• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Deutsch
«Україна сподівається на підтримку інвесторів»
Опубліковано 06 квітня 2015 року о 11:27

«Україна сподівається на підтримку інвесторів».

Старе прислів’я говорить, поруч з іншими турботами у Росії є дві головні проблеми  - це “дороги та дурні”. У Наталії Яресько, дочки українського емігранта з Чикаго, колишнього американського дипломата, а з грудня - Міністра фінансів України, такі ж проблеми, та ще й на одну більше - дороги, дурні та Росія.

 

В середу про це вона розповіла  в своєму інтерв'ю з газетою «Фракфуртер альгемейне» і при цьому вона оперувала статистичними даними, як касовий апарат під час міжсезонного розпродажу: 20 відсотків української економіки, розповідає вона, з часу російського вторгнення на півострів Крим та на Донбас минулого року, “просто зникли”. В 2014-му році промислове виробництво України знизилося на 11 відсотків, експортний прибуток -  на 5млрд. дол. США (тому що саме окупований регіон Донбас був значним експортером). Втрати державного майна на окупованому Росією півострові Крим перевищують, за її підрахунками, 100 млрд. дол. США, втрати української приватної власності складає 70 млрд. дол. США. До цього додаються і нанесені бойовими діями в Донбасі ушкодження в розмірі від 17 до 20 млрд. дол. США - ціна тисячі зруйнованих будівель, міст, доріг та залізниць.

 

Державний бюджет, за який Яресько відповідає, страждає від війни. Зупинення продукції на Донбасі щорічно спричиняє дефіцит в бюджеті країни в 3млрд. доларів , в той же час, витрати на спричинену Росією війну зростають щодня. Від 5 до 7 млн. дол. США щоденно оцінює Яресько - за рік це становить до 2,6 млрд. дол. США. Але проблеми міністра з Росією на цьому не закінчуються. Незважаючи на те, що більшість великих рейтингових агенцій вважають Україну наступним банкрутом, Україна нещодавно отримала від МВФ кредит в розмірі 17,5 млрд дол. США. Разом з двосторонніми кредитами (серед яких 1,8 млрд. євро від ЄС та 500 млрд. євро німецького банку реконструкції) та значною реструктуризацією боргу, пакет порятунку повинен скласти 40 млрд. дол. США. Представники українського уряду зустрічаються цього тижня з міжнародними кредиторами, для того щоб обговорити та домовитися про реструктуризацію боргу для України. До цих інвесторів входять інвестиційний фонд Франкліна Темплтона та багато інших.

 

Проблема полягає в тому, що одним з найбільших кредиторів України є країна, яка на даний момент веде війну проти неї: Росія, якій Україна заборгувала 3млрд. дол. США, не готова йти на поступки. Це в свою чергу може поставити цілий рятівний пакет в 40млрд. доларів від МВФ під загрозу. Якщо не вдасться, як заплановано, до початку червня домовитися про списання боргу в 15млрд. доларів, то МВФ не буде готовим надати наступний кредитний транш. Україна знову стане неплатоспроможною. Довготривалий конфлікт між Росією та Україною проявився також і  в середу, в тому, що Україна тимчасово припинила процес отримання російського газу, для того, аби домовитися про нову ціну для імпорту. Міністр енергетики Володимир Демчишин хоче закуповувати газ за ціною не вище 250 дол. США за 1000 куб. м. Донедавна країна сплачувала 329 доларів.

 

Наталія Яресько поки не захотіла розповісти, на які методи переконання для вирішення російської проблеми вона сподівається під час переговорів про реструктуризацію боргу з міжнародними кредиторами. Але в одному питанні вона займає чітку позицію: московського вето” цілому плану відновлення через заборгованість Києва Росії у 3 млрд., доларів не повинно бути. Очевидно Міністр фінансів сподівається на тиск з боку кредиторів, якого Росія не зможе уникнути. Україна не збирається робити різницю між кредиторами. В “Комітеті кредиторів” переважає переконання, що платоспроможна Україна - це найкраще рішення. З цією групою прагнуть домовлятися, і Росію закликали взяти участь в цих переговорах. “Численні переговори” вона не буде проводити.

 

Крім цього, Яресько пообіцяла, що Київ  зробить все для того, щоб вирішити класичні проблеми країни, а саме подолати корупцію та вплив тіньового капіталу на політику. Міністр фінансів вже констатує перші успіхи. Наприклад, часткове позбавлення впливу олігарха Ігоря Коломойського: Парламент разом з двома важливими фракціями (Блок Президента Петра Порошенка та “Народний Фронт” Прем'єр-міністра Арсенія Яценюка) прийняв закони, які значно обмежили вплив цього магната в нафтогазовій компанії, яку він постійно грабував. Коломойський був змушений подати у відставку. “Це було правильно”, сказала Яресько. “Всі єдині в тому, що це повинно припинитися”.                                          

Газета «Франкфуртер альгемайне цайтунг», Міністр фінансів України Наталія Яресько

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux