18 травня в приміщенні Посольства України у ФРН відбувся тематичний захід, присвячений Дню пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Анонс заходу в інтернет-просторі викликав неабиякий інтерес як серед представників української та кримськотатарської громади, так і серед громадян Німеччини. До того ж, на письмове звернення керівництва Української академії лідерства Посольство запросило долучитись групу її учнів (22 особи), які у цей час перебували з навчальною поїздкою в Німеччині. З огляду на велику кількість попередньо зареєстрованих учасників, присутність групи неповнолітніх громадян України в приміщенні та правила безпеки Посольство було змушене відмовити в участі декільком особам, які подали свої заявки на реєстрацію останніми. Їх було повідомлено про це електронною поштою за три дні до початку заходу із зазначенням причини відмови та вибаченням за таке рішення.
Захід пройшов у надзвичайно зворушливій та мирній атмосфері. Вечір було розпочато хвилиною мовчання вшанування пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, з промовою про ганебну депортацію татарського народу з території Криму радянською владою та сьогоднішнє свавілля, яке відбувається по відношенню до представників кримськотатарського народу та громадян України спецслужбами РФ на півострові перед гостями виступила другий секретар Посольства В.Кононенко. Показ документального фільму "Мустафа" сприяв відвертій дискусії. Про власні пережиті історії розповідали вихідці з Криму та представники громадських організацій «Qirimli» та «Berlin Info-Point Krim», звертаючи особливу увагу на нинішні неправомірні дії окупанта на території.
Після закінчення захід перейшов в неформальне спілкування очевидців з іноземними громадянами та піший перехід учасників до акції та демонстрації «Запали свічку в своєму серці», організовану представниками кримськотатарської та української громади в Німеччині біля Бранденбурзьких воріт. До учасників звернулась колишня депутат Бундестагу М.-Л.Бек, голова Центральної спілки українців в Німеччині Л.Млош та активісти кримськотатарського походження. Студенти Української Академії лідерства своєю сценічною презентацією особистих історій та спогадів родин депортованих кримських татар у рамках заходу «Запали свічку в своєму серці» наблизили трагедію кримськотатарського народу до європейських сердець.