• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Deutsch
Посол України у ФРН Андрій Мельник провів телефонне інтерв’ю у прайм-таймі на Баварському радіо у програмі «РадіоСвіт» з ведучою Керстін Грундманн
Опубліковано 29 листопада 2018 року о 10:32

29 листопада 2018 року Посол України у ФРН Андрій Мельник провів телефонне інтерв’ю у прайм-таймі на Баварському радіо у програмі «РадіоСвіт» з ведучою Керстін Грундманн.

Повний переклад інтерв’ю.

Ведуча Грундманн: Доброго ранку, вітаємо Вас у студії, пане Посол!

Посол Мельник: Доброго ранку, пані Грундманн!

Ведуча Грундманн: Ваш Президент і Президент США Дональд Трамп мають надію, що Ангела Меркель може сприяти деескалації Кримського конфлікту. Чому саме Німецький уряд?

Посол Мельник: Завдяки зусиллям пані Федерального канцлера ще у лютому 2015 році, коли відбулась ескалація конфлікту на Сході України, вдалось зменшити напругу. Завдяки Мінським домовленостям цю прикриту війну з боку Росії вдалось стримати і обмежити. Це було великою заслугою пані Канцлер. І сьогоднішня ситуація така ж нагальна, або навіть ще гірша, ніж тоді, бо зараз мова йде про другу фазу ескалації. І що нас особливо непокоїть, так це те, що росіяни скинули всі свої маски. Вони напали на три наші кораблі у відкритому морі, обстріляли і відбуксували їх, застосувавши при цьому важку зброю. Це є новою фазою ескалації, тому не можна обмежуватись тільки словами і закликати до деескалації. Зараз потрібно діяти, і тут може допомогти тільки Канцлер.

Ведуча Грундманн: Але Канцлер вже на початку тижня телефонувала з Москвою і Києвом і, здається, не багато чого досягла. Президент України говорить про більшу підтримку зі сторони Канцлера, але як конкретно вона має виглядати?

Посол Мельник: Ви маєте рацію. На нашу думку, та посередницька роль, яку відіграє Канцлер всі ці роки, і є центральною для нас, може бути підкріплена новими жорсткішими заходами. Нам би хотілось, щоб Німеччина зараз вжила кроків, які можуть бути дуже болючими для російської влади в економічному плані. Це може бути, наприклад, ембарго на імпорт природного газу і нафти з Росії. Бо якщо тільки закликати Росію звільнити українських моряків, яких вчора засудили до двох місяців досудового арешту, це ні до чого не приведе. Потрібно паралельно проводити жорсткіші санкції по відношенню до Росії.

Ведуча Грундманн: Ви думаєте, пане Посол, що тільки санкції можуть допомогти повернути Росію за стіл переговорів?

Посол Мельник: Україна вважає, що тільки завдяки західним штрафним санкціям можна зараз чогось досягти. Бо якщо зараз тільки говорити про це, це нічого не дасть. Потрібно діяти зараз. Бо цей момент, який у нас є, мені особисто нагадує на початок анексії Криму. Тоді я був Директором департаменту в Міністерстві закордонних справ, і кожного дня прибували іноземні делегації з єдиним проханням – будь ласка, ніякої ескалації, зберігати спокій, наскільки це можливо. І протягом трьох тижнів ми втратили Крим. Повторення цього ми не хочемо.

Ведуча Грундманн: Але наразі, пане Посол, ані Берлін, ані ЄС не готові до більш жорсткіших санкцій.

Посол Мельник: Тому це і є нашим проханням! Ми сподіваємось, що Федеральний уряд зараз зрозуміє. Звичайно, що потрібно сприяти деескалації, залишатись в контакті, але без санкцій всі ці розмови ні до чого не приведуть. І сьогодні цю ситуацію потрібно змінити. Якщо не зараз, то небезпека збільшення ескалації буде катастрофічною.

Ведуча Грундманн: Але чи Ваша країна не сприяє ескалації конфлікту? Нещодавно відбулась словесна перепалка між Вашим Президентом і шефом Кремля.

Посол Мельник: Україна проводить наразі так би мовити тест на витримку. Ми всі зараз побачили, як просто та швидко Росія може ескалювати ситуацію там, де вона хоче, щоб відволікти увагу від власних проблем, а саме: поганий стан їхньої економіки та падаючий рейтинг Путіна. Нещодавно відбувся ще один удар для росіян – Українська Православна Церква стає незалежною від російської. І все це потрібно Путіну пояснювати в своїй країні. Щоб звільнити себе від тягаря внутрішніх проблем, він наразі влаштовує цю провокацію. І її потрібно зупинити.

Ведуча Грундманн: Пане Мельник, після атаки на українські кораблі та затримання українських моряків Президент Порошенко запровадив воєнний стан. Не тільки Росія, але й опозиція в Вашій країні стверджують, що цим рішенням Президент Порошенко перед президентськими виборами наступного року хоче підняти власний рейтинг. Як Ви це оцінюєте?

Посол Мельник: Це не так. Спочатку опозиція представила свої позиції, але після активних дебатів в кінці дня в Парламенті рішення про запровадження воєнного стану на 30 днів було прийнято також опозицією. Це рішення три дні тому здобуло майже конституційну більшість. Така тактична риторика не має нічого спільного з реальністю. Те, що ми побачили, це була військова атака. Вперше напали на наші кораблі, на нашу державу, обстріляли. І це зараз має бути об’єктом обговорень, а не спекуляції на тему, чому і як. Повірте мені, рейтинги Президента з часу введення воєнного стану аж ніяк не піднімаються, а навпаки. Він прийняв це рішення через переконання, якщо зараз нічого не зробити, не підготуватись, невідомо, де завтра можуть бути провокації – Одеса, Херсон, Миколаїв, або все Чорноморське узбережжя можуть атакувати росіяни, як у часи Середньовіччя. Ця ситуація є для мене особисто дуже небезпечною.

Ведуча Грундманн: Посол України у Берліні Андрій Мельник провів сьогодні з нами телефонну розмову і пояснив, які сподівання покладає його країна на Німеччину для деескалації конфлікту в Криму. Щиро дякуємо Вам за розмову!

Посол Мельник: Я Вам дякую!

, Керстін Грундманн

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux