14 березня 2019 року в німецькому МЗС відбулася урочиста передача українській стороні в особі Посла України в ФРН Андрія Мельника однієї з культурних цінностей, вивезених з території України під час ІІ Світової війни – царської грамоти Петра Першого Йоасафу Кроковському з підтвердженням поставлення його на Київську метрополію, датованої 14 вересням 1708 року.
Акт передачі здійснив державний секретар МЗС ФРН Вальтер Лінднер. Церемонія відбулася за участі учасників німецько-української дослідницької групи, яка на теренах Тюбінгського університету, де власне було виявлено грамоту, здійснювала розслідування походження цього документа, голови німецької частини Змішаної українсько-німецької комісії з питань повернення та реституції втрачених та незаконно переміщених під час та внаслідок Другої світової війни культурних цінностей др. Міхаеля Янсена та керівника Робочого штабу Україна зовнішньополітичного відомства др.Андреаса Протмана.
У своєму виступі з нагоди передачі грамоти Посол України Андрій Мельник подякував німецькій стороні за цей жест доброї волі, водночас наголосив на вражаючій кількості культурних цінностей, які були вивезені з території України у роки ІІ Світової війни і досі вважаються втраченими. Ним була висловлена надія, що повернення до України втрачених скарбів культури буде продовжено. Також український дипломат нагадав про жест, який свого часу здійснила Україна, передавши у 2001 році Німеччині безцінну колекцію Берлінської академії співу, більше відому як архів Баха. Сьогодні це унікальне зібрання рукописів і першодруків західноєвропейських композиторів 16-19 століть зберігається у Державній бібліотеці Берліна.
Грамота Петра І Йоасафу Кроковському з підтвердженням поставлення його на Київську митрополію датується 14 вересня 1708 р. Вона є останньою царською грамотою вільно обраному Київському митрополиту. Грамота підтверджувала статус Київської митрополії як «першоначальної» серед усіх митрополій, що належать Московському Патріархату. У такий спосіб за Києвом визнавалася його першочергова роль у процесі християнізації Русі. Водночас, Грамотою підкреслювалося підпорядкування Київського митрополита владі Московського патріарха та заборонялося підпорядкування Вселенському патріарху.
Упродовж тривалого часу Грамота, яка була вивезена у роки ІІ Світової війни з Києва, перебувала в бібліотеці Інституту історії та регіональних студій Східної Європи при Університеті ім. Ебергарда Карла у м. Тюбінгені. Поява Грамоти у Тюбінгені пов’язувалася з ім’ям засновника Інституту – професором Вернером Маркертом, котрий наприкінці 1950-х рр. купив її на «блошиному ринку» за дві тисячі німецьких марок.