• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Deutsch
Нелегальні турбіни "Сіменс" у Криму
Опубліковано 31 липня 2017 року о 14:39

Сіменс та Крим

Газета „ Die Welt“, 31 липня 2017 р.

Авторська стаття Павла Клімкіна

 

Сьогодні більше немає сумніву щодо того, що газові турбіни, доставлені німецьким підприємством «Siemens» до РФ в обхід економічних санкцій ЄС, що мають бути встановлені на анексованому півострові Крим. Це глибоке розчарування, що дає привід для побоювань. Впродовж останніх трьох років з часу анексії Криму Україна на усіх інтернаціональних форумах неодноразово висловлювала занепокоєння щодо недотримання великими підприємствами введених в результаті російської агресії санкцій. Такі побоювання лунали в багаточисленних розмовах на найвищих рівнях, але, як виявилося сьогодні, вони залишилися непочутими. Ціна довіри, пов’язана з випадком «Siemens», зростає.

Креативність у пошуках шляхів в обхід санкцій вражає. Таким чином, доставлені «Siemens» турбіни були перетворені на російські товари, щоб, попри заборону, отримати можливість їх доставки до Криму. У грі з завеликою жагою до виграшу замало моралі. Ще ніхто так віртуозно не грав у гру з пустими політичними обіцянками, як Кремль. В той самий час все голосніше звучать вимоги зі сторони Москви про перехід до “business as usual” у сенсі реальної політики. Необхідно – так це називається – думати, виходячи з результату, за прикладом макіавеллістів: „Ціль виправдовує засоби”. Така теза, певна річ, залишає поза увагою намагання великого флорентійського майстра теорії влади – як і у його відомому трактаті „Государ”– поєднувати політику та мораль.

У турбулентне сьогодення війн чужими руками тісно пов’язаний з ними тіньовий бізнес рано чи пізно стає частиною політики. Як в такі часи присмирити порушника миру? Секрет успіху є очевидним. Постає необхідність з самого початку перестрахуватися чіткими правилами дій та документами, терміново виявити та досконало дослідити випадки, які викликають підозру, карати будь-яке недотримання законів та вживати відповідних заходів з метою уникнення експлуатації слабких місць. Зараз настав час зняти рожеві окуляри і подивитися в очі реальності: саме політика щодо Криму уявляє собою слабке місце світової дипломатії.

Наразі концерну «Siemens» висунуті звинувачення в намаганнях обійти санкції. Проте для Москви це не стало великою новиною - знову виявитися порушником договору. Впродовж трьохрічних спроб реалізації Мінських домовленостей Україна та її західні партнери  в «норманському» форматі мали змогу усвідомити гірке значення реальної політики «по-російськи».

Однак високий градус напруги навколо випадку із «Siemens» спричиняє ситуацію, коли в принципі залучення нових закордонних інвестицій у російську економіку – під питанням. Афера навколо турбін – це не непорозуміння, а помилка. Вона прирівнюється до порушення санкцій. Безумовно, без жодного сумніву саме концерну «Siemens» належить вжити необхідних правових кроків щодо такого непересічного порушення, невідкладно і у повному обсязі вивчити передумови постачання турбін до Криму всупереч договору і скасувати таке рішення.

Цей інцидент серед іншого став випробовуванням для загальної політики санкцій щодо Росії. І в цьому сенсі Україна спільно з Федеральним урядом і європейськими інституціями зробить все можливе, аби втрата довіри перетворилася на нову, більш послідовну позицію світової спільноти в питанні анексії Криму. Адже це стосується нас всіх. Ми повинні знати всю правду про оборудку навколо «Siemens». Між тим дозволю собі пораду «Siemens» та іншим концернам, що вдаються до бізнесових справ з російськими підприємствами: потиснувши їм руку, не забудьте після того порахувати свої пальці.

 

Die WELT, Міністр закордонних справ України Павло Клімкін

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux