• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Deutsch
Як Росія використовує візит делегації АдН до Криму
Опубліковано 09 лютого 2018 року о 23:31

 

Для деяких це - "посланці здорового глузду", для інших - "маріонетки Путіна".

 

Депутати АдН з трьох федеральних земель всупереч українському законодавству поїхали на тиждень до українського Криму, анексованого Росією.

Там вони прагнуть покращити німецько-російські відносини - і таким чином грати в одну гру з Москвою.

 

Ластівчине гніздо, Масандра та Севастополь.

 

Це - лише три ключових пункти широкомасштабної програми, які дев'ять політиків АдН відвідали під час візиту до Криму минулої суботи. До п'ятниці депутати залишаться на Чорноморському півострові.

 

Подорож є надзвичайно суперечливою та політично делікатною:

Проблема №1: Крим входить до складу України за міжнародним правом, але Росія приєднала його у березні 2014 року шляхом протиправного референдуму. Раніше півострів був фактично окупований московськими солдатами. Тому Київ розглядає будь-яку поїздку до Криму через територію Росії як порушення кордону.

Проблема №2: Політики від АдН оголосили свій візит приватним. Однак, депутати під час своєї поїздки виступали з політичними заявами.

 

 “Маріонетки та посіпаки”

Візит до Криму АдН «це не лише невдала провокація у своєму найгіршому прояві, але й серйозне правопорушення з суттєвими правовими наслідками», сказав посол України в Німеччині Андрій Мельник в інтерв’ю HuffPost.

 

Незаконний в'їзд депутатів на територію півострова матиме наслідки для дев'яти політиків. "Українська прокуратура розпочала провадження", - підтверджує Мельник. В Україні політикам загрожує до восьми років позбавлення волі.

 

Мельник вважає, що політики від АдН були вміло використані підступним пропагандистським механізмом, як маріонетки та посіпаки Путіна.

 

► Мета Москви: сприяти визнанню незаконної анексії Криму та утворити враження, нібито це допустимо.

 

Ще на початку тижня представник уряду Штефен Зейберт підтвердив позицію Федерального уряду, згідно з якою, російське захоплення Криму вважається порушенням міжнародного права.

 

Саме тому ЄС запровадив економічні санкції проти Росії. А Москва, в свою чергу, запровадила ембарго на імпорт європейських продуктів харчування.

 

Подорож "неоптимальна в нинішній ситуації"

Але не лише в Україні, а й у лавах АдН поїздка до Криму піддається суворій критиці:

► Перед самим від'їздом всередині фракції AдН в Берліні відбулися дебати, чи варто подорожувати до Криму, повідомив депутат АдН Х.Бронсон російській агенції «РІА Новости» незабаром після від’їзду.

Очевидно, критики цієї поїздки не були переконливими. Серед них був і голова берлінської фракції АдН Георг Паздерскі. Він дистанціювався від своїх партійних колег.

► Його позиція: Росія, очевидно, надає "особливого значення" подорожі депутатів АдН до Криму. "Депутатів підступно використали", - сказав Паздерскі "Frankfurter Allgemeine Zeitung" ("FAZ").

► Голова парламентської групи АдН Г.Мюллер, вважає цю поїздку "неоптимальною у нинішній ситуації".

"Прийняти факти, як вони є"

 

Але чому ж політичні діячі АдН все ж таки подорожують на півострів, анексований Росією всупереч міжнародному праву?

 

► "Мета - краще зрозуміти ситуацію мешканців Криму та отримати свою особисту думку щодо ситуації на півострові", - пояснює заступник Г.Ліндеманн редакції "HuffPost".

 

Він вважає політику Федерального уряду щодо Криму "неправильною". Що стосується прикладу незалежності Косова, 47-річний політичний діяч з АдН відповідає: "Іноді просто потрібно прийняти факти такими, як вони є".

 

► Ліндеманн підкреслює, що всі витрати здійснювалися особисто, в цілому по  євро на кожного.

 

На даний момент, він вбачає найбільшу проблему німецько-російських відносин в санкціях. "Вони завдають великої шкоди російському населенню та німецькій економіці". Через санкції обидві сторони зазнали "втрат на мільйони".

 

► Це неправильно: хоча німецько-російські економічні стосунки зазнали втрат, ця тенденція почалася задовго до того, як санкції ЄС вступили в дію в березні 2014 року.

 

Крім того, прибутки в решті світу більше, ніж збитки, частково тому, що більшість компаній змогли швидко переорієнтуватися на інші ринки.

 

"Ми тут не бачимо жодної російської окупації"

 

Все, що відбувається в Криму, не є, мовляв, проблемою. Ліндеманн та його колеги представляють російську позицію. Перед мікрофонами та камерами російських репортерів політичних діячів АдН розпитують як представників федеральної партії:

 

► "Я хотів би зробити заяву", - цитує російське агентство "Інтерфакс" депутата парламенту від АдН у ландтазі федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія Р.Беккама. "Ми тут не бачимо жодної російської окупації. Я зустрів багатьох людей, які хочуть жити з Росією - і не просто тимчасово, а постійно".

 

► На зустрічі з керівництвом парламенту Криму Беккамп заявив: "Тут присутні дев’ять друзів Криму. (...) Ми спробуємо скасувати санкції".

 

► "Я впевнений, що Крим належить Росії", - підкреслив лідер берлінської фракції АдН Х.Лаатш у Сімферополі. "На вулицях ми не бачили солдатів. Не було жодних ознак окупації".

 

► Народний депутат, лідер АдН федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія Г.Зейфен, зазначив під час своєї подорожі, що "живе тут без страху".

 

► Зейфен додав, що він почувається безпечніше на півострові, аніж вдома. "Я ніколи не відчував, що хтось тут може мені загрожувати. Натомість почуття невпевненості не полишає, наприклад, у Німеччині, у великих містах".

 

Судовий звіт про візит депутатів АдН до Криму

 

Російські державні засоби масової інформації та урядова преса висловлюють велику вдячність за такі заяви - і вітають з візитом членів партії АдН:

 

► Як повідомляє урядова "Російська газета", під час візиту "обговорюються шляхи скасування санкцій та розширення двостороннього співробітництва".

 

► "Німецькі делегати заявили, що не побачили випадків порушень прав людини на півострові", - інформує російська телекомпанія "РТ" на головній сторінці з посиланням на  голову національно-культурної спільноти кримських німців Ю.Гемпеля. Гемпель є членом партії Путіна "Єдина Росія".

 

► За інформацією ІНТЕРФАКС, делегація АдН заявила, що "Крим слід визнати частиною Росії".

 

► І телеканал NTW, який на 100 відсотків належить «Газпрому», радіє обіцянці німців залучити ділових партнерів до участі у майбутньому економічному форумі у Криму.

 

До того ж: найбільше і в той же час найвпливовіше російське інформаційне агентство, РІА Новини, до цього часу опублікувало понад 50 статей про візит політиків АдН до Криму.

 

Жодного страху перед маніпуляціями

 

Все це вписується в картину того, від чого застерігав український посол Андрій Мельник та віце-президент АдН Паздерскі: використання правої популістської делегації Росією.

 

Що скаже голова берлінської фракції АдН Ліндеманн на таке обвинувачення?

 

Він зовсім не боїться “бути використаним", натомість стверджує: "Я мав численні приватні розмови з громадянами Криму".

 

Висновок: ймовірно, АдН грає в одну гру з Путіним. Оскільки партійний лідер А.Гауланд букваально наприкінці січня відвідав в російську столицю. Мовляв, для  "неофіційного обміну думками".

 

Huffington Post Deutschland,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux