У інтерв’ю німецькому телевізійному каналу «n-tv» в ефірі програми «Frühstart» Посол України у ФРН Олексій Макеєв анонсував українську допомогу країнам світу у рамках гуманітарної ініціативи «Grain from Ukraine», ініційованої Президентом України Володимиром Зеленським.
У 90-і роковини Голодомору в Україні, спричиненого радянським диктатором Сталіним, декілька кораблів з зерном мають вийти з українських портів цієї суботи, щоб допомогти країнам, які страждають від нестачі продовольства.
Це хороший знак, що Україна навіть під час блокади з боку Росії виступає у світі як гарант продовольчої безпеки, зазначив Посол в інтерв’ю. Так було завжди, і до повномасштабного вторгнення Росії в Україну. «Ми є надійним партнером, тому що навіть у цій складній ситуації ми своїми думками і своїми діями з тими, кому потрібне зерно». До річниці Голодомору Україна передає зерно бідним країнам Африки та Азії.
Посол України в Німеччині Олексій Макеєв відкинув вимоги проявляти більшу готовність до мирних переговорів з Росією. «Справа не в готовності України, а в готовності Росії», - заявив в розмові О.Макеєв. Треба змусити Росію припинити напади та вивести війська з України.
Щоб сісти за стіл переговорів, потрібна воля і дія, наголосив Олексій Макеєв. «Я думаю, що німці теж останнім часом зрозуміли, що Путін і Росія взагалі не здатні домовлятися». Кожного разу, коли пропонуються переговори, Москва відповідає новими атаками. Україна це добре знає, тому що переговори з Москвою ведуться вже вісім років і жоден політик у світі не зміг досягти жодного успіху у цьому.
Саме тому Президент України Володимир Зеленський чітко озвучив умови до таких переговорів: виведення всіх російських військ з України, дотримання статуту ООН, виплата репарацій, засудження військових злочинців і гарантії, що ніколи більше не було загрози з боку Росії.
Посол Олексій Макеєв заперечив аргумент, що таку ядерну державу, як Росія, неможливо повністю перемогти на полі бою. «Наші солдати дуже чітко показують, що Росію можна перемогти і що Росія повинна бути поставлена на її місце міжнародним співтовариством».
Відео інтерв'ю можна переглянути за посиланням на сторінці n-tv.