Велике прагнення до Європи
Ветцлауер Нойє Цайтунг.
Автор Мальте Глотц, опубліковано 14.06.2019 року
Візит Послів у Ветцлар – справа не щоденна. Депутат Бундестагу Ганс-Юрген Ірмер прийняв Посла України у ФРН Андрія Мельника в своєму виборчому окрузі. І він має великі надії на співпрацю з регіоном Лан-Діль.
Ветцлар. «Як не дивно, але Гете є один з найулюбленіших авторів мого сина.», каже Андрій Мельник в розмові. Син українського Посла як раз готується до випускних іспитів. І те, що його батько саме зараз перебуває у місті, що напряму пов’язане з літературним сходженням Гете, приємне співпадіння.
Але за цим співпадінням стоїть депутат Бундестагу від фракції Християнсько-демократичного союзу Ганс-Юрген Ірмер. «Я познайомився з паном Мельником під час моїх розмов з іноземними послами», - каже пан Ірмер. Він тільки починає політично обживатись в Берліні і знайомство з послами – це частина його роботи. Під час деяких таких зустрічей, розумієш, що не тільки зміст розмови цікавий, але й розкриваються такі людські якості, що приємно і надалі підтримувати зв’язок, як у випадку з Послом Андрієм Мельником. У ході візиту гостя ознайомили з найкращими пам’ятками архітектури і історії регіону. «Коли я наступного разу завітаю сюди знову разом зі своєю родиною, я вже буду знати, що обов’язково потрібно відвідати», - говорить Посол Андрій Мельник з захопленням.
Те, що за підприємством з виготовлення фотоапаратів «Лейка Камера» стоїть більше, ніж просто туристичний інтерес, швидко стає зрозумілим: «Там я побачив, скільки інноваційних розробок стоїть за виготовленням, власне, такого простого продукту, як фотоапарат», - каже Посол, і при цьому додає, що Україна належить до найрозвинутіших націй в світі в ІТ-індустрії. Він вбачає великий потенціал економічного сектору виборчого округу депутата Ірмера. Також потенціалу і для своєї рідної країни: «Те, що пропонують місцеві підприємства, - це важлива складова промисловості», - говорить він.
Саме цього потребує наразі його країна – підприємства, яким потрібна людська сила, і які цим самим створюють робочі місця. «Робоча сила наразі у нас коштує небагато», - говорить пан Посол відкрито. Година роботи в Україні коштує тільки якусь частку від тієї, що в Німеччині. При тому, що рівень освіти і підготовки в Україні дуже високий. Тільки проблема, що триває війна. Пан Мельник називає саме так: війна.
Жодної мови про конфлікт чи зіткнення: у його баченні, Крим було анексовано, Схід його країни окуповано. І в цьому Ганс-Юрген Ірмер його повністю підтримує:
«Ми маємо чітко заявляти, що ми стоїмо на боці України», - каже депутат, - відмежовуючись від заяв глави земельного уряду Саксонії Міхаеля Кретчмера, який виступає за зменшення санкцій проти Росії. «Санкції – це єдиний засіб, який ми маємо», - аргументує Посол Мельник.
Єдиний засіб, можливо, поряд із силою духу українського народу.
«Немає жодної іншої такої країни, де б люди за прапор Європейського Союзу були готові піти на смерть», - згадує Посол криваві сутички на Майдані, які виникли через бажання населення до зближення з ЄС, і які в результаті призвели до зміни влади в країні і сьогоднішньої позиції України як європейської нації.
Ветцлауер Нойє Цайтунг, Мальте Глотц