• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Deutsch
Коментар Посла України у ФРН А. Мельника газеті "Tagesspiegel" щодо ініціативи Німеччини та Франції провести зустріч у Нормандському форматі
Опубліковано 29 серпня 2019 року о 10:37

Коментар Посла України у ФРН А. Мельника популярній берлінській газеті "Tagesspiegel" (близбко 250 тис. читачів) щодо ініціативи Німеччини та Франції провести зустріч у Нормандському форматі

«Чому з’явилася нова надія на те, що українсько-російський конфлікт буде вирішено?»

На полях Саміту «Групи Семи» Німеччина та Франція ініціювали новий саміт щодо вирішення українсько-російського конфлікту, також В. Путіна покликали. Ця зустріч може допомогти вирішити конфлікт.

Президент Росії Владімір Путін хоч і не був присутній на саміті «G7» у французькому місті Біарріц, однак став причиною дебатів. Президент США Дональд Трамп виступив за повернення президента РФ до складу Групи. Однак його пропозиція наштовхнулась на несхвалення.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель та президент Франції Еммануель Макрон хочуть запросити Путіна на інший саміт: «Найближчим часом Франція та Німеччина проведуть саміт у нормандському форматі, щоб досягти конкретних результатів», - повідомили лідери країн на зустрічі G7 у Біарріці.

Цим самим Німеччина та Франція зробили нову спробу дипломатичними методами закінчити війну в Україні. З моменту вторгнення Росії на Схід України у 2014 році було вбито 13.000 людей. На Донбасі воюють бойовики, яких підтримує Москва зброєю, з українською армією. Вирішити цей конфлікт мали Мінські домовленості, започатковані у 2015 році, однак їхні положення не були імплементовані і досі.

«Нам потрібен новий початок»

У цьому конфлікті Німеччина та Франція намагаються виступи посередниками між Росією та Україною. У червні 2014 року пані Меркель зустрічалась з президентами України, Росії та Франції у Нормандії, щоб покласти край війні на Сході України. Остання зустріч лідерів країн у нормандському форматі відбулася у жовтні 2016 р. у Берліні.

Нова зустріч могла б стати тим механізмом, яка допоможе вирішити цей конфлікт. Володимир Зеленський – новий Президент України – також виступає за відновлення переговорів.

«Нам потрібен новий початок, новий поштовх», - коментує Посол України у ФРН Андрій Мельник в інтерв’ю для газети «Tagesspiegel». «Нам слід знову накінець відновити переговори і почати діяти». Наприкінці каденції Петра Порошенка президент РФ відмовлявся сприймати його як партнера для переговорів [N4]. «Зараз [у Путіна] вже не може бути ніяких відмовок».

Зустріч може відбутись у вересні в Парижі

Причиною того, що вже три роки не відбувалося жодного саміту з питань врегулювання українсько-російського конфлікту, - є той факт, що глави держав ФРН та Франції були налаштовані ініціювати зустріч лише після того, як буде помітний хоч якийсь прогрес у вирішенні цього питання. У Біарріці Е. Макрон сказав, що нарешті з’явилися передумови для скликання саміту. Зустріч може відбутися вже у вересні в Парижі.

Перед проведенням зустрічі лідерів країн-учасниць G7 Е. Макрон запросив президента РФ до Франції та підняв питання про скликання саміту щодо вирішення питання війни в Україні. У Берліні повідомляють, що дату проведення зустрічі ще не було остаточно ухвалено. До того має бути проведена зустріч зовнішньо-політичних радників.

Міністр закордонних справ ФРН Гайко Маас минулого тижня мав зустріч зі своїм російським колегою Сергієм Лавровим у Москві, де вимагав «конструктивної співпраці від Росії, особливо щодо врегулювання конфлікту на Сході України». У будь-якому випадку Німеччина більше зацікавлена у проведенні цієї зустрічі, ніж РФ, принаймні такі настрої в Берліні.

На зустрічі в Біаррріці А. Меркель та Е. Макрон однозначно висловились про те, що можна буде подумати про початок переговорів щодо повернення РФ до складу G7 лише у тому випадку, коли Росія виконає свої зобов’язання відповідно до Мінських домовленостей.

Підготувала Клаудіа фон Зальцен

Tagesspiegel,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux