• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Deutsch
Інтерв'ю Посла України у ФРН А.Мельника регіональній німецькій газеті "Pforzheimer Zeitung"
Опубліковано 20 липня 2019 року о 21:24

"Вагу Росії занадто переоцінюють у Німеччині", газета "Pforzheimer Zeitung" (м. Пфорцгайм, округ Енц, земля Баден-Вюртемберг, близько 100 тис. читачів) 

Редакція: Пане Мельник, Ви все частіше закидаєте німецьким політикам «зраду українського народу», коли вони піддають сумніву санкційний режим проти Росії. Але це не дуже дипломатично.

Посол А. Мельник: Інколи посол мусить бути недипломатичним. Передусім тоді, коли йдеться про те, чи буде ще через два роки існувати наша держава. Тому я вважаю, що визначення «зрада» дуже як раз пасує. Є політики, які публічно заявляють одне: «Ми хочемо підтримувати Україну і робити її сильнішою», і одночасно роблять протилежне – це саме те, що нас дуже турбує. Говорити прямим текстом – це не є протиріччям. Людям потрібно в прямому сенсі слова відкрити очі.  

Редакція: Особливо люди старшого віку проявляють більше розуміння до Росії і Путіна, що супроводжується новим проявом антиамериканізму. Чи можете Ви пояснити, звідки беруться такі настрої?

Посол А. Мельник: Для мене як українця незрозуміло, як можна обожнювати Росію. Коли люди кажуть: «Вони хороші». Роль Росії в політичному сенсі та й в економічному є значно переоціненою. Багато хто переймається санкціями та економічними втратами, які звичайно не можна заперечувати. Але явно не в тому розмірі, як це подається для громадськості. Багато хто забуває, що найбільшим імпортером німецьких товарів і послуг є саме США з обсягом майже 114 млрд. євро. З Росією цей показник становить всього 26 млрд. євро. Викривлені відносини – це те, що нас турбує.

Редакція: Чи стала Україна жертвою чи вона теж допустилась помилки?

Посол А.Мельник: Я ненавиджу роль жертви. Але потрібно чітко сказати: Україна стала жертвою. Бо це не Росія, на яку підступно напали. А це Україна, яка тимчасово втратила Крим та території на сході. Чи припустились ми помилки? Звичайно, ми щодня робимо помилки. Ми наробили дуже багато помилок у минулому, тому ми сьогодні є там, де ми є. До тепер верховенство права не є захищеним, хоча і є економічна свобода, але олігархічна система не була зупинена. Наша слабкість зробила нас легкою здобиччю для Росії.

Редакція: Опитування показують, що партія колись актора Володимира Зеленського завтра здобуде 50 відсотків голосів. Який в президента буде шанс повести країну вперед?

Посол А. Мельник: Те, що Президент Зеленський здобуде переважаючу більшість, вже відомо. Те, як він буде поводитись з цією більшістю – набагато важливіше питання. Гарною новиною в цьому є те, що партія Зеленського матиме повноту влади. Це відбудеться вперше з часів незалежності України і буде слугувати стабільності в державі. Тому більше не буде відмовок не проводити важливі реформи. Тому що реформи означають впровадження болючих кроків, щоб забезпечити прогрес для України. Відтак Володимир Зеленський зможе діяти.

Редакція: Як Ви вважаєте, чого хоче молодь?

Посол А. Мельник: Молоде покоління хоче звичайно від Президента, щоб він побудував країну, в якій хочеться жити. З чим ми стикаємось зараз? Відбувається масова еміграція. Це не лише мільйони робочої сили, які поїхали до Польщі. Також багато висококваліфікованих фахівців не бачать більше перспектив і залишають країну. Я вважаю, що молодь має право і можливість реалізувати себе в своїй країні і досягти своєї мрії. Це наразі є найбільшою проблемою моєї Батьківщини. Якщо Президенту Зеленському вдасться передати цю упевненість у власних силах співгромадянам, то це буде вкрай важливим сигналом для людей.

Редакція: Чи зможе Президенту Володимиру Зеленському допомогти його гумор закінчити війну на Сході України?

Посол А. Мельник: Я ще не так добре знаю Президента. Але я впевнений, що в нього є талант і спроможність досягти миру. Це моє власне відчуття, я не можу його підкріпити аргументами. У нашій країні політика – це дуже невдячна праця. І той, хто погоджується йти в політику, знає, що йому там буде не солодко.

Редакція: Володимир Зеленський заявив, що хоча він і не підписував Мінські домовленості, але готовий закінчити війну. Як має виглядати мир?

Посол А. Мельник: У нас є Мінський процес. Його багато хто критикує, також в Україні, тому що він є незавершеним. Але це єдиний формат, який ми маємо. І в Мінських домовленостях чорним по білому написано: іноземні війська потрібно відвести. Саме так ми інтерпретуємо цю угоду. Немає бути жодної двозначності. Потрібна швидка її імплементація. Росіяни мають піти геть. Це зрештою саме те, про що Путін особисто домовлявся, і він має своє слово тримати.

Редакція: Чи можна довіряти Путіну?

Посол А. Мельник: Я вважаю, що в Німеччині, на жаль, недооцінюють, наскільки небезпечною людиною він є. Хоча і зрозумілим є його здатності як стратега, який дуже чітко переслідує свою ціль. Але в Німеччині існує наївне ставлення, як я помічаю, навіть у політичних колах. Часто забувають про справжню мету, яку Путін переслідує з усією прагматичністю. І на наше переконання, мета дуже чітка: він заперечує існування України як самостійної нації. Він хоче перешкодити нашому успіху, бо це загрожує його системі влади. Це його місія, і на жаль, щоб її реалізувати він готовий переступати через тіла і голови.

Pforzheimer Zeitung,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux