20 січня ц.р. Генеральний консул України у Гамбургу Андрій Мельник здійснив робочий візит до федеральної землі Бремен, в рамках якого провів зустрічі з Главою земельного Уряду Йєнсом Бйорнзеном (СДПН), а також Президентом (спікером) Парламенту Бремена Крістіаном Вебером (СДПН).
Підчас розмови з керівником Уряду Й.Бйорнзеном, який у 2010 р. виконує функції Президента Бундесрату (верхньої палати парламенту Німеччини), було обговорено перспективи поглиблення співробітництва у політичній, торговельно-економічній та культурній сферах між Україною та Бременом. Крім того, Генконсулом було порушено питання щодо можливості проведення у бременській Ратуші державного прийняття з нагоди 19-ої річниці Незалежності України за участі Президента Бундесрату.
У ході бесіди Генерального консула А.Я.Мельника з Главою земельного Парламенту Бремена К.Вебером йшлося, передовсім, про президентські вибори в Україні. Спікеру законодавчих зборів було надано детальну інформацію про перебіг першого туру виборів та прокоментовано їх попередні результати. У цьому контексті дипломатом було особливо наголошено, що незалежно від того, хто стане майбутнім Главою держави, Україна і надалі рухатиметься шляхом демократичних перетворень та економічних реформ, поступально інтегруючись до європейських інституцій.
Зі свого боку Президент Парламенту позитивно відзначив той факт, що за свідченнями міжнародних спостерігачів виборча кампанія в Україні пройшла на високому організаційному рівні, а також що не було зафіксовано порушень, які б могли спотворити результат народного волевиявлення. Загалом К.Вебер високо оцінив прогрес, зроблений Україною на шляху демократизації суспільства за роки незалежності, зауваживши, зокрема, що самій Німеччині знадобилося 60 років для досягнення нинішнього стану розвитку її демократичних інститутів.
У рамках зустрічі Генерального консула А.Я.Мельника з Головою законодавчого органу Бремена було також обговорено сучасну внутрішньополітичну ситуацію в ФРН, насамперед, низку схвалених урядовою коаліцією ХДС-ВДП законів, спрямованих пришвидшення економічного росту в країні, зниження податків, а також вплив згаданих заходів на ситуацію у федеральних землях.