• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Deutsch
Посол України у ФРН Андрій Мельник взяв участь у презентації результатів опитування «Як сприймають Україну в країнах ЄС?»
Опубліковано 19 листопада 2020 року о 15:54

На запрошення Центру «Нова Європа» 18 листопада 2020 року Посол України у ФРН Андрій Мельник взяв участь у презентації результатів опитування «Як сприймають Україну в країнах ЄС?».

Щоб зрозуміти ставлення до України, Центр «Нова Європа» провів опитування громадської думки з метою дізнатись більше про настрої громадськості щодо нашої країни, а також виявити найпоширеніші асоціації з українською державою. Опитування 2020 року є продовженням аналогічного дослідження, проведеного в 2015 році.

У своєму виступі Посол Андрій Мельник подякував Центру «Нова Європа», особисто її директорці – пані Альоні Гетьманчук та всій її блискучій команді за таке надзвичайно важливе та актуальне дослідження.

Що стосується результатів опитування саме у Німеччині, Посол Андрій Мельник зазначив, що те, що майже половина опитаних німців підтримали вступ України до Європейського Союзу, можна вважати, невеличкою сенсацією, і так само обнадійливим є той факт, що майже третина німців не виключають приєднання нашої держави до НАТО. Такі результати справді надихають, тому зусилля за наше місце під європейським сонцем, під євро-атлантичним сонцем мають бути продовжені.

Тому у середньо- і у довгостроковій перспективі потрібно повністю змінити наші підходи до представлення України як держави, яка готова робити власний, потужний внесок у зміцнення ЄС та НАТО, а так само України як великої європейської культурної нації.

Для цього мають бути на порядок збільшені витрати на публічну та культурну дипломатію. Окремий план дій мав би бути розроблений для задіяння потенціалу німецької, а також європейської молоді, адже результат про те, що підтримка України до вступу до ЄС у віковій групі з 18 до 25 років перевищує 60% вражає і цей факт справді приголомшує.

Підсумовуючи Андрій Мельник зазначив, що найбільш цікаві і спрямовані у майбутнє питання під час публічних дискусій у Німеччині щодо європейського майбутнього України йому особисто доводилося чути саме під час численних зустрічей із німецькими старшокласниками. Саме тому нам потрібно вивести на новий рівень так само і шкільну, і студентську дипломатію.

Результати опитування «Як сприймають Україну в країнах ЄС?» - на сайті Центру «Нова Європа»


Повний текст виступу Посла України у ФРН Андрія Мельника під час презентації результатів опитування «Як сприймають Україну в країнах ЄС?» Центром «Нова Європа»:

«Хотів би сердечно подякувати Центру «Нова Європа», особисто її директорці пані Альоні Гетьманчук та всій її блискучій команді за це справді унікальне дослідження!

Вже тривалий час, принаймні наше Посольство, вносило ініціативу на розгляд офіційного Києва про фінансування на регулярній основі проведення широких соцопитувань у Німеччині. На жаль, досі гроші під цей надважливий проект так і не були виділені, тож я сподіваюся, що з наступного року це починання знайде підтримку попри пандемію. І я дуже дякую пані Еміне Джапаровій за підтверджену згоду це зробити стосовно шести країн, включаючи Німеччину. Бо як на мене, лише завдяки такому системному підходу до таких серйозних соцопитувань ми зможемо набагато ефективніше будувати нашу роботу в Берліні, при чому не лише на політичному напрямку, але й насамперед у царині культурної і публічної дипломатії.

Що стосується результатів дослідження саме у Німеччині, то я хотів б висловити три дуже короткі тези.

Перше, Ваше дослідження у черговий раз підтвердило нашу гіпотезу про те, що попри надзвичайну інертність політичних процесів у Німеччині, попри неготовність нинішнього керівництва на чолі з Канцлером, а також вищих ешелонів політ-істеблішменту надати Україні перспективу членства в ЄС та НАТО, дипломатичні зусилля на цьому поки не є марними. І у наступні роки мають бути кардинально розширені у контексті очікуваної зміни урядової коаліції на виборах до Бундестагу у вересні 2021 року. І те, що майже половина опитаних підтримали вступ до Європейського Союзу, можна, як на мене, вважати, невеличкою сенсацією, і так само обнадійливим є той факт, що майже третина німців не виключають приєднання нашої держави до Північно-Атлантичного Альянсу. На фоні неоднозначного ставлення до НАТО та США як головного контрибутора, з боку самих німців, а також традиційно сильних проросійських настоїв у цій країні цифри у 31% є, на мою думку, більш, ніж показовими. Ці результати справді надихають, що боротьба у Берліні, і не тільки у Берліні за наше місце під європейським сонцем, під євро-атлантичним сонцем має бути продовжена.

Друга теза – Що потрібно зробити? Як подолати цей існуючий розрив між традиційною стриманістю нинішньої політики ФРН щодо європейського поступу Києва, а також із готовністю німецької громадськості дати «зелене світло» на приєднання України до ЄС та НАТО? Саме на вирішення цієї непростої задачі і мають бути спрямовані, як на мене, зусилля вітчизняної дипломатії, а так само й усього експертного та громадянського суспільства. Наше тактичне завдання на сьогодні полягає у тому, щоб євро-перспектива України була включена до програми основних німецьких партій під час виборчих перегонів до Бундестагу восени наступного року. Потім – і до нової коаліційної угоди. І я хотів би нагадати, що саме завдяки вжитим Посольством проактивних кроків вдалося включити тему України до нинішньої коаліційної угоди між партіями ХДС, ХСС та Соціал-демократами саме у контексті припинення російської агресії і у контексті підтримки наших реформ.

І третя теза. Як на мене, то у середньо- і у довгостроковій перспективі ми повинні повністю змінити наші підходи до представлення України як держави, яка готова робити власний, потужний внесок у зміцнення ЄС та НАТО, а так само України як великої європейської культурної нації. Для цього мають бути на порядок збільшені витрати на публічну та культурну дипломатію. Окремий план дій, мені здається, мав би бути розроблений для задіяння потенціалу німецької, а також європейської молоді, адже результат про те, що підтримка України до вступу до ЄС у віковій групі з 18 до 25 років вона перевищує 60% вражає, і цей факт справді приголомшує.

Зі свого боку я можу лише підтвердити, що справді найбільш цікаві і спрямовані у майбутнє питання під час публічних дискусій щодо європейського майбутнього України мені особисто доводилося чути саме під час численних зустрічей із німецькими старшокласниками. Саме тому нам потрібно вивести на новий рівень так само і шкільну, і студентську дипломатію.»


Більше про сам захід – на сайті Центру "Нова Європа"                  
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux