яку підтверджує доказами, але тільки суд може дати оцінку розслідуванню і визначити винна Ю. Тимошенко чи невинна.
«В Україні, як і в Німеччині – останнє слово за судом. Тільки він оцінює доводи обох сторін і тільки він виносить рішення. Іншого варіанту не існує”, - додав він. 
Відповідаючи на запитання журналістів щодо давності кримінальної справи з розслідування вбивства Є. Щербаня, Віктор Пшонка зазначив: «Про ймовірну причетність Ю. Тимошенко до фінансування вбивства депутата Євгена Щербаня правоохоронцям відомо ще з 2001 року. Ще у 2001 році радник П. Лазаренка заявив про причетність Ю. Тимошенко до фінансування та організації вбивства Є. Щербаня. Тому ця інформація не нова і була озвучена ще 12 років тому. Але Ю. Тимошенко всіма можливими і не можливими шляхами весь цей час уникала відповідальності. Вона ховалася за посадами, мандатом народного депутата, політичним статусом тощо».
За словами Генерального прокурора у правоохоронців ще починаючи з кінця 90-х років регулярно виникали запитання до Ю. Тимошенко. 
«Але вона жодного разу не надала на них відповідей по жодній з кримінальних справ. А їх за останні 15 років проти Ю. Тимошенко було порушено чимало», сказав він.
Закінчуючи спілкування з журналістами, Генеральний прокурор України наголосив, що ступінь винуватості тієї чи іншої людини, рівно як і міру покарання може визначити лише суд. Він також висловив переконання у тому, що в жодній країні світу подібні злочини не залишилися б поза увагою правоохоронців.
«І Україна тут не виключення», - резюмував Віктор Пшонка.

http://www.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_c=view&_t=rec&id=115339

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux