«Sonntag Morgenmagazin»[1], __ червня 2019р.
Україна на шляху до Європи
м.Ветцлар. На запрошення депутата Бундестагу від ХДС Ганса-Юрґена Ірмера Посол України д-р Андрій Мельник відвідав Ветцлар.
У «Ветцларському дворі» Мельник описав відносини з Росією, зруйновані окупацією Криму та фактичною війною на Сході України. В контексті обрання нового Президента України Володимира Зеленського Посол розповів ситуацію у найбільшій після Росії за площею країні Європи.
Україна прагне до членства в ЄС
Напрямок – відомий: «Ми хочемо в ЄС» - недвозначно констатував Мельник. За його словами, на парламентських виборах , що попереду, про-європейська позиція підтвердиться. «Максимум 15% депутатів віддають перевагу тіснішому зближенню з Росією. «Ми відкриті для світу і сповнені захоплення Європою» - наголосив Мельник.
Виконати домашнє завдання
Для поглиблення економічних відносин з Федеративною Республікою Німеччина в Україні має чимало змінитися, вважає Посол. Це стосується системи правосуддя, а також реформування економіки і боротьби з корупцією. Оновленням складу Верховного Суду і заміною близько 1000 суддів відповідні процеси вже розпочато.
У Ветцларі Мельник спілкувався зокрема й із представниками ТПП, щоб прозондувати можливості тіснішої економічної співпраці. Мова йде про те, щоб німецькі підприємці інвестували в Україну – особливо у сферу машинобудування, а серед іншого – в текстильну промисловість. В якості «житниці Європи» Україна може чимало запропонувати як торговий партнер.
Незважаючи на війну, Мельник також вбачає шанси і для туризму. Поряд з об’єктами світової культурної спадщини ЮНЕСКО він назвав туристичним місцем навіть аварійну Чорнобильську АЕС.
Надія на мир
Через воєнний конфлікт на Сході, який триває 5 років і за цей час спричинив майже 10 тисяч смертей, ситуація в країні різко погіршилася. Із майже 40 мільйонів українців багато виїхали в Польщу або Чехію. Національна валюта сильно знецінилася і втрачено четверту частину економічного потенціалу. Тим не менше, в останні три роки все начебто знову пішло по висхідній.
Тримаючись за воєнний конфлікт, російський Президент Владімір Путін прагне послабити Україну, яку він розглядає як частину Росії. «Попри накладені на Росію санкції він і надалі готовий платити цю ціну» - каже Мельник. За його словами, насправді Путін міг би негайно закінчити війну одним порухом пальця.
Реальних шансів на возз’єднання з анексованим Росією Кримським півостровом Мельник наразі не бачить: «Допоки Путін при владі, сподівань на це немає».
Програма візиту Мельника також включила в себе відвідання «Lottehaus»[2] та підприємства «Leica»[3].