• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Deutsch
«Посол України у Німеччині піддав в інтерв’ю газеті «Більд» різкій критиці заклики глави уряду Саксонії про скасування санкцій»
Опубліковано 08 червня 2019 року о 15:09

«Кречмер бачить у Путіні «важливого партнера»
автор – Ю.Рьопке
«Нічого подібного ще не було!
У п’ятницю (07.06) прем’єр-міністр Саксонії Міхаель Кречмер, першим з-поміж представників ХДС, які керують земельними урядами, висловив вимогу щодо припинення санкцій проти Росії. В інтерв’ю виданню dpa він зокрема заявив, що «ми повинні поступово скорочувати ці санкції».
Незадовго після цього він відправився на міжнародний економічний форум в Санкт-Петербурзі, де зустрівся з президентом Росії В.Путіним. Перед відльотом, який здійснювався літаком російської авіакомпанії «Аерофлот», Кречмер підкреслив, що з нетерпінням чекає переговорів і хоче «зосередитися на позитиві».
За інформацією речника уряду Саксонії Ральфа Шрайбера, під час розмови були обговорені економічні санкції проти Росії та питання трубопроводу «Північний потік 2» (після переговорів у своєму твіттер-аккаунті М.Кречмер повідомив, що «Росія є стратегічно важливим партнером, для покращення відносин ми потребуємо припинення санкцій»). М.Кречмер також порушив питання «української кризи» («для досягнення рішення необхідний інтенсивний діалог всіх учасників»), а також запросив Путіна до Саксонії. Президент Росії висловив задоволення з приводу запрошення (Путін працював на радянську спецслужбу в Дрездені перед падінням (Берлінської) стіни. Дочка Путіна народилася у Дрездені). 
Уперше на форумі в Санкт-Петербурзі – на запрошення Кремля – був присутній т.зв. «президент ДНР» Д.Пушилін. Він є одним з поставлених Росією керівників окупованих територій східної України. Участь у конференції також взяв і Костянтин Малофеєв, російський олігарх, звинувачений у фінансуванні нелегальних груп на сході України та підготовці до анексії Криму.
Болісно, однак тільки із початку Санкт-Петербурзького форуму через дії бойовиків Пушиліна загинули шість українських солдатів, а 21 – зазнали поранень. 
На запитання «Більду» щодо доречності поїздки Кречмера до РФ з огляду на цю ескалацію та поточні порушення Мінської угоди, речник саксонського уряду повідомив, що «Прем'єр-міністр переймається ситуацією в Україні. Він неодноразово критично коментував і підкреслював відповідальність всіх, хто бере участь у її вирішенні. Особливо в цей напружений час прем'єр-міністр займається інтенсивним діалогом».
Критика опозиції та України
Пропозиції Кречмера щодо припинення санкцій проти Росії були розкритиковані представниками партії «Зелені».
Її речник з питань східноєвропейської політики М.Заррацін у коментарі «Більду» зазначив, що «той, хто зараз ставить під сумнів санкції, не тільки надсилає невірний сигнал у напрямку Москви, але й завдає шкоди нинішнім мирним зусиллям Німеччини та Франції. Кремль не тільки нехтував Мінською угодою на постійній основі, але і ігнорує рішення Міжнародного трибуналу про звільнення 24 українських моряків, які були захоплені в міжнародних водах у листопаді минулого року. Навіть не йдеться про те, що Путін припинить анексію Криму чи російську протиправну діяльність на Донбасі, у випадку, якщо б санкції припинилися».
Андрій Мельник, посол України в Німеччині, також висловив різку критику поведінки Кречмера, звертаючи увагу на «безглузде потурання Кречмера Путіну».
Посол Мельник не виявив розуміння відносно вимоги про скасування санкцій щодо Росії «На жаль, у саксонського прем'єр-міністра, мабуть, зміщений є не тільки зовнішньополітичний, а й моральний компас». 
Мельник закидає Кречмеру розходження із зусиллями канцлера Ангели Меркель, яка «5 років невтомно намагається забезпечити мир і відновити територіальну цілісність України». Крім того, поведінка Кречмера «торпедувала» єдність у ЄС».

Більд,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux