• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Deutsch
Президент України Володимир Зеленський в ексклюзивному інтерв'ю для німецького телеканалу ZDF
Опубліковано 14 червня 2022 року о 13:50

В ексклюзивному інтерв’ю німецькому телеканалу ZDF Президент України Володимир Зеленський розповів про те, як змінилися українці після повномасштабного вторгнення Росії на українську землю, про військову допомогу іноземних партнерів, відносини із Німеччиною та важливе рішення для України щодо надання статусу кандидата на членство в Європейському Союзі.

З огляду на велику кількість передруків цитат Глави держави та резонанс навколо цієї розмови головна редакція телеканалу ZDF вже встигла охарактеризувати це інтерв’ю історичним у німецькому медіа-світі.


Переклад інтерв’ю Президента України Володимира Зеленського німецькому телеканалу ZDF

Ефір від 13 червня 2022 року


ZDF heute journal: Пане Президенте, Ви живете та працюєте у своєму офіційному робочому місці, посеред барикад із мішків з піском. Водночас Ви постійно на виду через соціальні мережі, у звернення до Ваших громадян. Але Вас знає весь світ. Ви всесвітньо відомий. Ім’я Зеленський відоме на весь світ. Як це вплинуло на Вас особисто? Як ця ситуація Вас змінила?

Президент України Володимир Зеленський: Дуже складно відповісти на Ваше запитання, скажу Вам відверто. Змінилося багато речей, цінності. Я змінююсь так само, як і наші громадяни. Цінності для наших громадян перш за все. Найважливіші речі залишилися в серці і в пріоритеті. Сім’я, діти, держава, мир у цій державі – це найголовніші цінності.

ZDF heute journal: Байден нещодавно заявив, що він вже давно попереджав про напад на Україну, проте Ви не хотіли це слухати? Дивлячись на актуальну ситуація, чи зробили б Ви щось інакше тоді?

Президент України Володимир Зеленський: Я думаю, що питання повинно бути з української сторони. І це питання до багатьох європейських лідерів і до лідера Сполучених Штатів. Справедливо буде, якщо б всі почули мене як лідера України заздалегідь про те, що ми попереджали і про превентивні санкції, щоб не почалася війна, і про презентацію стратегії щодо Чорного моря. Подібно до Чорноморського флоту разом з нашими партерами. Ми пропонували, тому що ми Росія заблокує море. Також ми говорили про ракетну програму, також я говорив рік до цього і презентував програму, що там потрібно з точки зору ППО, щоб захистити і саме це правильна відповідь на Ваше запитання. Якщо б навпаки мене почули, тоді б в України було більше шансів зупинити наступ Російської федерації. А всі ті сигнали, про які Ви кажете, вони були різні.

Дивіться, якщо би так було, якщо б всі попереджали Україну, що буде повномасштабне вторгнення, то питання, а чому не закрили небо, а чому нам не давали тоді зброю до цього вторгнення і чому не вводили санкції попередні, щоби превентивно зупинити президента Російської федерації. Ось приблизно така відповідь, тому готувались ми самі, давайте будемо чесними. Ніхто нас не підтримував на самому початку. Зараз я вдячний усім партнерам за те, що нас підтримують.

ZDF heute journal: Чому відносини між Федеральним канцлером Олафом Шольцом і Вами настільки складні?  

Президент України Володимир Зеленський: Я думаю, що є деякий скепсис у відносинах між керівництвом Німеччини до України. Я не вважаю, що цей скепсис приніс саме Олаф Шольц. Я не вважаю, що це щось нове. Звичайно у нас, я вважаю, прекрасні відносини між народами і дуже непогані відносини між керівництвом, але я вважаю, що цей скепсис щодо нас, особливо це проявляється у питанні щодо майбутнього членства в Європейському Союзі або НАТО. Весь цей скепсис він був ще до пана Шольца. На жаль, було таке відношення. І я вірю, що таке відношення виправиться. Тому маємо те, що ми маємо у цьому питанні.

ZDF heute journal: Мождиво щось зміниться, якщо канцлер таки приїде в Київ. Він хоче ближчим часом це зробити. Він завжди говорив, що він не хоче приїхати до Києва просто заради фотосесії. Я думаю, Ви так само вважаєте. Що саме це має бути конкретно під час такого візиту, щоб це було більше за просто фотографії? 

Президент України Володимир Зеленський: Ми також хочемо цього. Він вкладає, будемо сподіватися на військову підтримку для України з боку Німеччини і такий зміст він вкладає, а також я дуже очікую на те, що його особиста буде підтримка і його особиста впевненість в тому, що Україна може бути в Європейському Союзі і щодо надання статусу кандидата Україні вже в червні місяці. Ми дуже на це розраховуємо. Я розраховую, що у пана Шольца знайдеться ця впевненість у його відповіді. Але тим не менш є й санкційна робота, є й фінансова підтримка, яка потрібна Україні і безпекові всі питання, на яких він прекрасно розуміється. Що ж ми очікуємо на його приїзд. Я б уточнив одну важливу річ – нам потрібно від канцлера Шольца впевненість в тому, що вони підтримають Україну. Він і його уряд повинен сам для себе обрати не бути балансом між Україною і відносинами з Російською федерацією, а обрати для себе, хто в пріоритеті. Тому що я відчуваю, що народ Німеччини це зробив, а для керівництва це завжди складно, тому що багато різних викликів. Я це розумію. Але тим не менш я дуже на це розраховую.

ZDF heute journal: Ніхто не постачає зброю в Україну і близько в таких об’ємах як Німеччина, каже федеральний канцлер Шольц. Це відповідає дійсності? 

Президент України Володимир Зеленський: Німеччина, якщо чесно, підключилася пізніше за деяких наших сусідніх держав щодо постачання зброї, і це факт. Це було не тільки в риториці, але й було по факту. Першими нам стали допомагати Сполучені Штати Америки, Словацька Республіка, Польща, Британія – від них перших була допомога, і Болгарія допомагала, Румунія, зрозуміло чому. І Балтійські держави, вони були в принципі першими. І серед цих держав в Європі – і Німеччина, і Франція – вони були трішечки пізніше. Це є правда. Вони підтримували Україну. Вони відразу сказали, що це порушення суверенітету. Політично вони підключились одразу, але нам потрібна була тоді на самого початку війни не політика, а саме допомога. А потім вже підключились інші держави і Слава Богу, що вони підключились і вони допомагають. Щодо кількості зброї я не готовий зараз підтвердити ті слова, про які сказали Ви. Я не впевнений у цих цифрах, якщо чесно.

ZDF heute journal: Зараз Україна несе дуже великі втрати на фронті. Мене цікавить, як Ви приймаєте це дуже важливе рішення. Ви могли б також піти на відсунення трохи лінії фронту. Тоді Вам, можливо, доведеться відмовитися від територій, але, з іншого боку, Ви, ймовірно, зможете уникнути втрат. Це те, що Ви змушені зважувати в голові щодня, щовечора?

Президент України Володимир Зеленський: Ви почали з особистого запитання про те, як я змінився, і як все змінилося. Я Вам відповів в принципі на це запитання, і продовжу відповідати на це запитання й у цій відповіді. У мене немає ніяких сумнівів, що ми правильно робимо і саме це найголовніші зміни, які є у президента мирного часу і президента воєнного часу. Немає бути сумнівів, просто треба діяти, тому що час точно грає на руку твоєму ворогу, а не нам. В чому є правда і в чому є істина, у тому, що ми на своїй землі , в тому що це наш народ, це наша територія і дуже боляче втрачати людей. І так і є. Але ми втратимо все, якщо поступимося Росії в цій війні. І тому найголовніше, що мене відрізняє від того часу, в тому, що я не шукаю баланс. Як знайти баланс для того, щоб якось про щось домовитися. Ми точно знаємо, що ми робимо. У мене немає, ще раз підкреслю жодних сумнівів, ми готові говорити тільки тоді, коли друга сторона готова закінчувати цю війну. Часу на балачки немає, ось приблизно так.

ZDF heute journal: Пане Президенте, я Вам дякую за розмову! 

Президент України Володимир Зеленський: Ще раз дякую Вам. Приїжджайте в Київ і в мирний час, будь ласка! Але важливо, що Ви приїхали в Україну зараз у час війни. Дуже важливо, що канцлер Шольц приїжджає ще зараз – в час війни.

Мовою оригіналу інтерв’ю доступно за посиланням на веб-ресурсі телеканалу ZDF


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux