• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Deutsch
Забута війна
Опубліковано 12 листопада 2017 року о 18:49

ВДП закликає визнати анексію Криму "довготриваючою проблемою" - однак Посол України Андрій Мельник переконаний, що, навіть за умов існування "ямайської" коаліції, політика щодо Росії принципово не зміниться. "Канцлер у цьому сенсі - запорука стабільності". У ЗМІ війна на Сході України дедалі менше згадується. Але Мельник під час розмови з редакторами "tz" запевняє: може про війну й не згадують, втім вона й надалі триває.

Яка ситуація на сході України? Питання протидії проросійським сепаратистам помітно зникло зі шпальт німецьких ЗМІ.

 

Андрій Мельник, Посол України: Ситуація і досі напружена. Щодня стріляє російська артилерія, і кожен день приносить нові жертви. Ця війна вже принесла 10 тис. загиблих. Тому важливо, аби і німецька сторона поглибила зусилля у напрямку пошуку вирішення конфлікту. Ключ до вирішення звісно лежить не у Києві, а у Москві. Відтак політичний тиск на Росію потрібно суттєво посилити, а санкції – поглибити.

 

Путін виступив з пропозицією щодо направлення до сходу України миротворчих контингентів ООН. Чи не сприятиме це нарешті просуванню в цій патовій ситуації?

 

Мельник: Ми сподіваємось на це. Пропозиція Путіна – на розгляді в ООН. На жаль, вона не відповідає ні нашим очікуванням, ані сподіванням наших партнерів у Берліні і Парижі, а скоріш скидається на тактичний маневр. Ми намагаємось запропонувати РБ ООН нову пропозицію, згідно з якою «блакитні шоломи» буде розташовано не лише уздовж контактної лінії з окупованими українськими територіями на сході, а й по всій території окупованих районів, насамперед уздовж українсько-російського кордону, який наразі не є контрольованим. Якщо цього не відбудеться, то солдати і зброя й далі потраплятимуть на схід України без перешкод. Це на тривалий час «заморозить» становище і лише погіршить його.

 

Як довго Україна в змозі утримувати цей «заморожений конфлікт»?

 

Мельник: Підступна тактика Кремля в тому й полягає, аби знекровити Україну - у буквальному розумінні, а також в сенсі економічного розвитку. Мета полягає у тривалій дестабілізації України. Після трьох років війни люди втомилися. Наразі через відсутність контролю на Донбасі, а це наша «Рурська область», центр розвитку важкої промисловості, ми тимчасово втратили п’яту частину економічних потужностей. Понад 300 тис. українців на сьогодні побували на війні – часто ці люди, психічно травмовані, понад 20 тис. зазнали поранень. Путін працює на те, аби ці ветерани війни були використані у політичних цілях, з метою утворення подальших провокацій.

 

Нещодавно було здійснено замах внаслідок вибуху автомобіля депутата від популістичної Радикальної партії. Хто за цим стоїть?

 

Мельник: Зарано говорити про те, хто стоїть за цим злочином. І досі незрозумілим залишається, чи замах був спрямований на депутата, чи на особу з охорони, яка загинула. Але цей злочин доповнює ланцюг терористичних нападів, спрямованих на демонстрацію нібито неспроможності уряду забезпечити внутрішній порядок. Чиновники, журналісти, депутати вже стали жертвами подібних злочинів. У такий спосіб українців прагнуть залякати.

 

Конфлікт розпочався з Євромайдану. Сьогодні Європа – у глибокій кризі. Чи Україна досі сподівається одного дня стати частиною цієї спільноти - ЄС?

 

Мельник: Ми не втратили надію, навіть зараз, коли з Брюсселя надходять не дуже позитивні сигнали щодо перспективи членства. Втім зрозуміло одне: ми – суто європейська країна, географічно та історично. Згідно з 49 статтею Договору ЄС ми завжди маємо право подати заявку щодо членства. Майже 70 відсотків громадян сьогодні виступають за членство в ЄС – і майже 60 відсотків – за членство в НАТО. До початку війни на запитання щодо членства в Альянсі позитивну відповідь надавали лише 25 відсотків респондентів, і в цьому Путін досяг протилежного ефекту, аніж той, на який сподівався. Ми зараз, як ніколи, спостерігаємо об’єднання українського суспільства. І тепер нам вирішувати: ми продемонструємо нашим європейським друзям, що, попри війну, спроможні відновити економіку і подолати корупцію. Ми повинні подбати про те, аби у ЄС нас не сприймали як проблемний випадок, а навпаки, саме зараз, внаслідок Брекзіту, що ми можемо надати ЄС нових імпульсів і зробити власний вагомий внесок.

 

 

tz,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux