• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Deutsch
ЄС - найголовніший торгівельний партнер
Опубліковано 04 квітня 2016 року о 15:05

ЄС - найголовніший торгівельний партнер

Три місяці тому вступила в силу Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. До яких наслідків у економіці це призведе? SUPERillu веде розмову з послом України в Німеччині Андрієм Мельником.

 

Два роки тому в Україні конфлікт с приводу економічної частини Угоди з ЄС став приводом для розгортання революції на Майдані.  Кінець кінцем, у середині 2014 року Угоду було підписано та 1 січня 2016 року вона вступила в силу. SUPERillu дізнається про практичне значення Угоди від посла України в Німеччині Андрія Мельника.

 

Пане Посол, якою є ваша відповідь німецьким підприємствам, що мають інтерес до співпраці з Україною?

За рівнем заробітної плати на даний момент Україну можна прирівняти до Китаю чи на навіть нижче. Але знаходячись територіально за крок до ЄС наша ситуація відрізняється від Китаю значною мірою.  Від Берліна до мого рідного міста Львова відстань менша, аніж від Берліна до Парижа. За лічені години товари, що виробляються в Україні, може бути транспортовано на ринок Німеччини. Наші співробітники володіють англійською та німецькою мовами, а також притримуються європейських поглядів. Україна - одна з найбільших країн Європи, з 46 мільйонами переважно високоосвічених людей та величезним потенціалом ресурсів. Регулярно ми влаштовуємо бізнес-форуми разом з торговими та промисловими палатами у всіх федеральних землях Німеччини, що, як правило,  збирають велику кількість відвідувачів.

 

Яким є практичне значення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС?

Дійсно, ми не є членом Європейського Союзу, але Угода про асоціацію прибрала майже всі митні кордони, не залишилось практично жодних економічних бар’єрів. Угода про асоціацію має більше переваг, аніж створення зони вільної торгівлі, включаючи в себе письмові затвердження всіх юридичних та торгівельних стандартів. Якщо Україна зможе реалізувати цей план до 2020, то ще одна з передумов заяви на вступ до ЄС буде виконано.

 

Чи можна вже побачити перші відчутні зміни після того як Угода вступила в дію?

Очевидним є один із позитивних векторів розвитку: частка зовнішньої торгівлі з ЄС постійно зростає. Не дивлячись на те що, що наша економіка зазнає катастрофічних збитків через військові дії на Сході, що зумовлені агресивними діями Росіїї, зовнішня торгівля з ЄС не зупиняється. На даний момент ЄС - найголовніший торгівельний партнер України, у процентному співвідношенні 37% порівняно з 16% частки відносин з Росією.

 

Які західні фірми вже запустили своє виробництво?

Упродовж останніх років виробництво переважає на відкртій місцевості поза межами міста. В основному, найбільш поширеними є галузі: машинобудівництво, текстиль та харочова промисловість. При цьому, ніімецькі підприємства займають вагоме місце. На німецькому ринку фігурує більша кількість українських товарів, аніж ви можете собі уявити. Це стосується не тільки продукції сільського господарства, на кштал меду, пшениці, соняшникової олії чи свійської птиці. Важливими є також товари з галузі автомобілебудування: проводки, сидіння, кермо, обігрівачі, що виробляються в Україні та поставляються до таких автомобільних компаній як Audi, Volkswagen, Opel. Поряд із цим, в Україні продують велику кількість товарів для текстильного ринку ЄС. Якщо ви натрапили в магазині на сумку від Picard, то цілком ймовірно, що вона є продуктом українського виробника. Україна вже стала ланкою західного виробництво, зокрема надійною.

 

Перешкодою для надходження інвестицій є відчуття недовіри до правової невизначенності та загальних норм врегулювання процесу…

Звичайно, цей аспект я добре розумію. Частиною нашої домовленності з ЄС є як раз таки побудова європейських стандартів. Нам вдалося заснувати антикорупційний комітет. Реформа правової системи є важливим кроком, що передбачає повноцінні реформи та змін складу судей. На разі продовжується процес люстрації. У секторі економіки ми можемо також побачити деякі зміни. Інформацій щодо замовлення держави та державний підприємств зараз є офіційно доступною у відкритому форматі. Німецька фірма Metro AG займає лідерську позицію сьогодні стосовно держзамовлення України.

 

 

Не варто забувати про вагомі негативні аспекти. На разі пішов у відставку Міністр економіки через те, що реформи здійснюються надзвичайно повільно …

Це велика прикрість, але водночас наступний сигнал до дії, що призведе до подальших змін на краще. Безумовно, ми знаходимсоь на дуже довгому та тернистому шляху. Але напрям вже визначено. Та ми рухаємось саме конкретно за ним. 

SUPERIllu,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux