Звернення Посла України у ФРН Олексія Макеєва до української громади щодо зустрічі з керуючим мером Берліна Каєм Вегнером, від 21 травня 2023 року
Дорогі українки, дорогі українці, дорога українська громадо Німеччини!
Я обіцяв, що буду вас інформувати про новини у нашому житті, обговорюватиму нові ідеї з вами та шукатиму спільні рішення на виклики, що перед нами постають.
Цього тижня я мав напрочуд хорошу зустріч з новообраним керуючим бургомістром Берліна Каєм Вегнером та двома бургомістерками районів Берліна - Мітте та Штегліц-Целєндорф.
Насправді це були інавгураційні візити, так звані Antrittsbesuche. Проте у нас немає часу на протокольні зустрічі, ми відразу переходимо до практичних питань, які турбують наших громадян, та обговорюємо, як їх вирішити у короткі терміни.
З мером Вегнером ми відразу перейшли у практичну площину і окреслили декілька тем, над якими ми можемо і будемо працювати далі разом.
По-перше, це фіналізація оформлення офіційного партнерства між Києвом та Берліном. Наші столиці вже багато років активно співпрацюють, нарешті настав час формалізувати це партнерство.
По-друге, у німецьких містах наразі великий попит на українських вчителів та психологів для роботи з українськими шукачами притулку.
Якщо ви наразі проживаєте в Німеччині і у вас є завершена освіта вчителя чи психолога, і ви хотіли б працювати за фахом, заповніть, будь ласка, цю анкету:
Наші колеги зв’яжуться з вами для обговорення більш детальної інформації.
По-третє, це питання історичної відповідальності Німеччини перед Україною. Це складна тема, але яка має не розділяти наші два народи, а навпаки зближувати в опрацюванні власної історії. Під час маршу пам’яті 8 травня в Берліні мені передали звернення від членів організації Віче щодо важливості початку широкої дискусії на тему історичної відповідальності. До цієї дискусії підклчилися інші організації, ми провели також кілька публічних обговорень цієї теми. Мені важливий активний та живий діалог між українцями та німцями з цього питання.
Саме тому вже ближчим часом я запрошу на зустріч членів української громади Берліна, на якій ми всі разом обговоримо, як ми бачимо кроки Німеччини нам назустріч у питанні початку опрацювання історії часів Другої світової війни. Ми залучимо українських та німецьких істориків, наших друзів серед німецьких політиків, та представимо наше спільне бачення Бундестагу та Уряду.
По-четверте, у Берліні досі немає «Українського осередку», місця зустрічі української громади, де б могли розміститися українські організації. Я постійно повторюю цей заклик до столичної мерії під час зустрічей із мерами берлінських районів. Є певні ідеї, зрушення. Я заручився підтримкою керуючого мера Кая Вегнера, що ближчим часом ми проведемо спільну зустріч між ним та іншими мерами районів Берліна з українськими організаціями для обговорення цього та інших важливих питань.
Слідкуйте за анонсами, вже скоро більше деталей.
А поки працюємо далі, серед тижня та у вихідні – до нашої Перемоги!
Слава Україні!
Відео за за посиланням.