Інформуємо, що 9 листопада 2021 року Рада ЄС про виключення України із переліку третіх країн, громадяни яких можуть здійснювати несуттєві (туристичні) поїздки до ЄС, з огляду на погіршення ситуації із захворюваністю на COVID-19 в Україні та Європі у цілому.
Зважаючи на рекомендаційний характер рішень ЄС, кожна держава-член ЄС самостійно регламентує вимоги до в’їзду та може встановлювати окремі правила для відповідних категорій громадян з інших країн.
У цьому контексті повідомляємо, що для громадян України при в’їзді до ФРН чинними залишаються правила від 10 жовтня 2021 року, згідно з якими для подорожуючих з України незалежно від цілі перебування (відвідування або туризм) в’їзд продовжує залишатися відкритим для осіб, які отримали повний курс вакцинації.
Щеплення має виконуватися однією з вакцин, зазначених на сайті Інституту ім. Пауля Ерліха - https://www.pei.de/DE/newsroom/dossier/coronavirus/coronavirus-inhalt.html?nn=169730&cms_pos=3
Вакцинація останньою необхідною дозою має бути здійснена мінімум за 14 днів до в’їзду.
Усі подорожуючі з України повинні перед прибуттям до Німеччини зареєструватися на сайті: https://www.einreiseanmeldung.de та мати при собі підтвердження реєстрації при в’їзді.
Діти до 12 років звільнені від тестування (та вакцинації), але для них обов’язковим є п’ятиденний карантин.
При в’їзді до Німеччини з України подорожуючі повинні:
👉 відразу після в’їзду відправитися безпосередньо до пункту призначення,
👉 здійснити там домашню ізоляцію (карантин). Після перебування в зоні підвищеного ризику особи, які в’їжджають, мають здійснити домашню ізоляцію протягом 10 днів, після перебування в зоні з різними штамами коронавірусу – 14 днів. Під час проходження карантину не дозволяється покидати дім або квартиру та приймати гостей.
Якщо Ви вакциновані, Ви можете достроково завершити самоізоляцію, завантаживши електронний сертифікат про вакцинацію в систему під час здійснення електронної реєстрації на в’їзд за посиланням www.einreiseanmeldung.de
В’їзд до Німеччини можливий також при пред’явленні негативного тесту, проте лише у випадку відповідного обґрунтування нагальності подорожі (лікування, виконання особливих завдань тощо). Повний перелік таких категорій нагальності короткострокового візиту знайдете за посиланням: