• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Deutsch
«Ранковий брифінг» з Послом України у ФРН Андрієм Мельником на подкаст-ресурсі Габора Штайнгарта
Опубліковано 01 грудня 2018 року о 15:22

28 листопада 2018 року на прогресивному німецькому подкаст-ресурсі Габора Штайнгарта у ранковому прайм-таймі «Ранковий бріфінг» (більше 1,3 млн. завантажень) Посол України у ФРН Андрій Мельник дав своє інтерв’ю, в якому закликав Німеччину та європейських партнерів направити військову допомогу Україні та негайно звільнити українських моряків.

Повний переклад інтерв’ю:

«Штайнгарт: Вітаю Вас, пане Посол!

Посол Мельник: Вітаю Вас, пане Штайнгарт!

Штайнгарт: Пройшло вже більше доби, як зіткнулись кораблі, що там відбулось насправді? Вам відомо, це було непорозумінням чи націленою провокацією?

Посол Мельник: Наразі у нас більше доказів того, що на ці кораблі напали сплановано та націлено. Також служба розвідки довела, що влада в Росії була поінформована про цю «операцію». Тому ми ще більше переконуємось, що це не було випадково, а це була спланована провокація. І сьогодні ми повинні діяти, але також і Німеччина повинна діяти, тому що якщо західна спільнота, наші німецькі друзі, не достатньо серйозно на це зреагують, тоді буде проблема. Це буде, так би мовити, запрошення до продовження цього агресивного курсу, тоді ми мовчки приймаємо розширення зони впливу, повзучої анексії Азовського моря. Це буде катастрофа для європейської безпеки.

Штайнгарт: Ви закликаєте до направлення військових кораблів Німеччини, про поганий стан яких нам відомо, і цим ми були дещо здивовані.

Посол Мельник: Ми думаємо, що Німеччина відіграє дуже важливу посередницьку роль у цьому конфлікті між Росією та Україною вже майже чотири роки. І ми думаємо, що до цієї посередницької ролі належить не тільки запрошення до столу переговорів, не тільки ця важлива функція - дві сторони спонукати до компромісів, що теж є дуже важливим, але також і військові елементи не можна виключати. Ми розраховуємо, що в інтересах посередника це може бути можливим, що Німеччина та інші європейські країни зможуть направити їхні військові кораблі в регіон, щоб застерегти від ще більш страшних наслідків.

Штайнгарт: Чи не вважаєте Ви, що рішення Вашого Президента відразу ввести воєнний стан є дещо перебільшеним рішенням?

Посол Мельник: Це право на введення воєнного стану є заходом, яке з великою більшістю в Парламенті було прийнято. Тут мова йде про невелику частину України на короткий час. Це торкається декількох областей України, а не всієї території. Мова йде про прикордонні області на сході та півдні України. Коли ситуація заспокоїться, ми на це сподіваємось, за допомогою наших німецьких та європейських друзів, тоді не буде більше причин продовжувати цей воєнний стан. На сьогодні перебувають 23 українські моряки в полоні. І як Ви вважаєте, як потрібно поводитись у такій ситуації?

Штайнгарт: Ви згадали про 23 полонені моряки, які утримуються Росією в слідчому ізоляторі. Таке досудове затримання може довго тривати, в нашому розуміння це може тривати і два місяці. Їм може загрожувати до шести років ув’язнення. Взагалі Україна має контакт до своїх власних моряків?

Посол Мельник: У нас наразі немає з ними контакту, на жаль, нам не надали доступу. Ми звернулись до Червоного Хреста з проханням бути задіяним у цій ситуації, щоб забезпечити права людей наших моряків, які наразі там перебувають. І ми сподіваємось, що німецька сторона, федеральний уряд буде задіяний, щоб звільнити моряків. Тому що така ситуація дійсно може і далі тривати, і невідомо, чим вона може закінчитись через місяць .

Штайнгарт: І зараз найголовніше питання: Чи можливий мир між Україною та Росією? Чи можете Ви нас, пане Посол, у цьому завірити?

Посол Мельник: Я вважаю, що цілком можливо досягти миру. Для цього потрібна воля. А цю волю, передусім після переобрання президента Путіна, ми не відчуваємо. Навіть навпаки!

Штайнгарт: Пане Посол, я Вам щиро дякую за розмову!

Посол Мельник: Зі свого боку, я Вам дякую за інтерес!»

Подкаст-ресурс Габора Штайнгарта, Gabor Steingart

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux