• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Deutsch
«Ми втрачаємо 2 млрд. євро транзитного мита»
Опубліковано 27 січня 2016 року о 15:29

«МИ ВТРАЧАЄМО 2 МІЛЬЯРДИ ЄВРО ТРАНЗИТНОГО МИТА»

Посол України Андрій Мельник вбачає у будівництві другого трубопроводу через Балтійське море негативні наслідки як для своєї країни, так і для Європи

 

Посол України Андрій Мельник гостро розкритикував Німеччину за ідею спільного із Росією прокладання другого трубопроводу через Балтійське море та назвав проект «Північний потік-2» антиукраїнським та антиєвропейським.

 

Пане Посол, Президент Росії Володимир Путін в одному своєму інтерв’ю закликав Захід вчинити тиск на Україну…

 

Останні заяви Путіна мали лише цинічний характер.

 

Чому?

 

Тому що було знову не зрозуміло, що саме він хоче зробити для припинення конфлікту. Його заява, що у невиконанні Мінських домовленостей винна лише українська сторона, є просто абсурдною. За домовленостями, вибори на Сході України мають пройти за українським законодавством. Але проросійські сепаратисти блокують відповідний закон ще з літа.

 

З якою метою?

 

Щоб виграти час. Насамперед західні партнери України мають втратити терпіння через те, що затягується вирішення конфлікту на Сході України. Це простий розрахунок. Фактично ми спостерігаємо зараз, як знижується рішучість дій Німеччини та ЄС.

 

Чи не вплинуло б зняття санкцій проти Росії позитивно на Україну?

 

Санкції – це єдиний важіль впливу на Росію, який має Захід для вирішення конфлікту. Якщо ЄС і це втратить, то тоді Путін взагалі перестане відчувати свої зобов’язання у вирішенні конфлікту. Не буде тиску – не буде вирішення конфлікту, ось така логіка. Прив’язати санкції до виконання усіх домовленостей Мінських переговорів було безсумнівно правильним рішенням і тому відмова від нього буде фатальною помилкою. У нас перед очима є гарний приклад Ірану: 12-річні санкції змусили Іран піти на компроміс та призвели до підписання договору.

 

Але німецькі підприємства ні за яких обставин не хочуть стільки чекати. Це підтверджує прискорення будування газопроводу «Північний потік-2». Як Ви до цього ставитесь?

 

Я не заперечую, що Німеччина зацікавлена у даному проекті. Але для України він матиме негативні наслідки. У цьому разі Україна недоотримуватиме 2 мільярди євро транзитного мита щорічно. Також значних втрат зазнають наші сусіди: Словаччина та Польща. Як Німеччина може пояснити те, що хоче допомагати Україні і в той самий час підтримує даний проект. Усе доволі зрозуміло: проект «Північний потік-2» є антиукраїнським. Але також антиєвропейським: це призведе до односторонньої залежності Європи від Росії та поставить під питання інтереси інших країн ЄС. Ми все ж таки сподіваємося, що буде знайдений компроміс та будуть враховані транзитні інтереси України.

 

У цьому році Німеччина буде головувати в ОБСЄ. Які Ваші сподівання?

 

Для нас це щасливий випадок. Німеччина зробила вирішальний внесок для Мінських домовленостей. Але ми маємо надію, що Німеччина буде не лише посередником у переговорах між Росією та Україною. Також необхідно тиснути на Росію, одного діалогу замало. Німеччина має змусити сепаратистів, врешті-решт Москву, підтримати закон про вибори та взяти під контроль дотримання мирного стану. Наразі, ОБСЄ не може виконувати свою місію у повному обсязі. На сьогоднішній день кількість спостерігачів від ОБСЄ складає 500 чоловік. Ця цифра має збільшитись вдвічі чи навіть втричі. Перш за все, спостерігачі мають отримати доступ до 409 кілометрів українсько-російського кордону, щоб припинити втручання російських військових.

 

Але ж Путін спростовує…

 

Він вже не спростовує. Декілька тижнів тому він повідомив, що на території України перебувають громадяни РФ та виконують військові завдання. Це доводить той факт, що Росія тримає ситуацію на Сході України під своїм контролем. Ми також переконані, що ЄС має зайняти більш активну позицію у мирному процесі. Ми пропонуємо відправити на Донбас стабілізаційну місію, яка буде супроводжувати реінтеграцію тимчасово непідконтрольних територій до складу України. Ми сподіваємось, що уряд Німеччини підтримує нашу пропозицію.

 

Розмову вів Франк Герольд

Berliner Zeitung,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux