• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Deutsch
« Ми не повинні завжди боятися Москви»
Опубліковано 04 липня 2016 року о 11:00

НАТО повинно бути більш суверенним та ціленаправленим проти Росії, вимагає український посол Андрій Мельник.

Штуттгарт- Україна ще досі очікує стати членом НАТО. Якщо Україна була б членом цієї організації раніше, то Росія б не анексувала Крим та не розпочала би війну на Донбасі.

Пан Мельник, Україну не візьмуть в НАТО на саміті в Варшаві, але вона отримує інший статус, статус НАТО-партнера. Ви відчуваєте себе залишеним в біді?

Одне тільки зрозуміло: НАТО залишається для нас центральним партнером. За ті два роки, коли Україна знаходиться у війні, Альянс став для нас ще важливіше. Тому членство в НАТО залишається для нас стратегічною метою, яка нам надасть безпеку. Ми впевнені, що ні анексії Криму, ні війни на Сході не було б, якщо ми б були членами НАТО.

В НАТО діє принцип, що вхід до НАТО повинен бути корисним не тільки для нового члена але і для всієї громади. Які  плюси з’явилися б в НАТО, якщо б Україна стала її членом?

НАТО знаходиться зараз в стадії змінення. Вона хоче мати більше воєнного представництва в країнах, які страждають від агресії Росії. Ми б чудово списалися в новий концепт НАТО. Конкретніше: Схід був би під захистом. Але треба зауважити, що нам потрібно реформувати наші Збройні сили, але це тільки питання часу, якщо нам допоможуть наші західні партнери. Я впевнений, що питання членства України в НАТО буде скоро знов актуальним. І тоді НАТО зрозуміє, що ми це не частина проблеми, а части вирішення її.

Критики вважають, що членство України в НАТО могло б спровокувати Росію.

Я дуже часто чую цей аргумент, але не можу повністю його зрозуміти. Ми не можемо постійно боятися Москви і питати себе, що там зараз думає Кремль. НАТО повинна вирішувати все суверенно. В такому випадку НАТО повинна чітко бачити актуальну ситуацію і небезпеку і таким чином будувати план дії.

На Сході України зараз багато солдатів НАТО. Ви вважаєте, що це початок Холодної війни?

Те, що зараз відбувається в Україні, це гаряча війна з багатьма загиблими і так кожного дня. Тому дискусію щодо початку Холодної війни ми вважаємо недоречною. Фактом залишається те, що Росія за останні два роки проводила воєнні вчення, де було приблизно мільйон солдатів.  НАТО повинна відреагувати! Просто чекати,що все нормалізується, це не вихід.

Країни на Сході Європи бажають більш жорсткішого відношення до Росії. Але країни на Заході стриманіші і вимагають більшого діалогу.  Ви б могли пояснити цю різницю?

Кожна країна в Східній Європі має свій трагічний досвід з Росією. Це є причиною, чому ми так близько до серця сприймаємо кожний крок Росії. На Заході зовсім інший досвід з Росією. Я вважаю, що завжди було достатньо діалогу з Росією, а то навіть і забагато. Але це дало мало результатів. Подумайте тільки про ракети в Калінінграді, які можуть бути запущені і в сторону Берліна.

Захід теж дивиться на Кремль через рожеві окуляри?

Вже ні. Захід починає реагувати на загрози.

В Европі йде дискучвя щодо припинення санкцій проти Росії-хоча Росія не виконує вимог Заходу в Українському конфлікті. Ви вважаєте, що Захід почне сприймати війну в Україні як щось повсякденне? І так дійде Путін до своєї мети?

Так, така загроза дійсно існує. Нетерпіння зростає, наприклад в німецькій економіці. Ми сподіваємось, що Крим так і не будуть признавати. 

І війну на Сході України?

Ризик великий, що санкції будуть пом’якшені. Цього ми дуже побоюємося. На прикладі Ірану можна побачити, що шлях до політичного вирішення повинен йти разом зі штрафними санкціями. Якщо санкції будуть пом’якшені чи взагалі їх не буде, це означає тільки те, що проблема так і залишається не вирішеною.

Для санкції потрібне єдність. Але на зараз цього бракує ЄС. Ви вважаєте, що із-за національного егоїзму ЄС буде забутим конфлікт в Україні?

Нам дуже болісно дивитися на нестабільність ЄС через «брексіт». Але цей розвиток може стати початком нової реформації. Це також і нові перспективи і для України. Можливо,що членство України в ЄС зараз більш можливе ніж раніше. Новий ЄС – без Великобританії -  може бути сильним партнером для України. Наступним часом Україна проведе всі потрібні реформи і таким чином наша країна з 45 мільйонами осіб зможе стати новим поштовхом розвитку для нового ЄС.

 

 

 

 

 

 

Stuttgarter Zeitung,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux