• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Deutsch
«Німеччина має поставити Путіна на місце»
Опубліковано 28 листопада 2018 року о 16:37

Повний переклад ранкового інтерв’ю Посла України Андрія Мельника «Німецькому радіо» 28 листопада 2018 року 

Ведучий Мюнхенберг: Наразі багато, хто стурбований тим, що тліючий конфлікт між Україною та Росією може перерости у війну після військового конфлікту в Азовському морі на вихідних. Всі заклики до звільнення українських моряків сходять нанівець. В ЄС говорять про подальші санкції проти Росії. В Москві, в свою чергу, введення воєнного стану в Україні наштовхнулось на сильний протест. Окрім того, говорять, що українські військові кораблі порушили міжнародні правові норми.

З нами сьогодні говорить по телефону Посол України в Берліні Андрій Мельник. Добрий ранок

Посол Мельник: Добрий ранок, пане Мюнхенберг.

Ведучий Мюнхенберг: Пане Мельник, чи було це розумним ходом Президента України ввести воєнний стан?

Посол Мельник: Йдеться про те, що Україна насправді готова. Ми побачили, що ця війна, яку Росія наразі веде неприховано проти України вже протягом 4 років, може стати ще брутальнішою та перекинутою і на море – в Азовське і навіть Чорне море. І повірте мені: ніхто, жоден Президент, жоден Парламент не можуть собі дозволити мовчки за цим спостерігати і нічого не робити. Це заходи безпеки. Армія наразі переведена в бойову готовність. Всі державні установи зараз краще і інтенсивніше співпрацюють між собою, щоб зупинити подальші агресивні кроки Росії.

Ведучий Мюнхенберг: Але, пане Посол, цим самим конфлікт ще більше розгораються українською стороною. Деякі оглядачі питають: Чи було це необхідним? П’ять років не оголошувався воєнний стан, не зважаючи на критичну ситуацію в Криму або на Сході України під час конфлікту з сепаратистами. Тому багато хто запитує, чому зараз.

Посол Мельник: Давайте подивимось, Парламент прийняв це рішення своєю більшістю. Тому це не Президент, а український народ зараз прийняв це рішення. І ще хочу роз’яснити,  що наразі відбувається, це не ескалація в Україні, а це була свідома провокація Росії, саме зараз, коли економічна ситуація в країні-агресора досягла страшного стану, коли рейтинги Путіна знижуються. Ця підступна акція довгий час планувалась, щонайменше з квітня цього року, коли ми спостерігали за масивними утисками торгових кораблі в Азовському морі. Нині, на жаль, ми констатуємо продовження репресивного путінського курсу і тому Україна має право на самозахист. Це було б зараз зневагою нас звинувачувати у тому, що ми хочемо себе захищати, і закидати, що Україна бажає ескалації війни. Навпаки! Ми і Німеччина мусимо розставити всі крапки над «і», та знайти дуже чіткі слова, щоб поставити Путіна на місце.

Ведучий Мюнхенберг: Пане Посол, навіть Федеральний уряд з деякими ваганнями висловлюється і уникає свого чіткого залучення. Це Ви критикуєте?

Посол Мельник: Те, що відбулось в неділю біля узбережжя Криму, це був для нас удар в спину. Але це також був «ляпас в обличчя» Німеччини та всієї світової спільноти. І ми сподіваємось, що цей ляпас не стане нокаутом. Світ та передусім Німеччина мусять сьогодні швидко діяти. Як раз зараз провідна роль Німеччини на світовій арені така важлива. Все поставлено на карту. Чого ми сьогодні очікуємо, так це більше не ухилятись, і не зволікати, а навпаки потрібно застати Путіна зненацька. На мою думку, Федеральний уряд має поставити Путіну ультиматум. Захоплених моряків – дехто з них важко поранений – потрібно негайно звільнити, а також звільнити кораблі. Якщо цього не відбудеться, тоді час діяти, без будь-яких передумов. Це був би найкращий сигнал тому, що наразі відбувається ескалація, якщо Росія піде на цей крок, то це найменше, що в цій ситуації можна зробити. Це був би гуманітарний крок і це могло б призвести до деескалації і трохи покращити ситуацію.

Ведучий Мюнхенберг: Пане Посол, дозвольте перепитати. Ваше враження, що Захід наразі висловлює недостатню підтримку Україні?

Посол Мельник: Захід намагається краще зрозуміти, що відбулось. Ми надали всю інформацію. А вчора, наприклад фракція ХДС/ХСС в Німецькому Бундестазі прийняла важливе рішення з чіткими сигналами щодо російської агресії. За це ми їм щиро дякуємо! Чого ми очікуємо, що за словами будуть дії.

Ведучий Мюнхенберг: Пане Посол, під цим Ви розумієте військову допомогу Україні зі сторони Заходу, якій би Росія не могла протистояти?

Посол Мельник: Захід та Німеччина мають дуже, дуже багато можливостей. Ми вважаємо, що зараз потрібно ввести санкції, але таких, що роблять боляче. Отаких заходів ми очікуємо, ми вимагаємо ембарго на імпорт природного газу та нафти з Росії. Також проект «Північний Потік 2» мусить бути заморожено. Тому що ми всі знаємо, що ця війна, а також війна в Сирії, фінансується цими коштами. І якщо це зробити зараз, то тоді можна змінити хід подій, це буде сигнал Путіну, що не можна на світовій арені так брутально, по-хуліганські себе поводити. Бо наслідки будуть неприємними. Німеччина має діяти жорсткими методами. Цю агресивну поведінку можна зупинити тільки такими методами.

Чим можна допомогти у військовому плані? – Я вважаю, що направлення німецького флоту у цей регіон біля Криму в Азовське море сприяло б деескалації в регіоні. Це без сумніву, що якщо буде присутність на місці, тоді у Росії менше можливостей так брутально себе поводити і блокувати Керченську протоку, коли їй заманеться. Ситуація, яка там наразі, дуже погана, це схоже на поступову анексію Азовського моря.

Ведучий Мюнхенберг: Пане Посол, дозвольте підвести підсумок під сказаним? Ваша позиція доволі чітка: Більше тиску, набагато більше тиску Заходу на Росію для того, щоб була створена єдність?

Посол Мельник: Саме так, але з дуже, дуже новими заходами, які раніше, на жаль, не застосовувались з багатьох причин. Але сьогодні ми бачимо: Якщо нічого не робити, якщо не вжити заходів, які роблять боляче в економічному сенсі, то навряд чи можна сподіватись, що цей агресивний курс у територіальних водах Чорного та Азовського моря закінчиться. Я вважаю, що цей крок, повне ембарго на імпорт природного газу та нафти з Росії, був б кроком, який би здивував Путіна і привів би його нарешті до розуму. 

Ведучий Мюнхенберг: говорить Посол України в Берліні Андрій Мельник. Пане Мельник, щиро дякую за інтерв’ю сьогодні зранку.

Посол Мельник: Дякую, пане Мюнхенберг.

Deutschlandradio, Jörg Münchenberg

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux