• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Deutsch
Інтерв'ю Посла України у ФРН Андрія Мельника одній з найпотужніших регіональних газет Німеччини "Rheinische Post" - "Йдеться про право України на існування"
Опубліковано 05 липня 2019 року о 21:16

"Йдеться про право України на існування", потужна регіональна газета "Rheinische Post" (з головним офісом редакції у м. Дюссельдорф, 800 тис. читачів) 

Посол України критикує проект газопроводу «Північний потік-2» і вимагає жорсткіших санкцій проти Росії.

Мьонхенгладбах. В інтерв’ю з нашою редакцією Посол України порівнює свою Батьківщину з Ізраїлем та вимагає жорсткіших санкцій проти Росії.

На запрошення Державного секретаря Міністерства внутрішніх справ ФРН та депутата Бундестагу від фракції ХДС/ХСС Гюнтера Крінгса Посол України Андрій Мельник перебував з візитом в його виборчому Мьонхенгладбах. Дипломат подякував за гостинність міста та високо оцінив мистецькі надбання міста в музеї Абтайберг, а також відвідав Боруссія-парк. Редакція поспілкувалась з Послом України під час Заходу, організованого фондом Конрада Аденауера.

Яке значення для Вас має підтримка Німеччини?

Посол А. Мельник: Безумовно Німеччина є нашим найважливішим партнером в Європі. І я радий, що канцлер Ангела Меркель завжди прислуховується до нас та йде нам назустріч, особливо коли мова йде про такі важливі для нас цілі, як відновлення нашого суверенітету в Криму та на Донбасі. Звичайно, у деяких питаннях наші точки зору з Федеральною республікою розходяться, як у випадку з газопроводом „Північний потік-2” чи повернення делегації Росії в Парламентську Асамблею Ради Європи.

Чи усвідомлюєте Ви, що прокладаючи другий газопровід, Німеччина хоче стати більш незалежною в постачанні природного газу?

Посол А. Мельник. Українці цього не розуміють. Оскільки залежність Німеччини від Росії від цього ніяк не зміниться. Україна має достатньо потужностей, тому „Північний потік-2” є абсолютно зайвим. Якщо друга лінія ввійде в експлуатацію, ми повністю втратимо нашу роль як найважливішої для ЄС транзитної країни, а також понад три мільярди доларів США (2,7 мільярдів євро) транзитних зборів в рік – це 10 відсотків державного бюджету – з колосальними наслідками для економічної стабільності.

У лавах СДПН та ХДС у Східній Німеччині є потужні сили, що виступають за скасування санкцій проти Росії. Чи відчуваєте Ви, що Німеччина залишила вас напризволяще?

Посол А. Мельник. Ми, як і раніше, довіряємо федеральному уряду та особисто канцлеру Ангелі Меркель, що санкції залишаться в силі. Одне зрозуміло, що Росія веде відкриту війну на Сході України. Якщо санкції скасують, у нас більше не залишиться жодного засобу для протидії, і військова агресія, яка вже забрала життя понад 13.000 людей продовжить вирувати ще багато років в центрі Європи, що буде катастрофічно – також і для Німеччини.

Колишній федеральний канцлер Герхард Шрьодер хоче навіть визнати анексію півострова Крим, якщо від цього покращяться відносини Заходу з Росією.

Посол А. Мельник. Пан Шрьодер, можливо, багато зробив для Німеччини в минулому. Але в цьому центральному питанні, коли мова йде про міжнародне право та насильницьку зміну кордонів на європейському континенті, своєю абсурдною та небезпечною риторикою він завдає великої шкоди та ставить таким чином під питання надійність Німеччини. Я не міг би собі уявити навіть в найжахливішому сні, щоб екс-канцлер Німеччини так цинічно відстоював підступну агресію Путіна.

Досі санкції не переконали Путіна змінити курс дій. Можливо, обрано неправильний шлях?

Посол А. Мельник. Якщо б не було санкцій, Путін міг би піти ще далі. У його божевільній ідеології Україна не є незалежною державою. За його химерним баченням, наша країна має бути залежною від Москви. Українці в жодному разі не збираються з цим миритись, саме тому понад 100 людей під час протестів на Майдані, а потім ще десятки тисяч людей на Сході України віддали своє життя.

Чи Ви не перебільшуєте? Мова ж не йде про існування України.

Посол А. Мельник. Навпаки, саме про це й йдеться – про право України на існування! Шеф Кремля хоче позбавити цього права українців, як порівняння можна привести, що деякі країни ставлять під сумнів право на існування Ізраїлю.

Існування України під такою самою загрозою, як і існування Ізраїлю?

Посол А. Мельник. По суті так. Але як і Ізраїль, ми в стані протидіяти цьому. Для цього нам потрібно набагато більше підтримки від Заходу та особливо Німеччини, у тому числі в сфері оборони. Це табу має бути скасовано.

Хіба українці та росіяни колись не були братніми народами? І їх не об’єднує спільна історія?

Посол А. Мельник. Ми хочемо мати дружні стосунки з росіянами, далі вести торгівлю та дбати про наші культурні зв’язки. Так, історично ми були поряд один з одним. Але допоки Путін вестиме цю вбивчу війну та не захоче визнавати, що Україна є незалежною європейською державою, нормалізація відносин та примирення з росіянами не є можливим.

Виходить, що президент США Д. Трамп, який рішуче виступає проти „Північного потоку”, активніше зачищає права України, ніж європейці?

Посол А. Мельник. Ми дуже вдячні, що канцлер Меркель підтримує режим санкцій та піклується про єдність всередині ЄС. Однак ми б хотіли, щоб фінансові та персональні санкції проти Москви були розширені ще більше. Д.Трамп виступає проти Північного потоку, ми це підтримуємо, оскільки це зачіпає наші стратегічні інтереси. Але ми також хотіли б, щоб в майбутньому ЄС та США співпрацювали ще тісніше. Тому що завдяки цій трансатлантичній єдності та солідарності ми змогли пережити російську агресію до сьогоднішнього дня. Це в інтересах Путіна, щоб партнери НАТО конфліктували. Він хоче розсварити західних союзників. Тому я зовсім не розумію анти-американські настрої в деяких німецьких колах.

Rheinische Post, Matthias Beermann, Martin Kessler

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux