Дорогі співвітчизники!
Щиросердечно запрошуємо Вас у понеділок, 29 листопада 2021 р. на 18 годину до Кафедрального собору Берліна (Berliner Dom, Am Lustgarten 10178 Berlin-Mitte) взяти участь в екуменічній панахиді-реквіємі для вшанування жертв Голодомору!
Вперше в історії поминальна молитва (missa pro defunctis) за упокій безневинних душ мільйонів українців, жорстоко замордованих радянським режимом у 1932-1933 рр., пролунає у стінах одного з найвеличніших храмів Німеччини – у Берлінському соборі.
Голодомор є одним із найжахливіших масових злочинів в історії людства.
Його метою було знищити голодом українське селянство, яке чинило опір примусовій колективізації, а відтак ліквідувати українську націю, оскільки вона становила небезпеку для тоталітарного режиму СРСР.
Верховна Рада України разом з парламентами багатьох інших країн світу визнали Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.
Сьогодні згадане питання офіційно перебуває на розгляді Бундестагу. Це стало результатом однієї з найбільш успішних петицій в історії німецького парламентаризму, котра зібрала понад 73 тисячі підписів.
Українці закликають депутатів Бундестагу підтримати це звернення громадськості і визнати Голодомор тим, чим він був насправді – геноцидом нашого народу.
Тож Ваша участь у панахиді-реквіємі стане важливим знаком солідарності задля достойного вшанування жертв однієї з найбільших трагедій українського народу.
Відправлятимуть поминальну молитву Апостольський екзарх Української греко-католицької церкви у Німеччині і країнах Скандинавії, єпископ Богдан Дзюрах, вікарний єпископ Берлінської архиєпархії Римо-католицької церкви Матіас Гайнріх, настоятель берлінського храму Православної церкви України отець Олег Полянко.
Під час реквіуму прозвучать твори Йоганна Себастіана Баха, Жана Ленгле і Сезара Франка у виконанні органіста Берлінського собору Андреса Зілінга.
Дуже символічно, що на запрошення Посольства саме Дипломатичний хор Берліна доєднається до реквієму.
До його складу входять представники понад 20 національностей, у тому числі й українці. Члени хору – це дипломати німецького МЗС та члени дипломатичних місій.
Тому надзвичайно приємно, що у стінах величного церковного храму Берліна під керівництвом диригентки та засновниці хору Барбари Ляйфер (США) голоси українців спільно з нашими друзями сплетуться в один потужний спів в знак солідарності з Україною.
У блискучому виконанні Хору прозвучать реквієми Джузеппе Верді та Вольфганга Амадеуса Моцарта, а також композиція Макса Яновські.
Люб’язно просимо Вас
реєструватися на панахиду до 28 листопада за цією електронною адресою:
[email protected]
Участь у спільній молитві можлива лише після отримання електронного листа-підтвердження реєстрації.
Під час урочистої церемонії, яка триватиме з 18.00 по 18.45 год., слід дотримуватися усіх чинних обмежень Сенату Берліну щодо подолання епідемії коронавірусу (2G-Regel).
Будемо надзвичайно раді вітати Вас у Берлінському соборі 29 листопада 2021 року!