• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Deutsch
В інтерв'ю газетам медіа-концерну Funke Mediengruppe посол Андрій Мельник закликав "світлофорну коаліцію" не легковажити загрозою нового воєнного вторгнення Путіна в Україну та запровадити болючі санкції проти Росії
Опубліковано 17 листопада 2021 року о 22:14

В Україні наростає страх перед [новою російськоювійною


Медіа-концерн Funke Mediengruppe

(3,3 млн. читачів; включає, серед іншого, 13 потужних регіональних газет, зокрема Berliner Morgenpost, WAZ, Hamburger Abendblatt та ін.)


Посол Андрій Мельник попереджає: ще ніколи, починаючи з 2014 року, небезпека російського вторгнення не була вищою, аніж сьогодні. 

НАТО стурбоване концентрацією [російських] військ


Підготував кореспондент Міхаель Бакфіш


 

Берлін. Те, що відбувається у західно-російському місті Єльня, цікавить на даний момент увесь світ.

Американська компанія Maxar Technologies 1 листопада ц.р. зробила супутникові фото, на яких видно російські танки, військову техніку та будівлі на північній околиці Єльні.

Вони розміщені на коричнево-зеленій місцевості, поруч знаходиться лісовий масив.

Дві речі непокоять Пентагон, НАТО та уряди держав від Парижа до Києва: військових і техніку туди перекинули бувально нещодавно.

І ця військова база знаходиться приблизно за 100 кілометрів від білоруського і за 300 кілометрів від українського кордону.


Тривожні сигнали поступають особливо з Києва.

"Українські та західні спецслужби вже протягом декількох днів спостерігають масоване нарощування російських військ, - заявив Посол України в Німеччині Андрій Мельник у розмові з редакцією Funke Mediengruppe.

«Росіяни, - за його словами, - зосередили близько 114 тисяч солдатів біля східного кордону України та на окупованому Донбасі. Ще близько 32 тис. російських військовослужбовців розміщено у загарбаному Криму, у Білорусі, ймовірно, кілька тисяч».


Що ж особливо непокоїть дипломата:

«Після останніх масштабних військових навчань Кремля у квітні та восени ц.р. росіяни залишили [на місцях дислокації] тяжке озброєння. Наприклад, уздовж усього східного кордону України знаходяться артилерія, танки, ракетні установки та реактивні системи залпового вогню," – додав посол. За його даними, «понад 30 тактичних батальйонних груп перебувають у постійній бойовій готовності майже за 250 кілометрів від українського кордону».


У Києві переконані, що російські маневри мають лише одну мету: «Вони були призначені для підготовки атаки всередині України», – каже заступник керівника Офісу Президента України з питань національної безпеки Роман Машовець.


Очільник же Кремля Володимир Путін перекручує ці закиди: військові кораблі США та інших держав-членів НАТО, зі свого боку, нібито підігрівають напруженість воєнними навчаннями в Чорному морі.


За повідомленнями української преси, страх перед [новою російською] війною в країні продовжує наростати. «Ми боїмося, що може статися нове воєнне вторгнення за сценарієм «Крим 2.0», – підкреслює посол Андрій Мельник.


«Ще ніколи, починаючи із 2014 року, коли росіяни силою зброї окупували Крим і частину Східної України, загроза нової широкомасштабної інтервенції не була такою гострою, як сьогодні. У нас панує найвищий ступінь тривоги», – застерігає посол А.Мельник.


У штаб-квартирі НАТО в Брюсселі розриваються телефонні лінії. Генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг висловив стурбованість через "масштабні та незвичайні" пересування російських військ на кордоні з Україною. Він закликав Москву утриматися від "будь-яких подальших провокацій та агресивних дій".


Раніше Держсекретар США Ентоні Блінкен застеріг Росію від нападу на Україну - це було б "серйозною помилкою". Уряди в Парижі та Берліні зробили схожі заяви.


На думку України, за нинішньою драмою з біженцями стоїть саме Москва. «Інсценована криза з мігрантами на кордоні з Польщею служить свого роду димовою завісою, щоб замаскувати таємну військову діяльність Росії поблизу східного кордону України і на Донбасі», – наголосив посол А.Мельник.


За словами дипломата, «серед західної громадськості сіється панічний страх перед повторенням кризи біженців 2015 р. [коли А.Меркель відкрила кордон для сотень тисяч втікачів]».


Посол вважає, що у такий спосіб «робиться чіткий розрахунок на те, аби люди у Німеччині більше не переймалися новим наступом на сході, який таємно готує Путін». На його переконання, «керманич Кремля сподівається, що увага громадськості [на такі агресивні дії] істотно послабиться».


У вівторок ситуація значно погіршилася. Польські правоохоронці застосували водомети проти мігрантів на кордоні з Білоруссю. Речник польської поліції повідомив, що з білоруської сторони людей оснастили вогнепальними гранатами та сльозогінним газом.

Повідомляється, що один поліцейський отримав поранення від кинутого предмета і був доставлений до лікарні з підозрою на перелом черепа.

У понеділок в.о. канцлера ФРН Ангела Меркель (ХДС) розмовляла по телефону з білоруським правителем Александром Лукашенком. За словами речника уряду Штеффена Зайберта, дзвінок був головним чином присвячений обговоренню «необхідності надання гуманітарної допомоги» на кордоні. Депутат Бундестагу від партії Зелених Омід Нуріпур розкритикував цю розмову, назвавши її "жахливим сигналом".


Тож тепер в Україні сподіваються, що новий федеральний уряд все ж піде на більш рішучі кроки.

«Ми апелюємо до лідерів "світлофорних партій" [СДПН, Зелені і Ліберали]: надішліть Путіну жорсткий сигнал про те, що його тактика дестабілізації і його спроби шантажу – чи то шляхом постачання газу, мігрантів або перекидання військ – не принесуть бажаного результату», – закликав посол Андрій Мельник.


За словами дипломата, «нова коаліційна угода має містити набагато більш болючі санкції, такі як ембарго на імпорт російської нафти та газу».


Посол особливо наголосив, що «Північний потік-2, який є головною зброєю Кремля, має бути назавжди зупинений». Саме це, - додав А.Мельник, - «змусить Путіна відступити». Очевидно, що в рядах Зелених дипломат знайде повне розуміння такого підходу, але мабуть, лише у цій партії.


Допомога Москви

Росія розширює допомогу для контрольованих проросійськими сепаратистами територій на Сході України. Глава держави Володимир Путін підписав указ, згідно з яким товари, вироблені у Донецькому і Луганському регіонах, у майбутньому зможуть легше продаватися в Росії.

Це робиться нібито через українську економічну блокаду та ситуацію з коронавірусом, адже рівень життя населення продовжує погіршуватися.


Інтерв’ю Посла Андрія Мельника медіа-концерну Funke Mediengruppe підхопили ключові ЗМІ ФРН, зокрема:

Stern (5,14 млн. читачів)

https://www.stern.de/panorama/weltgeschehen/news-heute--merkel-telefoniert-erneut-mit-lukaschenko-wegen-grenzkrise-30931234.html

n-tv

https://www.n-tv.de/politik/Ukrainischer-Botschafter-Einmarsch-droht-article22935817.html


Tagesspiegel (0,30 млн. читачів)

https://plus.tagesspiegel.de/meinung/kriegsgefahr-in-der-ukraine-scheinriese-putin-307420.html


Welt (0,70 млн. читачів)

https://www.welt.de/politik/ausland/article235100238/Ukrainischer-Botschafter-warnt-vor-wachsendem-Risiko-einer-russischen-Invasion.html?icid=search.product.onsitesearch


Spiegel  (4,7 млн читачів)

https://www.spiegel.de/ausland/schwedens-verteidigungsminister-schlaegt-eu-trainingsmission-i…

WAZ (Funke Mediengruppe, 3,3 млн. читачів)

https://www.waz.de/politik/krieg-ukraine-russland-grenze-truppen-id233869447.html 

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux