• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Deutsch
Делегація Німецької федерації захисту тварин в Одесі: успішне просування в питанні стерилізації і гуманного поводження отримало позитивну оцінку фахівців і мешканців
Опубліковано 01 серпня 2017 року о 11:28

У мерії Одеси відбулися консультації під керівництвом першого заступника мера Анатолія Орловського з представниками Німецької федерації захисту тварин.

У дискусії взяли участь: депутат Одеської міської ради Олександр Іваницький, директор Департаменту екології та розвитку рекреаційних зон Тетяна Каско, президент Німецької Федерації добробуту тварин Томас Шредер, член Президії Німецької Федерації захисту тварин і директор Академії захисту тварин Бригіта Руш (Brigitte Rouche), керівник проектів Одеси, член Німецької Федерації захисту тварин Герд Фішер (Gerd Fischer), головний науковий співробітник проекту Одеси Доротея Фріц (Dorothea Fritz), науковий співробітник Академії захисту тварин і член німецької Федерації захисту тварин Андреа Ферлер (Andrea Furler), директор «Притулку для захисту безпритульних тварин» І.І. Наумова.

У 2006 році був прийнятий Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження»,  а за рішенням Одеської міської ради від 04.07.2007 №1388-V була прийнята «Програма охорони тваринного світу та регулювання популяції безпритульних тварин в Одесі в 2007-2015 роки »,  головною вимогою якої є гуманне поводження з тваринами.

На початку реалізації програми в 2007 році число безпритульних собак у Одесі за оцінками сягало близько від 50 до 70 тисяч. За оцінками 2015 року число безпритульних тварин знизилося приблизно до 10 тисяч на території міста. Загальна кількість безпритульних тварин в зонах, прилеглих до території міста і в самому місті становить близько 20 тисяч.

 

Проведений моніторинг доводить, що методологія вилов - стерилізація – відправлення в середовищі, яке використовується в програмі, забезпечила поліпшення епізоотичного і епідеміологічного стану міста. На вулицях Одеси значно зменшилася кількість безпритульних тварин, в тому числі хворих, які є носіями інфекційних захворювань, переважну більшість тварин вакцинують проти сказу.

 

В ході реалізації програми протягом  2007-2015 більш 27196 бездомних тварин були схоплені, був розроблений великий позитивний досвід, який  схвально оцінюється не лише з німецької сторони, але і представниками міст України, країн Східної Європи і Італії. Ці факти були представлені на Міжнародній конференції, яка була проведена  Німецькою Асоціацією захисту тварин.

За рішенням Одеської міської ради Номер 268-VII від 02.03.2016  була прийнята Програма охорони тваринного світу та регулювання чисельності безпритульних тварин на 2016-2021 рр, яка передбачає підтримку досягнутих результатів програми за період з в 2007 до 2015 року, а саме: скорочення числа бродячих тварин (собаки) і недопущення погіршення епідеміологічного та епізоотичного стану міста.

В рамках прийнятої програми  передбачається подальша співпраця з благодійною організацією «Притулок для захисту і допомоги вуличним тваринам», який знаходиться на шостому кілометрі шляху Овідіополь і фінансується Німецькою асоціацією захисту тварин. З міського бюджету профінансована їжа та вакцина для собак, які перебувають на періодах стерилізації та реабілітації.

У період роботи програми на 2016-2017 роки було охоплено більш ніж 2262 бродячих тварин, також програма на 2016-2017 роки розширила сферу діяльності і в даний час працює, виловлюючи тварин не лише на території міста, але і в прилеглих районах.

За підсумками робочої зустрічі делегації Німецького Товариства захисту тварин Німецький притулок для тварин презентував разом з представниками мерії Одеси проект допомоги для вуличних тварин,  який на даний момент працює не лише на території міста Одеси, але і у всьому регіоні.

На сьогодні постає актуальним питання про стерилізацію бездомних кішок на території Одеси. Так, як стерилізація котів не є передбаченою програмою з охорони тваринного світу та регулювання чисельності безпритульних тварин, це пов’язано із проблемою неконтрольованого зростання цих тварин.

Експериментальний проект по стерилізації котів із залученням ветеринарних клінік в місті, який був запущений на базі благодійної організації «Притулок для захисту і допомоги вуличним тваринам» в листопаді 2016 року,  дозволив знайти вихід з цієї ситуації і отримав позитивну оцінку від жителів міста.

Зі свого боку, керівництво міста висловлює подяку у вирішенні цієї проблеми і сподівається на можливість подальшої роботи зі стерилізації вуличних кішок на території міста.

 Інформація

Раніше в Одесі, як і в інших містах України, з метою зменшення кількості бродячих собак,  вилов здійснювався із подальшим вбивством. Проте кількість тварин тоді залишалася практично незмінною

Потім місто отримало завдання знайти інший спосіб зменшити популяцію безпритульних тварин, який би підтверджувався  екологічно й етично. Гуманне рішення проблеми було запропоновано Німецькою Асоціацією захисту тварин: загальна стерилізація бездомних собак з подальшим відпуском здорових і неагресивних тварин в природне середовище. Для реалізації  цього способу в Одесі на пожертви  німецьких активістів із захисту прав тварин у 2005 була збудована благодійна установа  «Притулок  для захисту і допомоги вуличним тваринам» . 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux