• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Deutsch
САНКЦІЇ ЄС ЧИННІ І ДЛЯ МІСТ-ПАРТНЕРІВ
Опубліковано 31 серпня 2017 року о 13:56

САНКЦІЇ ЄС ЧИННІ І ДЛЯ МІСТ-ПАРТНЕРІВ

Автор Нільке Лоренц  30 серпня 2017 року

Навіть для обміну школярами український посол не бачить можливості здійснювати поїздку до Криму. У Баден-Вюртемберзі це торкнулося міст Людвіґсбурґ, Гайдельберґ і Баден-Баден.

На думку України, подорожі на кшталт тієї, що здійснили мешканці Людвіґсбурґа у 2015 році до міста-побратима Євпаторії, більше не повинні мати місця. Українська держава вважає, що вони порушують санкції ЄС.  Андрій Мельник не розглядає жодних винятків щодо поїздок до Криму.

Людвіґсбурґ – Андрія Мельника і Крістіне Зюс поєднує одна пристрасть. Обоє люблять Крим. Посол провів там свій медовий місяць і після цього із захопленням їздив у відпустку. Крістіне Зюс займається у мерії Людвіґсбурґа питаннями партнерства між містами. Одним із найбільш активних партнерств є – чи правильніше казати «було» – партнерство з Євпаторією. Місто знаходиться в Криму. На цьому, однак, схожість між А.Мельником та К.Зюс завершується, оскільки А.Мельник є Послом України в Німеччині. Звичайно, він виступає за санкції, які Євросоюз запровадив проти Росії після анексії Криму у березні 2014 року.

Крістіне Зюс порушила санкції, поїхавши у 2015 році як приватна особа до Криму для відзначення 25-ї річниці партнерства між містами. А.Мельник запрошений до людвіґсбурзького об’єднання друзів Євпаторії та розуміє, що на нього очікує. Міста Гайдельберґ і Баден-Баден також є партнерами кримських Сімферополя і Ялти. У них так само, як у Людвіґсбурґа, офіційні відносини не розвиваються. Однак у всіх містах є об’єднання дружби, які розпочали «боротьбу з вітряками».

«Ми не дозволимо заборонити нам відвідувати друзів»

Виступаючи, А.Мельник був люб’язним у розмові, проте непоступливим щодо принципових питань. Те, що Крим згідно з міжнародним правом належить Україні, ніхто із присутніх не ставить під сумнів. Однак, посол тут не може набрати бали. З 1990 року існує об’єднання та партнерство між містами. Не лише його голова Ульріх Гебенштрайт робить ставку на прямі контакти з людьми. Саме у цьому полягає суть таких відносин для присутніх на зустрічі. Тому об’єднання шукає винятків у регулюванні поїздок для простих людей у великому політичному середовищі. Люди не розуміють, чому існуючі тісні партнерські відносини мають підпадати під санкції ЄС. «Ми не дозволимо заборонити нам відвідувати друзів», каже У.Гебенштрайт.

Коли посол говорить про складні поїздки до Криму, він аргументує це порушенням Росією міжнародного права. Не можна пом’якшувати санкції. Для А.Мельника існує лише один шлях до Криму. Він пролягає через територію України. Офіційні контакти з Кримом заборонені. Оскільки вчителі також належать до державної служби, ця заборона діє і відносно обміну школярами. Ніхто із присутніх не хоче цього розуміти. Для тих, хто розглядає цю дружбу як примирення після звірств Другої світової війни, молодіжні зустрічі є уособленням роботи заради миру.

Заборона в’їзду до України

«Куди це приведе, якщо зробити хоча б один виняток?» - запитує А.Мельник аудиторію. Оскільки усі подорожують до Криму літаком через Москву, для А.Мельника вони прирівнюються з техно-бендом Scooter, який виступив у серпні у Севастополі. Зараз проти нього розпочате кримінальне провадження. Це не стосується К.Зюс та інших. Однак їм заборонено в’їзд до України. К.Зюс також має бажання поїхати до с.Семенівка. Протягом 61 року м.Людвіґсбурґ опікується колишнім бессарабським містом в Україні. Можливо, там виникне нове партнерство. «Протягом останніх десятиліть ми зробили багато доброго для людей в Україні», говорить Оттомар Шюллер, речник бессарабців, «і тепер таке порозуміння між народами не повинно більше існувати?». Євпаторія належала ще Радянському Союзу, коли було започатковано партнерство.

 

 

Stuttgarter Zeitung, Гільке Лоренц

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux