• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Deutsch
Репортаж "Wetzlar Kurier" про візит Посла України у ФРН Андрія Мельника у виборчий округ депутата Бундестагу Г.-Ю.Ірмера
Опубліковано 19 липня 2019 року о 21:50

"Україна – виснажена держава на шляху до Європи", газета "Wetzlar Kurier" (м. Ветцлар, округ Лан-Ділль, земля Гессен, близько 300 тис. читачів)

У травні посол Тайваня, у червні посол України, а незабаром і посол Хорватії відвідає місто Вецлар. Дипломати розказують про ситуацію у своїх країнах та встановлення єдності в міжнародній спільності, особливо європейській. Під час зустрічей мова йде про проблеми, політичні та навіть військові виклики, з якими конфронтує Тайвань – у своєрідній «холодній війні» з Китайською Народною Республікою, – а також Україна – на сході країни, за словами депутата Ганса-Юргена Ірмера, «на жаль, вже фізично розпочатим конфліктом» внаслідок російської агресії, результатом якої є щоденні людські втрати та поранені.

Можливо, через те, що поруч спадок Гете, Посол України у Німеччині Андрій Мельник, як і його колеги, з радістю прийняв запрошення депутата Ганса-Юргена Ірмера завітати до Ветцлара. Андрій Мельник - 43-річний дипломат, родом зі Львова, що на Західній Україні, володіє п’ятьма мовами, зробив тут для себе історичні та культурні відкриття, що стосуються навіть його родини. Так, наприклад, Йоганн Вольфганг фон Гете є одним з найулюбленіших авторів його сина, який як раз готується до випускних іспитів. Тут він дізнався, що Вецлар був дуже близьким письменнику Гете. Також в регіоні він дізнався, що Лотта з твору Гете походить з Ветцлару. Посол А.Мельник подякував депутату Г.-Ю.Ірмеру за те, що він відкрив йому очі і серце регіону Лан-Діль. Він також запевнив, що він цей регіон ще раз відвідає разом зі своєю родиною.

Надійний партнер

У Ветцларі Посол А.Мельник відповів на питання юриста-міжнародника , виконуючого обов’язки голови правління громадської організації „Пан-європейська молодь Німеччини” та члену Молодіжного союзу Йоханнеса Фолькманна із міста Атцбах, а також подискутував з гостями заходу. Його візит до економічно розвиненого регіону Міттельгессен посприяв налагодженню контактів, наприклад, з місцевою торгово-промисловою палатою. Як зауважив Посол Мельник: «Україна – це більше, ніж просто країна, що знаходиться у стані війни та скрутному економічному становищі”, що втратила чверть свого економічного потенціалу з 2014 року. Україна може запропонувати західній економіці, у тому числі сильному середньому бізнесу в Міттельгессені, дуже гарні можливості, особливо, що стосується виробництва. Німеччина вже інвестує в Західну та Центральну Україну, що запобігає відтоку української робочої сили до Польщі та Чехії. Тому особливого значення набуває прискорений економічний обмін з Німеччиною та федеральною землею Гессен. Обсяги торгівлі між Німеччиною та Україною становлять наразі 9 мільярдів євро, це не є великою цифрою для Німеччини, проте має дуже велике значення для України, - коментує А.Мельник. Протягом останніх трьох років в Україні спостерігається помірне економічне зростання. Інвестиції збільшуються, у тому числі з Німеччини, найважливішого торговельного та інвестиційного партнера України. А обсяги торгівлі між Україною та федеральною землею Гессен у розмірі 300 мільйонів євро вже перевищили показник, який був до окупації Криму та конфлікту на Сході України.  

Путін – це є проблема

Даний, спровокований путінською Росією воєнний конфлікт, що порушує міжнародне право, на Сході України, в Донецькій та Луганській областях, що займає 7 відсотків площі України – це травматична війна для людей. „Десятки тисяч смертей та поранених вказують на потребу в негайному вирішенні ситуації – немає жодної родини, у якій не було б загиблого чи постраждалого”,- говорить Посол, який вбачає в Федеральному канцлері Ангелі Меркель „єдину в світі політичну діячку”, яка „розмовляє на одному рівні з Путіним та може на нього впливати”. Меркель усвідомлює, що Путін, для якого, за словами А.Мельника, „України не існує”, намагається розколоти Німеччину в питанні України. Україна, християнська та демократично побудована держава, між іншим, після Ізраїлю єдина в світі країна, де президент та глава уряду єврейського походження, не заслуговує на те, щоб знаходитися під російським гнітом. Посол подякував безпосередньо канцлеру А.Меркель, уряду Німеччини та партіям ХДС/ХСС за солідарність та допомогу, яка надається його країні. На жаль, „підступна війна”, внаслідок якої 1,6 мільйонів вимушено стали внутрішньо-переміщеними особами, кидає тінь на всі інші сторінки та аспекти України. Наприклад, те, що за останні роки завдяки інвестиціям німецьких середніх підприємств було створено 30.000 робочих місць в автомобільній промисловості. І те, що Україна має більше 100.000 талановитих ІТ-фахівців.

Європа як ціль

Відведення російських сил зі Сходу України в рамках мирного вирішення конфлікту, яке дозволило б зберегти обличчя всім сторонам, А.Мельник вважає можливим. „Усе залежить лише від Путіна”. Відведення російської армії також призвело б до негайного скасування існуючих санкцій збоку Заходу. Тому це є надзвичайно контрпродуктивним, коли двоє східнонімецьких прем’єр-міністрів, які ще й належать до ХДС, вимагають скасування санкцій, коли Росія не зробила жодного кроку для того, щоб відступити від своєї агресивної позиції.

Україна з 40-ка мільйонним населенням та найбільшою площу серед країн Європи не задовольняється обіцянками, а бачить себе, за словами А.Мельника, беззаперечно європейською країною, сподівається та переслідує членство в ЄС як довгострокову ціль. Українська економіка, яка, насамперед, завдяки допомозі Німеччини не зазнала колапсу, як цього боялися, має бути терміново реформована та модернізована, як і країна в цілому. А.Мельник, як колись активний учасник протестів на Майдані, також покладає великі сподівання на новобраного Президента. Новий Президент повністю спрямований на Європу та знає, що Україні необхідні рішучі реформи, а від Президента, який стоїть перед історичним завданням, вимагаються рішучих дій. Україні потрібен новий уряд та новий парламент, вибори до якого скоро відбудуться. А.Мельник переконує, що Україна та Німеччина є майже сусідніми державами, навіть якщо між ними знаходиться Польща. „Від Берліна до Львова така сама відстань, як і від Берліна до Фрайбурга”, обґрунтовує це „фактичне сусідство ” пан Посол.

Голос народу

Україна, як і раніше, є «житницею Європи», і може, на думку посла А. Мельника, зробити вагомий внесок у подальший розвиток Європи. Кооперація з Україною також може мати стратегічні переваги для Німеччини. У довгостроковій перспективі ЄС не міг би дозволити собі розглядати Україну, яка виступає за Європу, тільки як "сусіда". Дві третини українців виступили за членство в ЄС, а половина - і за членство України в НАТО, - говорить пан Андрій Мельник, оперуючи результатами народного опитування. Ці голоси також будуть відображені у майбутньому складі парламенту.

Посол також вважає можливим повернення Криму, анексованого Росією, до складу України, але тільки в майбутньому. Те, що цю проблему та питання війни на сході України можна було б вирішити в не надто віддаленому майбутньому, А.Мельник вважає можливим, оперуючи здоровим глуздом. Тому такий «відхід» з території Східної України був би для Путіна цілком корисним і без втрати обличчя. Однак, що стосується Криму, то тут треба по-іншому оцінювати ситуацію.

Німеччина та її ключова роль

Наостанок Посол Андрій Мельник також наголосив, що Німеччина, як жодна інша країна в світі, допомагає Україні, надаючи свою активну та важливу підтримку. Вона здійснюється в багатьох сферах діяльності, наприклад, в політичній, адміністративній та податковій сфері. Більше 300 експертів з Німецької асоціації міжнародного співробітництва (GIZ) консультували українські міністерства. Німеччина володіє великою економічною силою і повинна відповідати вимогам, що випливають з неї. Нехтування цим можливим впливом через страх - це політична помилка, яку Німеччина не повинна робити. "Німеччина повинна зробити свій важливий внесок у відновлення і збереження конструктивної системи, що забезпечила безпеку в Європі після Другої світової війни, але яка у цей час не працює і вийшла з-під контролю", - говорить Посол Андрій Мельник.

Wetzlar Kurier,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux