• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Deutsch
Порошенко попереджає про наслідки “гібридної війни”
Опубліковано 12 лютого 2015 року о 15:54

Порошенко попереджає про наслідки “гібридної війни”

 

Сепаратисти  у Східній Україні захоплюють все більшу територію. Президент України Петро Порошенко попереджає про наслідки “гібридної війни” і ставить конкретні вимоги до Заходу.

  

Die Welt: Пане Президенте, сепаратисти планують велику наступальну операцію у Східній Україні. У четвер, п’ятого лютого, в Брюсселі відбудеться зустріч міністрів оборони країн-членів НАТО. Які Ваші очікування від Альянсу?

Петро Порошенко: На сьогодні дуже важливо, що Альянс реалістично оцінює серйозні загрози від розв'язаної Росією "гібридної війни" та небезпеки її ескалації для всієї Європи та євроатлантичної безпеки в цілому.

Україна цінує практичну підтримку з боку Альянсу у підвищенні нашої обороноздатності, а також чітку і консолідовану позицію країн-членів НАТО щодо підтримки нашої незалежності й територіальної цілісності.

 

Die Welt: Що НАТО може зробити для України?

Порошенко: Ескалація конфлікту, яка відбувається сьогодні, зростання кількості жертв серед цивільних, особливо після терактів під Волновахою, в Донецьку та після обстрілу Маріуполя, внаслідок чого загинув 31 мирний мешканець, мають підштовхнути Альянс до більш активної підтримки України, у тому числі шляхом надання нам сучасних озброєнь для захисту та протидії агресору.

Я завжди говорив і повторюю: Україна прагне миру. Але мир треба відстоювати і для цього нам потрібна сильна армія і нова сучасна зброя. Це допоможе захистити цивільне населення від інтенсивних атак терористів. Адже бойовики з ДНР та ЛНР отримують сучасну зброю з Російської Федерації.

 

Die Welt: Чи прагне Україна членства в НАТО?

Порошенко: Ми сподіваємося, що НАТО надалі визначатиме свою політику щодо України не лише як до країни, яка потерпає від агресії, але й як до особливого партнера, двері для якого залишаються відкритими, про що Альянс неодноразово заявляв у Деклараціях своїх самітів.

 

Die Welt: Чому Україна така важлива для Заходу?

Порошенко: Сьогодні України бореться за цінності, які понад 60 років тому об’єднали європейські нації і дотримання яких сприяло формуванню європейського простору безпеки, демократії та верховенства права.

 

Die Welt: Як європейці можуть допомогти Україні?

Порошенко: Україна потребує єдності та солідарності з боку країн ЄС.

Критично важливим є продовжувати зусилля, щоб, скажемо так, переконати Росію припинити цю безглузду війну. Адже, так звані ДНР та ЛНР не є самостійними утвореннями і не змогли б існувати без регулярної військової та фінансової допомоги Москви. Навіть якщо російські солдати та офіцери перевдяглись у іншу форму на території України, то танки російського виробництва змінити броню та конструкцію не змогли. Нам точно відомо і ми маємо численні докази, що російські військові присутні на Донбасі - цьому треба покласти край.

 

Die Welt: Скільки російських військ знаходяться згідно з Вашою інформацією на даний момент на території України?

Порошенко: В неконтрольованій нами частині Донбасу перебуває від 5000 до 9000 російських військових та значна кількість російської військової техніки. Ці дані є і в розпорядженні США та НАТО. Часто російські військові діють з «другого ешелону», одягають форму частин ДНР та ЛНР. Дня не проходить, щоб ми не отримали підтвердження присутності російських військових. Вони потрапляють в полон, наші бійці знаходять документи в покинутій техніці.

В результаті активних боїв українські військові знищують ворожі танки російського виробництва, системи залпового вогню, гармати. Їхня кількість постійно змінюється, адже ми не контролюємо кілька сот кілометрів державного кордону з Росією.

 

Die Welt: Чи розраховуєте Ви на результативні переговори у так званому Нормандському форматі, тобто між Україною, Росією, Францією та Німеччиною? Січневий саміт не приніс очікуваних результатів.

Порошенко: Україна готова до продовження переговорів у Нормандському форматі, але для цього слід демонструвати прогрес у виконання Мінських домовленостей, під якими стоять підписи України, Росії та представників так званих ДНР та ЛНР. Для відновлення миру необхідно припинити вогонь, вивести іноземні війська з території України, відвести військову техніку, вийти на лінію розмежування, закрити кордон і звільнити заручників.

На сьогодні ми бачимо постійний саботаж роботи Тристоронньої контактної групи, яка має працювати над втіленням Мінських угод. Ми наполягаємо на негайному виконанні Мінських домовленостей, визнаних світовою спільнотою, в тому числі Німеччиною як основу для мирного врегулювання. 

 

Die Welt: Чи припускаєте Ви можливість переговорів про майбутнє України у розширеному форматі: за участі США та ЄС?

Порошенко: Було б цілком природно, якщо б ЄС офіційно приєднався до переговорів у Нормандському форматі. Те саме стосується й США, які справляють величезний вплив на підтримання безпеки у всьому світі та нашому регіоні. Москва має розуміти, що для врегулювання ситуації в Україні доведеться обговорювати не лише з Києвом, але й Брюсселем та Вашингтоном, де також не хочуть війни.

 

Die Welt: Чого Ви потребуєте від Заходу?

Порошенко: Ми продовжуємо потребувати значної військової, технічної та експертної допомоги для підвищення боєздатності української армії у протистоянні російській агресії.

 

Die Welt: На яку фінансову допомогу від міжнародного співтовариства розраховуєте: додатково понад 15 мільярдів доларів, що зараз розраховуються в МВФ?

Порошенко: Попередній режим пограбував державу, залишив пустою державну скарбницю, фактично зруйнував інституції, на які спирається держава. Війна щодня знекровлює державний бюджет на 5-7 мільйонів євро, зруйновано інфраструктуру, промислове виробництво впало на 20%. Нам необхідна макрофінансова допомога для подолання цих труднощів та створення фінансової подушки для проведення широкомасштабних реформ. Міжнародний валютний фонд розглядає можливість заміни програми Stand-By на більш розширений механізм підтримки EFF. Ми розраховуємо на позитивне рішення вже невдовзі, а також на можливість додаткової допомоги від Євросоюзу та інших партнерів. Україна, якій допоможуть сьогодні вистояти перед лицем труднощів – це надійний наріжний камінь міцної та безпечної Європи завтрашнього дня.

 

Die Welt: Яку роль може відіграти Німеччина у вирішенні конфлікту?

Порошенко: Німеччина вже відіграє ключову роль і я вдячний Федеральному канцлеру за її активну позицію, та її особисті зусилля, спрямовані на припинення агресії проти України.

За останні 8 місяців я провів більше 50 зустрічей і телефонних розмов з Ангелою Меркель та переговорів за її участі в Нормандському форматі.

Пані Меркель бере послідовну участь в налагодженні діалогу для мирного врегулювання, і як ніхто інший може оцінити відданість сторін своїм зобов’язанням. Я завжди відчував підтримку пані Канцлера України.

 

Die Welt: Чому Берлін має особливе значення для Вас?

Порошенко: Офіційний Берлін чітко розуміє як природу кризи, так і її можливі наслідки для всієї європейської безпеки. Він має як необхідні важелі впливу на Росію, так і відіграє важливу консолідуючу роль у формуванні спільної санкційної політики Європейського Союзу щодо Російської Федерації. Саме тому роль німецької дипломатії неможливо переоцінити.

 

Die Welt: Скільки влади отримають області у майбутньому, коли Україна повернеться до мирного шляху?

Порошенко: Україна – унітарна держава. Це принципова позиція. Опитування свідчать - переважна більшість українських громадян виступають за унітарність.

 

Die Welt: Отже, жодної федералізації?

Порошенко: Ми дуже часто чуємо заклики до федералізації з Москви. Така федералізація – спроба законсервувати вкрай корумповану систему на регіональному рівні. Ця ідея має на меті також заблокувати рух України до Європи.

Ще перед президентськими виборами я запропонував країні децентралізацію – реальні права та можливості для місцевих громад, сильне місцеве самоврядування, як це існує в цілому ряді країн ЄС. Така реформа знімає більшість питань щодо мови, пам'ятників, історії. Місцеві громади отримають більші кошти, аніж тепер.

Для того, щоб це сталося на Донбасі, там мають пройти чесні вибори за українським законодавством. Це можливо, після припинення бойових дій, розмежування ворожих сторін, після виведення російських військ, після відновлення державного кордону України з Росією . Всі ці передумови записані у Мінських домовленостях.

 

Die Welt: До яких заходів Ви вдаєтесь, аби побороти корупцію та запобігти просоченню західної фінансової допомоги до темних каналів?

Порошенко: Ми розпочали жорстку боротьбу з корупцією: прийняті закони, створені інституції, йде прозорий  процес призначення тих, хто системно і жорстко втілюватиме антикорупційну політику. Україна відповідально проводить реформи судової та правоохоронної системи. Ми ініціювали радикальну податкову реформу, зменшивши податки на зарплати, заохочуючи вихід економіки з тіні. Одночасно вживаються заходи для збалансування бюджету й подолання його дефіциту.

 

Die Welt: Іншою важливою проблемою є відсутність незалежності судової системи та міліції.

Порошенко: Вже днями у Верховній Раді голосуватимуть за зняття депутатської та суддівської недоторканності, та низку законів про судову реформу. Розпочата широка реформа міліції та безпекових органів. Ми запроваджуємо якісно новий підхід до набору, підготовки співробітників та управління , починаючи із створення патрульної служби. Наше завдання – відновити довіру українських громадян до міліції, судів, банківської системи. Якщо ми відновимо довіру наших громадян,  тоді й весь світ повірить в Україну.

"Welt", Президент України Петро Порошенко

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux