• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Deutsch
Київ закликає майбутній уряд Німеччини надати Україні перспективу членства в Євросоюзі - інтерв'ю Посла України у ФРН Андрія Мельника газеті "Neue Osnabrücker Zeitung"
Опубліковано 12 жовтня 2021 року о 13:22

Напередодні проведення саміту Україна-ЄС (12 жовтня 2021 року) Посол України у ФРН Андрій Мельник дав ексклюзивне інтерв’ю одній із найбільших німецьких регіональних газет Neue Osnabrücker Zeitung (бл. 400 тис. читачів), у якому він розповів про очікування Києва від нової урядової коаліції Німеччини та надання Україні перспективи членства в Європейському Союзі.


Посол зазначив, що немає сумнівів, що наша держава неодмінно стане членом ЄС, проте наразі бракує «вирішального елемента – чіткої перспективи членства». Тому потрібно якомога скоріше усунути цю «стратегічну амбівалентність європейців». А Німеччина та майбутня коаліція повинні у цьому зіграти вирішальну роль і нарешті закріпити перспективу членства ЄС для офіційного Києва. Він також додав, що від членства України ЄС вигоду отримає також й Німеччина.


У контексті стрімкого підвищення цін на природний газ та шантажу Кремля з недопостачанням газу на європейський континент, посол зазначив, що майбутній Федеральний уряд у коаліційній угоді має визнати величезну безпеково-політичну загрозу від «Північного потоку-2» як «троянського коня» агресивної поведінки Росії та заморозити цей проект. Він також додав, що «такі кроки дозволили б Німеччині відновити втрачену довіру збоку країн Східної Європи».


З огляду на формування нової коаліції ФРН А.Мельник наголосив, що важливо, щоб новий федеральний уряд не забув про заяви, зроблені під час виборчої кампанії на користь нового жорсткішого курсу щодо Москви, та реалізував це у конкретних діях. Адже попередня політика умиротворення Берліна щодо Росії зазнала краху.


Повний переклад інтерв’ю «Політика умиротворення [Берліна] щодо Росії зазнала краху»:Газета Neue Osnabrücker Zeitung

(400 тис. читачів)

12 жовтня 2021 року

 

Політика умиротворення [Берліна] щодо Росії зазнала краху

Україна продовжує наполягати на вступі до ЄС / Посол А.Мельник розповідає про очікування [Києва] від нового уряду в Берліні

Україна не втрачає надії на вступ до ЄС. У розмові редакції газети Neue Osnabrücker Zeitung з послом Андрієм Мельником обговорили теми нестачі газу в Європі, Росію та очікування від нового уряду Німеччини у контексті проведення завтра (12 жовтня 2021 р.) саміту Україна-ЄС.

Пане Посол, якими є очікування уряду Вашої держави від саміту Україна-ЄС?

Посол Андрій Мельник: Настрій позитивний, ми продовжуємо залишатися оптимістично налаштованими. Європейський Союз для Києва є не лише найголовнішим торговим партнером. Стратегічна мета – членство України в ЄС – навіть закріплена у нашій Конституції. Цей саміт зблизить нас, наприклад, у сфері авіасполучення. Німеччина також отримає величезну вигоду від такого зближення. Але бракує лише вирішального елемента –чіткої перспективи членства. Цю стратегічну амбівалентність європейців потрібно терміново усунути. Німеччина та майбутня коаліція повинні у цьому зіграти вирішальну роль і нарешті закріпити перспективу членства ЄС для офіційного Києва сміливим квантовим стрибком у зовнішній політиці.

Чи розглядаєте Ви перспективу вступу України до ЄС з огляду на багато проблем, що має ЄС всередині, справді реалістичною?

Посол Андрій Мельник: У нас немає жодного сумніву, що Україна вступить до ЄС. Це лише питання часу. Все інше було б неприпустимою стратегічною помилкою з фатальними наслідками для нашого континенту. Це також протирічило б історичному розвитку та було несправедливо.

Уточніть, будь ласка!

Посол Андрій Мельник: Як можна у майбутньому серйозно сприймати ЄС як геополітичного гравця, якщо найбільшу за площею країну Європи штучно відмежовують та годують обіцянками протягом десятиліть? Україна не лише додасть ваги ЄС, але й привнесе новий драйв та нові імпульси для майбутньої життєздатності Європейського Союзу. Немає жодних протиріч між необхідністю проведення внутрішньої реформи та подальшого розширення на схід. Як шахові гравці, Берлін та Брюссель повинні одночасно впоратися з обома цими завданнями.

Сьогодні Європа страждає від високих цін на енергоносії та нестачі газу. Як Ви оцінюєте проект газопроводу «Північний потік -2» на цьому тлі?

Посол Андрій Мельник: Федеральний уряд заперечує прямий зв’язок між неймовірно підвищеними цінами на природній газ та деструктивною політикою Кремля. Такий аналіз ми не поділяємо. Цією навмисно викликаною нестачею газу Путін хоче прямо шантажувати Німеччину та майбутніх партнерів по коаліції задля прискорення завершення сертифікації та введення в експлуатацію «Північного потоку-2».

Якщо Німеччина таки поєднає необхідну ліцензію на введення в експлуатацію «Північного потоку-2» з висунутими умовами? 

Посол Андрій Мельник: Україна закликає майбутній Федеральний уряд у коаліційній угоді визнати величезну безпеково-політичну загрозу від «Північного потоку-2» як «троянського коня» агресивної поведінки Росії та заморозити цей проект. Такі кроки дозволили б Німеччині відновити втрачену довіру збоку країн Східної Європи.

Чого Ви очікуєте від нового федерального уряду за участю партій «Зелені» та «Вільні демократи» в обранні курсу по відношенню до Росії? Перед усім «Зелені» прагнуть жорсткішого курсу…

Посол Андрій Мельник: Ми, українці, сподіваємось, що майбутній уряд виправить помилки, зроблені Німеччиною у надто поблажливому, майже наївному ставленні до режиму Путіна, який стає все більш імперіалістичним. Ми виходимо з того, що всі заяви, зроблені під час виборчої кампанії на користь нового жорсткого курсу щодо Москви, не мають бути забуті, та будуть реалізовані у конкретних діях. Адже попередня політика умиротворення Берліна щодо Росії зазнала краху.

Інтерв’ю провів кореспондент Томас Людвіг

Доступно за посиланням (передплата):

https://www.noz.de/deutschland-welt/politik/artikel/2445429/ukraine-setzt-auf-neue-bundesregierung-fuer-einen-eu-beitritt


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux