• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Deutsch
Володимир Гройсман виступає за швидкий вступ України до НАТО
Опубліковано 02 липня 2016 року о 11:09

 

Володимир Гройсман виступає за швидкий вступ України до НАТО

 

(інтерв’ю Глави уряду медіагрупі  «FUNKE» від 28 червня 2016р.)

Пане Гройсман, Ви – наймолодший прем’єр-міністр в історії вашої країни і прийняли після Вашого попередника Яценюка важкий спадок. Як Ви будете справлятися з цим?

 

На мені лежить велика відповідальність продовжувати реформи. До них належить боротьба із корупцією, покращення інвестиційного клімату та докорінна реформа судової системи. Крім того, нам потрібно підвищувати безпеку та обороноздатність нашої країни. Щоб зупинити зовнішню агресію.  

  

Яке зараз становище на Сході України?

 

Світ повинен зрозуміти, що відбувається: Росія  ввела солдат і зброю на територію іншої суверенної держави. За останні 24 години по нашим позиціям було здійснено 72 постріли з російської зброї. День за днем українських солдат та громадян на нашій власній території обстрілюють з російських танків.  

 

Ви можете це довести?

 

Звичайно. Наші служби безпеки володіють достовірною інформацією. У них є навіть прізвища російських командирів, які діють на території нашої держави.

 

У плані військової потужності Росія сильніше за Україну. Яка Ваша стратегія?

 

Лише та держава є потужною, яка дотримується права та законів. Росія черпає свою силу від насильства і зневажає міжнародне право. Окупація частини нашої суверенної України – це виклик для усього цивілізованого світу. Міжнародна спільнота повинна змусити Росію повернутися на власну територію. Для того, щоб здійснювати тиск були введені санкції.

 

Крим був анексований Росією, виведення звідти кремлівських військ виглядає малоймовірним…

 

З юридичної точки зору Крим залишається українським. Москва спорудила на чорноморському півострові військову базу, яка становить загрозу також для інших країн. Світ повинен триматися разом. Німеччина, яка європейський лідер, грає в цьому особливу роль .

 

Чи відчуваєте Ви достатню підтримку?

 

Не можна здаватися. Якщо агресор не відступить, то для всіх постане запитання: хто наступний?

 

У Німеччині є настрої щодо послаблення санкцій…

 

Санкції проти Росії потрібно зберегти у повній мірі. Немає причин для їх послаблення. Дозвольте мені зробити порівняння: до громадянина Європейського Союзу приходять додому. Озброєні люди  приходять і займають частину будинку. Громадянин викликає поліцію. Вони приходять, але нічого не роблять. Вони кажуть: ці люди поживуть тут недовго. Можливо трошки постріляють навколо. Але ми не повинні чинити на них занадто великий тиск.

 

Захід чинив значний тиск.

 

Санкції повинні зберігатися до того часу, поки Росія не почне поважати територіальну цілісність України. У цьому я розраховую на підтримку всього цивілізованого світу.

 

Які сподівання у вас на НАТО?

 

Я очікую, що за результатами саміту НАТО у Варшаві буде чітка стратегія щодо України. Україна – мирна країна. Ми ніколи не загрожували нашим сусідам. Ми виступаємо за європейські цінності. Наше завдання полягатиме у створенні сучасної армії, що необхідна для нашого захисту. Українська армія повинна відповідати стандартам НАТО, і наші  реформи призведуть до прогресу.

 

Ви хочете привести Україну до НАТО?

 

Двері до НАТО повинні бути відкритими для України. Ідея членства у Атлантичному Альянсі має підтримку українського народу.

 

А що це дасть НАТО – окрім ескалації конфлікту з Росією?

 

Я маю стійке переконання: коли прийде час і дискусію щодо вступу в Альянс буде розпочато, в нас вистачить аргументів на користь членства України в НАТО

 

Міністр закордонних справ Німеччини Штайнмаєр сказав про навчання НАТО на східних кордонах як про «брязкання зброєю та бойові кличі». Що Ви думаєте про це?

 

Я не вважаю, що НАТО брязкає зброєю. Цим займається Росія – і при чому прямо біля кордонів НАТО. Це змушує Атлантичний союз реагувати. Якщо закрити очі на російську загрозу, то вона стане лише більшою.

 

Україна є одним із можливих кандидатів на вступ до ЄС. Наскільки для Вас є привабливою ця спільнота зараз?

 

Якщо Ви натякаєте на референдум «Брекзит»: я поважаю право суверенної держави приймати такі рішення. Але я завжди думав, що потрібно зберігати досягнення. Більшість молодого покоління у Великобританії проголосувала за те, щоб залишитися у Європейському Союзі – і це є дуже важливим повідомленням. Після громадянської революції Україна встановила досить чіткі пріоритети у напрямку ЄС. Була підписана Угода про Асоціацію, що виступає рушійною силою для реформ, які уже відбуваються. Ми повинні наближати наші стандарти до стандартів ЄС.

 

До цього Україні ще далеко.

 

Уже багато чого сталося – зокрема у сфері боротьби з корупцією. У сфері державних закупівель, наприклад, ми досягли повної прозорості.

 

Йдеться не про корупцію. ООН представила звіт, в якому критикує Україну.  Коли Україна буде відповідати критеріям вступу до Європейського Союзу? 

Україна знаходиться у скрутному становищі. Нашим завданням є до 2020 року закінчити усі основні реформи. До них належать також  реформи у правовому секторі.

 

Коли Ви вважаєте реалістичним вступ до ЄС?

 

Я переконаний, що через десять років Україна буде у ЄС. Ми йдемо європейським шляхом, а це означає для нас: свободу, права людей і міцну економіку.

 

Яку роль Росія буде відігравати для Вас у майбутньому?

 

Це дуже складне питання. Те, що зробила Росія довго впливатиме на наші відносини. Крім того я не можу знати, чи  змінить Москва свою політику, а вона зараз нарощує свою агресію .

 

Ви дотримуєтеся Мінських мирних угод, які передбачають особливий статус для Сходу України?

 

Ми передбачали особливості місцевого самоврядування для цих территорій. Стратегічна задача була, щоб провести віборі місцевої влади і почати реінтеграцію цих територій в нормальне життя. Україна – унітарна країна. Поки Росія розпалюватиме війну на сході України, там неможливо буде провести вибори – і встановити самоврядування.

 

Ви змогли б подати руку президенту Росії Путіну?

 

Перш за все, Путін має вибачитись перед Україною. Україна ніколи не булу агресивна до Росії. Я не знаю, що говорити батькам, дітям хлопців, яких вбивають російською зброєю, родинам загиблих мирних людей. Дуже важливо це все пам’ятати і робити з цього висновки.

 

ФУНКЕ Медіа, Премєр-міністр України В.Гройсман

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux