• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Deutsch
Дружина Президента України і голова парламенту Баварії провели низку зустрічей з українською громадою у Мюнхені
Опубліковано 15 лютого 2016 року о 10:59

У рамках офіційного візиту Президента України Петра Порошенка до Мюнхену голова парламенту Баварії Барбара Штамм зустрілась 13 лютого 2016 року з дружиною Президента України Мариною Порошенко. Марина Порошенко активно займається допомогою людям з особливими потребами в Україні, відтак вона поцікавилась у Барбари Штамм щодо стану впровадження інклюзивної освіти. Використовуючи надану можливість, Пані Порошенко подякувала голові парламенту Баварії за те, що українські діти з психологічними та фізичними травмами отримали змогу пройти реабілітацію в Баварії влітку 2015 року. Барбара Штамм запевнила, що дана ініціатива знайде своє продовження й у цьому році. Марина Порошенко закликали виховувати повагу у нового покоління до людей з обмеженими можливостями та, таким чином, зміцнювати громадське суспільство. Ситуацію в Україні вона назвала й надалі напруженою. Про переговори із Росією щодо повернення тимчасово окупованих територій до складу України поки що не йде мова, тому що проросійські бойовики не дотримуються режиму «тиші».

Розгортання співпраці в освітньому секторі

Після робочого візиту Порошенко та Штамм вирушили до Українського вільного університету. Там в них відбулась зустріч з ректором університету доктором Марією Пришляк. Головними ідеями університету є інтелектуальна свобода та формування критичного мислення. Також на зустрічі були присутніми студенти університету, які поділились своїм досвідом. Досвід виявися позитивним, більшість студентів хочуть після закінчення університету повернутись в Україну. Головною проблемою на шляху майбутніх випускників є той факт, що в Україні їх диплом не буде дійсним. Марина Порошенко пообіцяла розібратись у цій ситуації та закликала українських студентів не забувати свою Батьківщину. «Нам потрібні ваші знання, ваша енергія для того, щоб розбудовувати країну та проводити реформи», - пояснила дружина Президента. Барбара Штамм залишилась задоволеною зустріччю та відкритістю студентів до діалогу. «Я би хотіла, щоб наші країни ще інтенсивніше співпрацювали, особливо в освітньому секторі», - повідомила Штамм.

«Ми не маємо права залишити Україну віч-на-віч зі своїми проблемами!»

Після закінчення візиту Порошенко та Штамм поїхали до Собору Покрови Пресвятої Богородиці та святого Андрія Первозванного, де на них вже чекали представники українських організацій з усієї Німеччині. Головними темами їх розмови стали життя українських емігрантів у Німеччині та їх громадська діяльність. Голова об'єднання українських організацій у Німеччині Леся Шрамко поскаржилась на нестаток належної уваги до української громади. Через особливий історичний розвиток України небагато людей цікавляться Україною на Заході. «Нашою метою є покращення іміджу України та звернення уваги пересічних громадян на ситуацію в країні», - пояснила Шрамко. Дружина Президента подякувала усім організаціям: «Ми потребуємо людей таких як ви, які з відкритим серцем допомагають своїй країні». Барбара Штамм підкреслила традиційно гарні відносини, які склались між Україно та Баварією та побажала й надалі активною співпраці, особливо у зв’язку із непростою ситуацією в Україні. На думку голови парламенту Баварії, створення баварсько-української урядової комісії могло б стати першим реальним кроком. «Ми не маємо права залишити Україну віч-на-віч зі своїми проблемами».

Після розмови Порошенко та Штам взяли участь у вечірньому богослужінні за греко-католицьким ритуалом у соборі Покрови Пресвятої Богородиці та святого Андрія Первозванного.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux